Sunny Days: Lidé si mohli vybrat

  1:00aktualizováno  1:00
Klienti, kteří uvázli při návratu z dovolené na dva dny v Egyptě, si neměli na co stěžovat, vzkázala jim a ostatním ve středu cestovní kancelář Sunny Days. Podle zástupců cestovní kanceláře se klienti mohli vrátit domů včas a dostali několik možností na výběr.
Dovolená (ilustrační foto)

Dovolená (ilustrační foto) | foto: Profimedia.cz

Jedna z klientek však tvrdí, že si moc vybírat nemohli.

Začátkem týdne si na kancelář stěžovali někteří klienti, kteří museli zůstat v egyptském letovisku Šarm aš-Šajch o dva dny déle.

Podle vyjádření cestovní kanceláře celá záležitost vznikla tak, že v původním termínu odletu v neděli 10. července měl z letoviska do Prahy letět jen omezený počet klientů, což by nenaplnilo kapacitu letadla, a navíc to prý byl poslední let dané série.

Kancelář nabídla klientům několik náhradních řešení. Buď si mohli zkrátit pobyt a odcestovat domů o den dříve, přičemž by jim byla vrácena poměrná část ceny. Nebo jej bezplatně prodloužit. Buď o týden, nebo do pondělí.

"Všichni tito klienti odsouhlasili, že si pobyt prodlouží," uvedla ředitelka cestovní kanceláře Šárka Holakovská. Doplnila, že po celou dobu jim bylo hrazeno ubytování a stravování.

Jedna z klientek však říká, že nabídka alternativ byla mnohem menší. "O možnosti vrátit se o den dřív nepadlo ani slovo," uvedla. Tím však komplikace neskončily.

Z důvodů opravy letištní ranveje v letovisku Hurghada nemohli klienti odletět ani v pondělí večer, jak společnost plánovala. Klienti dostali opět na vybranou: prodloužit si pobyt o další den, nebo se vrátit domů přes Bratislavu, odkud by je kancelář dopravila do Prahy.

Všichni se rozhodli pro první možnost. "O možnosti cestovat přes Bratislavu se zmínil delegát jen stručně v neděli večer. Ale prý už bylo pozdě k jejímu objednání, a proto v pondělí o této možnosti už nepadlo ani slovo," uvedla jedna z klientek.

Cestovní kancelář však pro svá tvrzení nemá písemné důkazy. Klienti nepodepsali souhlas se změnou doby návratu. "Delegáti mají pokyn získat od klientů písemný souhlas s jakoukoliv změnou formy a délky zájezdu," řekla produktová manažerka Lucie Lenochová. Absenci tohoto důkazu považují zástupci společnosti za svůj jediný nedostatek.

Autoři:

Nejčtenější

Scala startuje na 370 tisících. Škoda chce Čechům nabídnout bohatou výbavu

Škoda Scala

Škoda v pátek startuje prodej svého nového vozu. Základní provedení modelu Scala s benzinovým agregátem 1,0 TSI/70 kW s...

VIDEO: Semafory k WC, pohyby jako robot. Jak to chodí v českém Amazonu

Lidé s vozíky projíždějí labyrintem uliček, kde je v regálech naskladněno 20...

Distribuční centrum Amazonu v Praze působilo dosud spíš jako nedobytný hrad. Jak to uvnitř chodí, se veřejnost...

Demagogie, na kterou doplatí všichni, kritizují umělci návrh autorského zákona

Petr Janda

Senát v prosinci schválil návrh změny autorského zákona, podle kterého by za užití hudby už nemusely některé provozovny...

Nápisy na taškách matou. Výroba papírových škodí víc než těch plastových

V Penny Marketu přestali nabízet jednorázové igelitky, v nabídce mají například...

Řada lidí si raději než igelitku koupí v obchodě tašku z papíru. Od pokladny pak odchází s dobrým pocitem, že jsou...

Topíme svíčkou. Nové bytovky už musí mít téměř nulovou spotřebu energie

ilustrační snímek

Všechny nové budovy s obytnou plochou větší než 350 metrů čtverečních musí mít od prvního ledna téměř nulovou spotřebu...

Další z rubriky

A nechcete náhodou garáž? Předkupní právo obyvatel domu může brzy skončit

Studenti zde mají garáž pro kola, stejně tak jako podzemní garáž pro auta.

Poslance čeká schvalování novely občanského zákoníku, která má zavést výjimku z předkupního práva pro garážová stání....

Všechny účty v jedné aplikaci? Banky váhají, propojení využívá minimum lidí

Středeční odstávka mobilního bankovnictví Komerční banky (19. dubna 2017)

Už je to víc než rok, kdy měly banky umožnit propojení s účty v jiných ústavech. Zatím to však udělaly jen některé....

Chyby za 700 milionů. Ministerstvo práce selhalo při IT zakázkách, tvrdí NKÚ

Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek při obhajobě systému vyplácení

Ministerstvo práce a sociálních věcí selhalo při budování informačních systémů pro výplatu dávek a porušilo rozpočtovou...

Najdete na iDNES.cz