Rakušané si na Hatích zvolili svoji letošní miss

  12:19aktualizováno  12:19
V porovnání se zdejšími nejvyššími soutěžemi o volbu královny krásy působila výběrem místa konání i minimem oficialit vskutku komorněji. O to však byla volba Miss Rakouska, která se v sobotu uskutečnila v kasinu na bývalém hraničním přechodu Hatě nedaleko Znojma, uvolněnější a bez zbytečné pompéznosti.

V hotelu Savannah v Hatích se volila rakouská Miss 2009. Stala se jí Anna Hammel z Gmundenu | foto: Otto Ballon Mierny, MAFRA

Korunku z rukou loňské miss převzala těsně před půlnocí 170 centimetrová kráska z Horního Rakouska Anna Hammelová s mírami 89-62-92. Za sebou tak nechala Konstanze Heisovou z města Linz, která se umístila druhá a letošní Miss Vídně Dejanu Varadinovou, která skončila třetí.

"Jsem hodně ráda," pronesla novopečená Miss Rakouska 2009, kterou ihned po korunovaci obklopil dav novinářů, převážně z rakouských médií. Nechyběla ani veřejnoprávní televize ORF či celoplošná soukromá televize ATV, která přenášela obraz i zvuk do několika desítek obrazovek kasina.

Desetičlennou soutěžní porotu, která hodnotila dívky v jednotlivých kategoriích, tvořili například fotograf celebrit Manfred Baumann, populární žurnalista z rakouského deníku Kronen Zeitung Michael Jeannée či známá postava vídeňské honorace, sedmasedmdesátiletý podnikatel Richard Lugner, který nechal zbudovat vídeňské nákupní centrum Lugner City. A hodnotila i "Playmate" časopisu Playboy z roku 1989 Gitta Saxxová.

V kasinu jako doma

Že prostředí kasin není Rakušanům nijak vzdálené, dokazovala po celou dobu uvolněná atmosféra soutěže, která připomínala spíše společenský večírek vídeňské smetánky.

V hotelu Savannah v Hatích se volila rakouská Miss 2009. Stala se jí osmnáctiletá Anna Hammel z Gmundenu

Dobře naladění Rakušané se často pohupovali ať už v rytmu samby při vystoupení čtyř černošských mladíků či při důvěrně známých melodiích skupiny ABBA v podání populární vídeňské skupiny The Real ABBA O'riginal.

Řada hostů neodolala a zakoupila si i hrací žetony a během večera vyzkoušela štěstí u některého z tamních výherních automatů.

V Rakousku podle organizátorů soutěže bývá zvykem, že se volba tamní Miss koná právě v kasinech. "Tam totiž bývají kasina brána jako honosná záležitost a kasino je pro Rakušany oblíbenou zábavou," podotkl obchodní manažer Milan Podlipný z přilehlého hotelu Savannah, kde se po půlnoci konala takzvaná After Show Party.

Pohodovým večerem, při němž i na organizačním týmu bylo znát, že se dobře baví, provázel známý rakouský novinář a moderátor Dominic Heinzl. "Halí, haló," přivítal postupně na pódium všech 18 finalistek.

Do bývalého přísně střeženého hraničního pásma zavítalo na sobotní galavečer i několik dřívějších Miss Rakouska, nejstarší již z roku 1955 a 1957.

Nejčtenější

Posekali dropí pole dřív, než měli. Vzácní ptáci neměli šanci přežít

Drop velký

Deset let se odborníci snaží o návrat dropa na Znojemsko. Na pole s šetrným hospodařením se jim už povedlo nastěhovat...

Na farmu už ne! Pomohl mu slovenský parťák, teď se Nečas chystá na galeje

Martin Nečas ze Charlotte se raduje po zisku Calder Cupu.

Jako první se útočník Martin Nečas nedočkavě vrhl na kapitána Patricka Browna, jenž zrovna převzal Calder Cup pro krále...

VIDEO: Řidič couval na D1 u Vyškova, pak vyrazil proti proudu aut

Vozidlo v protisměru na D1

Zcela nepochopitelně se v polovině června choval řidič na dálnici D1 u Vyškova. Nejdříve couval připojovacím pruhem...

Chybným měřením úřad mění pozemky o metry. Lidé se bojí, že o ně přijdou

Jan Zavrtálek ukazuje hranice pozemků zakreslené ve starých a nových...

Majitelé pozemků ve Skryjích na Tišnovsku bojují s pozemkovým úřadem. Mají obavu, že kvůli jeho chybám přijdou o...

Brňan měl v těle smrtelnou dávku alkoholu, nadýchal 5,5 promile

Opilec měl lehká zranění, záchranáři ho převezli do Úrazové nemocnice.

Apatického muže polehávajícího na chodníku u nákupního centra v Bednaříkově ulici v brněnské části Líšeň si v sobotu...

Další z rubriky

Brňan měl v těle smrtelnou dávku alkoholu, nadýchal 5,5 promile

Opilec měl lehká zranění, záchranáři ho převezli do Úrazové nemocnice.

Apatického muže polehávajícího na chodníku u nákupního centra v Bednaříkově ulici v brněnské části Líšeň si v sobotu...

Moravský Krumlov chce znovu získat Epopej, začíná opravovat zámek

Na zámku v Moravském Krumlově začnou opravy. Pak chtějí získat zpět Slovanskou...

Nejhlasitější výtky proti návratu Slovanské epopeje do Moravského Krumlova padají. Startují totiž opravy zámku za 130...

Za střelbu před školou padla podmínka, postřelení rodiče vyřeší další soud

Zdeněk Polák odešel od soudu s podmíněným trestem.

V případu loňské střelby u základní školy v brněnských Žabovřeskách padl první rozsudek. Do potyčky se dostali trenér...

Najdete na iDNES.cz