Nejziskovější komoditou v druhém týdnu X-Trade Brokers Cupu byl cukr

  10:45aktualizováno  10:45
Soutěž X-Trade Brokers Cup je v polovině a vstupuje do svého třetího týdne. Výherce hlavní ceny automobilu Porsche Cayman sice bude znám až 30. října, další čtyři jména výherců týdenní soutěže o telekomunikátory HTC Touch Diamond2 však známe již dnes.
Ilustrační foto

Ilustrační foto | foto: Profimedia.cz

Po jednom telekomunikátoru získává vždy jeden muž a žena z Česka i Slovenska, kteří dokážou během týdne dosáhnout nevyššího zhodnocení. A jaká jsou jména čtyř nejlepších z minulého týdne?

Za České ženy bylo dosženo nejvyššího zhodnocení 896 %, zatímco na Slovensku se v minulém týdnu nejvíce dařilo paní, která svůj vklad zhodnotila o1 242 %. Z mužů si pak v Česku nejlépe vedl muž, který dosáhl zhodnocení 1 528 % a na Slovensku se nejvíce dařilo pánovi, který navýšil svůj vklad o 773 %.

K vysokému zhodnocení řadě soutěžících výrazně pomohla velmi volatilní situace na finančních trzích, která doprovázela celý minulý týden. Ten byl naplněn celou řadou hospodářských výsledků velkých amerických finančních i nefinančních podniků, které dokázaly z větší části příjemně překvapit a pomoci akciím dostat se zpět do zelených čísel.

Není proto náhodou, že to byly právě akcie a akciové indexy, na kterých se soutěžícím velmi dařilo. Většina pokynů při obchodování s akciemi a akciovými indexy totiž bývá nákupního charakteru, což se tentokrát obchodníkům skutečně vyplatilo. Obecně proto i nadále platí, že nejvíce ziskové zatím zůstávají spíše ty instrumenty, jejichž cena roste.

Jen v minulém týdnu bylo například 60 % ze všech zadaných pokynů typu BUY. Není proto náhodou, že vůbec nejziskovějším instrumentem minulého týdne byl překvapivě cukr, jehož cena vzrostla během pěti dnů o 12 %. Právě s cukrem přitom v minulém týdnu bylo dosaženo nejvyššího zisku na jeden obchod, který činil 63 470 EUR.

Podstatně hůře než před dvěma týdny si naopak vedl měnový pár EUR/USD, který je mezi soutěžícími dlouhodobě nejoblíbenějším finančním instrumentem, na němž je realizována více než pětina ze všech pokynů. Zatímco před dvěma týdny byl EUR/USD druhým nejziskovějším, v minulém týdnu se propadl až na pozici čtvrtého nejztrátovějšího instrumentu.

Řada obchodníků totiž spekulovala na to, že po silném výprodeji z minulých týdnů dolar začne znovu zpevňovat, což se však v minulém týdnu nepotvrdilo, když se americká měna krátce dostala dokonce na své čtrnáctiměsíční minimum k ceně 1,4970 EUR/USD.

I tento týden přinese několik velmi zajímavých příležitostí k tomu, aby obchodníci mohli zariskovat. Sérii hospodářských výsledků totiž zveřejní několik amerických firem, jako je Yahoo!, Microsoft, nebo Pfizer. Pokud se těmto firmám podaří navázat na překvapivě dobré výsledky některých firem z minulého týdne, akcie se mohou opět stát jedním z nejziskovějších instrumentů.

Velmi zajímavým bude také obchodování na komoditách, a to obzvláště na ropě a zlatě, které mezi soutěžícími patří k nej nejoblíbenějším finančním instrumentům. Ropa v minulém týdnu vystoupala na své roční maximum a cena zlata zůstává nadále nadosah rekordních hodnot.

Podaří se v tomto týdnu částečně korigovat jejich vysoký růst, nebo si obě komodity připíšou další zisky? Příležitostí jak se během dvou týdnů vyhoupnout ve statistikách, poznat bez rizika jak fungují reálné trhy a soutěžit o Porsche, je tedy rozhodně stále ještě celá řada!

Autor:

Nejčtenější

Desítky let v jedné firmě. Kdy je čas se zvednout

Ilustrační snímek

Stejná vrátnice, stejný stůl. Mění se jen kolegové, vedení, podmínky. Proč zůstávají někteří lidé v jedné práci desítky...

Šest zásadních změn, které má přinést novela zákoníku práce

Ilustrační snímek

Chystá se novela zákoníku práce. Co může letos čekat zaměstnance, přibližuje expertka na pracovní právo.

Daňové přiznání za rok 2018: využijte chytré interaktivní formuláře

Ilustrační snímek

Vyplnění daňového přiznání není pouze záležitostí živnostníků a podnikatelů, ale často jej podávají i zaměstnanci....

Pokles cen nemovitostí se zatím nekoná. Podívejte se, kolik stojí byty

ilustrační snímek

Ceny nemovitostí v posledních letech strmě rostly, ale na mnoha místech již narazily na strop a začaly stagnovat. Na...

Vyrábí unikátní dřevěné brýle. A kupodivu nejsou z Číny

„Každou vizuální nebo řemeslnou stránku brýlí jsem tak vždy řešil s opravdovými...

Náhoda v podobě rozbitých dřevěných brýlí změnila třiatřicetiletému Ondřeji Bekovi jeho profesní život vzhůru nohama....

Další z rubriky

Šikovně investoval naspořené peníze, teď hraje golf

Ilustrační snímek

Češi začínají objevovat svět investic. Posílají stále více peněz do podílových fondů. Důvodem je fakt, že bankovní...

Má smysl pořídit si nyní investiční byt? Odborníci radí nečekat

ilustrační snímek

Ceny nemovitostí jsou vyšroubované na maximum. Přesto realitní makléři doporučují pořízení investičního bytu...

Firemní dluhopisy netransparentních firem se šíří trhem

Ilustrační snímek

Řada investičních odborníků doporučuje, aby Češi při sestavování svého investičního portfolia zvážili také investici do...

Eurozóna je neudržitelná

Eurozóna je neudržitelná

Kurzy.cz „Euro slaví dvacet let od svého vzniku, ale šampaňské nikdo neotvírá. Snad s výjimkou pomýlených eurokratů, jako je pre...

Advantage Consulting, s.r.o.
SUPPLIER QUALITY ENGINEER

Advantage Consulting, s.r.o.
Plzeňský kraj
nabízený plat: 45 000 - 55 000 Kč

Najdete na iDNES.cz