Diskuse k článku

Vydělejte na „bezpečných“ akciích

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

27. 10. 2005
ETF jsou opravdu zajímavé, ale hodně záleží na načasování investice. Amatérům rozhodně nedoporučuji. Jinak škoda že autor nezmínil existenci www.sectorspdrs.com - kde je možné kupovat různé sektory S&P 500 - osobně se mi jednou podařilo na XLE udělat cca 4%. Výše uvedenou stránku ale radši využívám k přehledu o dění v jednotlivých sektrorech, je možné zobrazovat data za jeden den, 5 dnů, měsíc, 3 měsíce a rok. Kupovat je většinou přeci jen lepší samotné akcie společností nabízející obvykle vyšší zhodnocení.
----------------------------- Igor Foltýn http://usakcie.com
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

2. 9. 2005
Co platí pro české akcie, uvažuju správně ? 1. Vyvlastněním se pročistí trh, zůstanou jen tituly kde majoritář deklaroval, že je chce na trhu ponechat a nebo nemá sílu je vykoupit. 2. Na trhu se objeví část z 8 miliard vyplacených vyvlastněným akcionářům. 3. Praskne cenová bublina na hlavním trhu a část prostředků půjde do vedlejšího a volného trhu. Co z toho - kdo má nyní volné prostředky měl by urychleně investovat do akcií volného a vedlejšího trhu, příští rok by pak měl zažít žně.
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

2. 9. 2005
Autor píše, že IC a ETF mají např. společnou vlastnost - diverzifikaci. Já s tímto tvrzením nikdy nebudu souhlasit. Platí totiž, že IC je ve skutečnosti investice do CP (dlužního úpisu) emitovaného jednou společností - bankou. Že tato banka stanovila úrok z dlužního úpisu ve vazbě na vývoj nějakého indexu, to je až věc druhá, méně důležitá.
 
Nepřirovnávejme ETF k IC, nezaslouží si to, jsou z pohledu investora mnohem lepší. IC přirovnávejme k depozitnímu certifikátu s výnosem navázaným na index a bavme se o kreditním riziku banky. Nemluvme o diverzifikaci, když žádná ve skutečnosti není.
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

1. 9. 2005
Nic není "bezpečné" , ani ETF akcie. Každý kdo chce přímo (ale i nepřímo) obchodovat s akciemi by měl nejdříve načerpat nějaké informace. Doporučuji http://www.traders.cz , to je snad jediný nezávislý server u nás, kde najde každý zájemce seriózní vzdělávací materiály v češtině. A navíc je tam super diskusní fórum, kde diskutují jak investoři tak obchodníci. Tam se nemusíte bát na nic zeptat, taky se tam pořád ptám na různé věci a už jsem se mnohému poučil od těch, co obchodují už dlouho.
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

1. 9. 2005
Autor článku se probudil ze zimního  spánku a doporučuje investici do akcií, když akcie jsou v ČR nyní na maximu své hodnoty  a dá se předpokládat rapidní pokles jejich  současných hodnot -fakt super inestice...
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

1. 9. 2005
Neřekl bych, že autor článku doporučoval investice do českých akcií. Radši si článek pořádně přečtěte.
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít
Reklama

14. 9. 2005
Vy víte jistě, že české akcie jsou v bublině a budou padat? Proč tedy, při své genialitě, je nenakoupíte za všechny peníze, chalupu a hodinky na krátko?
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

1. 9. 2005
Hmm, tak nějak nevím pořád jaký je mezi ETF a certifikátem rozdíl, dividendy vyplácí i certifikát, poplatek za pokyn se platí snad u všeho, malé nebo i žádné správcovské poplatky jsou taky u certifikátů. Spread je taky. V čem je rozdíl? Zatím dle článku je jen v názvu...
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít
Více už toho není