Král předváděcích akcí Beck v Česku končí. Vadí mu „pomlouvačné kampaně“

  11:03aktualizováno  11:03
Německý podnikatel Jens Beckhäuser se stahuje z podnikání v oblasti předváděcích akcí v Česku. Jako důvod uvedl negativní kampaň médií. Beckhäuser prodal svůj podíl ve firmách Beck Europe a Beck Reisen.

Z dokumentu Šmejdi | foto: Aerofilms

Obě firmy tak nesmějí už dále nést jméno Beck v názvu. Podnikatel to uvedl v tiskovém prohlášení. Společnosti byly často v hledáčku médií i České obchodní inspekce (ČOI) kvůli agresivním obchodním praktikám na předváděcích akcích.

"Na základě negativní kampaně médií v Česku jsem se rozhodl ukončit svou činnost v oblasti předváděcího obchodního prodeje," uvedl Beckhäuser.

Kdo je Jens Beckhäuser ?

Německý podnikatel žijící v Česku vlastní mimo jiné síť fitness center BBC, dětské zábavní centrum Beckiland a další firmy v Česku a v zahraničí.

Pochází z Magdeburgu v bývalé NDR, kde vystudoval taneční obor na vysoké umělecké škole. Začátkem roku 1989 otevřel baletní školu v Brémách, kterou vedou Beckhäuserova matka a první žena. 

Později začal podnikat o oblasti přímého prodeje – tedy předváděcích akcí. V roce 1993 Beckhäuser založil firmu na přímý prodej v Bulharsku a od roku 1995 začal s firmou Beck International působit i v Česku. Firma se zabývá i pronájmem automatů na vodu.

V roce 2003 kupuje Beckhäuser zámeček v Klecanech, kde nyní žije.

Zdroj: Financnici.cz

"Společnost Beck International s.r.o. bude dále činná v oblasti dodávek vody a bude zpracovávat nadále pouze reklamace, poskytnuté garance a ostatní platné smlouvy s klienty. Společností Beck International s.r.o. nebudou žádné další přímé a předváděcí obchodní prodeje prováděny," uvedl majitel v tiskové zprávě.

Podle údajů z obchodního rejstříku se firma Beck Europe přejmenovala na Home Tech a jejími novými vlastníky jsou Josef Bárta a firma San Medical, kterou vlastní německý podnikatel Thomas Schenk. Z Beck Reisen se stala Euro Reisen, Jens Beckhäuser ale odprodal pouze desetiprocentní podíl firmě Beck-financ, kterou sám vlastní.

ČOI se na akce firmy Beck zaměřila hned několikrát. Společnosti dokonce udělila milionovou pokutu za to, že podmiňovala vyzvednutí výhry podepsáním smlouvy na desetitisíce korun. Firma však pokutu nezaplatila a přejmenovala se na Beck Europe.

ČOI udělila v prvním pololetí provozovatelům předváděcích akcí 84 pokut v celkové výši 11,2 milionu korun. Porušení zákona inspektoři zjistili u 80 procent z 218 kontrolovaných akcí. Podle ČOI agresivní obchodní praktiky a klamání seniorů na předváděcích akcích letos přetrvávají, některé provozovatele těchto akcí neodradily od nezákonného chování ani milionové sankce.

Kvůli agresivním praktikám prodejců na předváděcích akcích se připravují i změny zákonů. Pořadatelé těchto akcí budou muset zřejmě České obchodní inspekci hlásit dopředu místo konání, datum, časový harmonogram a jaké zboží na akci budou nabízet. Stejné údaje budou muset být také na letácích, kterými organizátoři zejména seniory na tyto akci lákají. Za porušení těchto povinností bude prodávajícímu hrozit pokuta až pět milionů korun (více čtěte zde).

Vyplývá to z návrhu novely zákona o ochraně spotřebitele, který 13. srpna schválila vláda. Zákon však musí projít Poslaneckou sněmovnou, která se v úterý rozpustila. Novelu proti tzv. šmejdům připravilo ministerstvo průmyslu a obchodu ještě pod vedením bývalého ministra průmyslu Martina Kuby.

Budeš o hladu, křičí na důchodce filmoví Šmejdi. Ukázka z filmu:

Autoři: ,

Nejčtenější

Propuštění zaměstnanci Deutsche Bank se míjeli s krejčími obleků pro své šéfy

Krejčí Alex Riley, vlevo, a Ian Fielding-Calcutt nesou kufry mimo budovu...

Největší německá investiční banka Deutsche Bank zahájila ohlášenou restrukturalizaci, v rámci které propustí celkem 18...

Slovenský Volkswagen požádal zaměstnance, aby vrátili část odměn

Ilustrační snímek

Bývalí zaměstnanci slovenské divize německého Volkswagenu musí automobilce vrátit část odměn vyplacených za loňský rok....

První třídou s jízdenkou do druhé. Když je vlak plný, sedne si tam každý

Ilustrační snímek

Pokud cestujete s Českými drahami druhou třídou a vlak je přeplněný, může se stát, že vás průvodčí pustí si sednout,...

Vládě prošel daňový balíček, který zdraží cigarety, alkohol i topení

Místopředsedkyně vlády a ministryně financí Alena Schillerová ve Sněmovně při...

Daňový balíček, který zdraží například tvrdý alkohol, cigarety, ale i topení plynem, a víc zdaní i hazard, prošel ve...

Rozkazy od Pamely přímo do ucha. Tak se pracuje ve skladu Albertu

V distribučním centru Albert v Březhradě u Hradce Králové využívají technologii...

Po distribučním centru Albert v Březhradě u Hradce Králové se pohybují lidé se sluchátky s mikrofonem. Po skladu se...

Další z rubriky

Další velká ztráta pro Boeing. Saúdové raději než 737 MAX koupí airbusy

Boeing 737 Max 8

Saúdské nízkonákladové aerolinie Flyadeal v neděli oznámily, že zrušily svou objednávku na třicet letounů Boeing 737...

Vlastní stravenky nestačí. Lidl chce ovládnout i bezkontaktní placení

Nová berounská prodejna Lidl je první svého druhu ve střední a východní Evropě.

V Lidlu si nakoupíte nejen jídlo nebo tričko či něco na zahradu, ale zaplatit můžete i jejich stravenkami. V budoucnu...

Facebook zkresloval informace o nelegálním obsahu. Němci mu dají pokutu

Facebook hodlá spustit vlastní kryptoměnu.

Německo uložilo společnosti Facebook pokutu dva miliony eur (51 milionů korun) za to, že zkreslovala informace o...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz