Diskuse k článku

Vydělejte na „bezpečných“ akciích

I když je dnes investování na akciových trzích ještě stále považováno trochu za adrenalinový sport určený několika vyvoleným, není to úplně pravda. Další nové produkty a inovace otevírají trhy a investice i drobným a málo zkušeným investorům, kteří si tak mohou vyzkoušet reálné investování bez potřeby velkého balíku peněz a podstupování neúměrného rizika.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Igor Foltýn

ETF
ETF jsou opravdu zajímavé, ale hodně záleží na načasování investice. Amatérům rozhodně nedoporučuji. Jinak škoda že autor nezmínil existenci www.sectorspdrs.com - kde je možné kupovat různé sektory S&P 500 - osobně se mi jednou podařilo na XLE udělat cca 4%. Výše uvedenou stránku ale radši využívám k přehledu o dění v jednotlivých sektrorech, je možné zobrazovat data za jeden den, 5 dnů, měsíc, 3 měsíce a rok. Kupovat je většinou přeci jen lepší samotné akcie společností nabízející obvykle vyšší zhodnocení.
----------------------------- Igor Foltýn http://usakcie.com
0/0
27.10.2005 12:01

Rejpal

Co české akcie ? Uvažuju správně ?
Co platí pro české akcie, uvažuju správně ? 1. Vyvlastněním se pročistí trh, zůstanou jen tituly kde majoritář deklaroval, že je chce na trhu ponechat a nebo nemá sílu je vykoupit. 2. Na trhu se objeví část z 8 miliard vyplacených vyvlastněným akcionářům. 3. Praskne cenová bublina na hlavním trhu a část prostředků půjde do vedlejšího a volného trhu. Co z toho - kdo má nyní volné prostředky měl by urychleně investovat do akcií volného a vedlejšího trhu, příští rok by pak měl zažít žně.
0/0
2.9.2005 9:41

Aleš Náhlík

To je k polemice
Autor píše, že IC a ETF mají např. společnou vlastnost - diverzifikaci. Já s tímto tvrzením nikdy nebudu souhlasit. Platí totiž, že IC je ve skutečnosti investice do CP (dlužního úpisu) emitovaného jednou společností - bankou. Že tato banka stanovila úrok z dlužního úpisu ve vazbě na vývoj nějakého indexu, to je až věc druhá, méně důležitá.
 
Nepřirovnávejme ETF k IC, nezaslouží si to, jsou z pohledu investora mnohem lepší. IC přirovnávejme k depozitnímu certifikátu s výnosem navázaným na index a bavme se o kreditním riziku banky. Nemluvme o diverzifikaci, když žádná ve skutečnosti není.
0/0
2.9.2005 8:46

trader

ETF
Nic není "bezpečné" , ani ETF akcie. Každý kdo chce přímo (ale i nepřímo) obchodovat s akciemi by měl nejdříve načerpat nějaké informace. Doporučuji http://www.traders.cz , to je snad jediný nezávislý server u nás, kde najde každý zájemce seriózní vzdělávací materiály v češtině. A navíc je tam super diskusní fórum, kde diskutují jak investoři tak obchodníci. Tam se nemusíte bát na nic zeptat, taky se tam pořád ptám na různé věci a už jsem se mnohému poučil od těch, co obchodují už dlouho.
0/0
1.9.2005 21:40

Ekomom

Vydělejte na "bezpečných" akciích...
Autor článku se probudil ze zimního  spánku a doporučuje investici do akcií, když akcie jsou v ČR nyní na maximu své hodnoty  a dá se předpokládat rapidní pokles jejich  současných hodnot -fakt super inestice...
0/0
1.9.2005 15:00

Jeanx

Re: Vydělejte na
Neřekl bych, že autor článku doporučoval investice do českých akcií. Radši si článek pořádně přečtěte.
0/0
1.9.2005 18:03

baronfonlempl

Re: Vydělejte na
Vy víte jistě, že české akcie jsou v bublině a budou padat? Proč tedy, při své genialitě, je nenakoupíte za všechny peníze, chalupu a hodinky na krátko?
0/0
14.9.2005 2:50

VlK

Rozdíl ETF × certifikát
Hmm, tak nějak nevím pořád jaký je mezi ETF a certifikátem rozdíl, dividendy vyplácí i certifikát, poplatek za pokyn se platí snad u všeho, malé nebo i žádné správcovské poplatky jsou taky u certifikátů. Spread je taky. V čem je rozdíl? Zatím dle článku je jen v názvu...
0/0
1.9.2005 12:34

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že připojení na pult centrální ochrany objektu snižuje cenu pojištění domácnosti?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz