Při hovoru na tísňovou linku Ingr přiznal, že Monyovou pobodal

  13:21aktualizováno  14:09
Boris Ingr, který se u brněnského krajského soudu zpovídá z vraždy své manželky, spisovatelky Simony Monyové, se krátce po činu přiznal, že ji pobodal. Vyplývá to ze záznamu hovoru na tísňovou linku z večera, kdy se vražda stala.

Boris Ingr u Krajského soudu v Brně. | foto: Anna Vavríková, MAFRA

Vražda se odehrála ve spisovatelčině domě v brněnských Obřanech. Pětačtyřicetiletý Boris Ingr podle obžaloby svou ženu několikrát bodl nožem, poté se sám pobodal, zavolal mobilem záchranku a vyskočil z okna.

Z jeho telefonického rozhovoru se zdravotnickou záchrannou službou vyplývá, že krátce po činu přiznal, že zranění, jimž po útoku Monyová podlehla, způsobil ženě sám. Operátorce na tísňové lince řekl, že v domě je pobodaná žena. "Krvácí z břicha, hrudníku, odevšad," uvedl. Na otázku, kdo ji pobodal, odvětil "já".

U soudu Ingr tvrdí, že si na události z osudného večera nepamatuje. "Skutečně si na ten den nepamatuji a nevím, jak to udělat, abych si vzpomněl," uvedl už při předchozím líčení.

Psycholožka a psychiatrička, které vypracovávaly znalecké posudky, přitom už dříve odmítly, že by si Ingr nic nepamatoval. Podle nich není žádný důvod, proč by si na dané události neměl pamatovat a jeho tvrzení je jen účelové.

Znalkyně: Je výbušný se sklony k násilí

Hlavní líčení s Borisem Ingrem pokračuje už čtvrtý den. Soudkyně Dana Kancírová vyslechla řadu svědků, mezi nimiž byl soused zavražděné spisovatelky, její přítelkyně Gabriela Ondrášková, švagrová Dana Urbánková nebo Ingrův psychiatr.

Důležitou roli v celém případu hrají i znalecké posudky. Znalec z oboru soudního lékařství Michal Zelený například vypověděl, že zranění, která Simona Monyová utrpěla, byla natolik závažná, že zemřela během několika minut a šance na její záchranu byla minimální.

Znalkyně z oboru psychologie a psychiatrie zase uvedly, že Ingra shledaly narcistní osobou se sklony k hysterii. Podle nich byl výbušný a mohl se projevovat i násilně. I přes to ale podle psychiatričky Marty Holanové musel Ingr poznat nebezpečnost svého jednání a měl možnost je zastavit.

Soud pokračoval ve středu po poledni čtením listinných důkazů. Soudkyně Kancírová četla výpovědi obou starších synů spisovatelky i jejího bratra Gustava. Ti mimo jiné shodně uvedli, že se Ingr nechal slyšet, že pokud nebude mít Simonu on, nebude ji mít nikdo.

Jako další zazněla i výpověď spisovatelčina otce Gustava Urbánka. Ten se u soudu krátce objevil i se svou partnerkou. Ingrovi, kterého přiváděla v poutech eskorta, řekl hajzle a nařkl ho, že zničil rodinu.

Ve čtrnáct hodin vyhlásila soudkyně Kancírová krátkou přestávku. Po ní lze očekávat závěrečné řeči, rozsudek ale senát zřejmě vynese až v následujících dnech. Ingrovi hrozí až osmnáct let vězení.

Autor:

Nejčtenější

Žena psychicky deptala synovu učitelku, vylákala od ní pět milionů

ilustrační snímek

Ve dne i v noci bombardovala žena z Brněnska desítkami SMS učitelku svého syna, ze které se snažila vylákat peníze. S...

Řidič se přes noc vyřádil na fotbalovém hřišti, zůstalo tam oraniště

Břeclavské fotbalové hřiště Pastvisko poničila kola vozidla či vozidel, které...

Několik vyrytých kruhů se objevilo na zasněženém fotbalovém hřišti v Břeclavi. Na svědomí je má jeden či více řidičů...

Žena uvěřila, že prodá kočárek do USA, podvodníkovi ještě zaplatila

Auto srazilo v Praze chodkyni s kočárkem (14.12.2015).

Na svou naivitu doplatila devětadvacetiletá žena z Brněnska, která se snažila přes internet udat svůj použitý kočárek....

Na bobry nalíčili u Brna zakázanou železnou past, může zabít i člověka

Železnou past s jablkem jako návnadou na bobry položil neznámý člověk u řeky...

Přísně zakázaná pytlácká železa někdo nastražil nedaleko chatové oblasti mezi Veverskou Bítýškou a Herolticemi na...

Řidiče přepadl hlad, kamion odstavil na rušné silnici a šel si pro oběd

Řidič odstavil v Břeclavi svůj kamion v rušné Sovadinově ulici a odešel do...

Svérázným způsobem vyřešil v úterý kručení prázdného žaludku řidič kamionu v Břeclavi. Svou soupravu zaparkoval přímo...

Další z rubriky

O Brně bude ještě hodně slyšet, myslí si městský architekt Sedláček

Hlavní městský architekt Michal Sedláček.

Brno má před sebou řadu velkých projektů, pro něž bude tento rok klíčový. Nová čtvrť v Jižním centru za miliardy korun,...

Na jižní Moravě chybí referenti i klíčoví úředníci, nezabraly ani příspěvky

Desítky nových pracovních míst přibude na Ostravsku a Karvinsku pro úředníky....

Jižní Morava má nouzi o úředníky. Radnicím chybí „obyčejní“ referenti i klíčoví vedoucí odborů, někde déle než rok....

V Břeclavi někdo u zastávky nastražil šňůru, chodkyně se o ni zranila

Mezi kmenem stromu a autobusovou zastávkou na břeclavském sídlišti Na Valtické...

Záludná past na chodce se objevila u autobusové zastávky v Břeclavi. O šňůru nataženou od stromu přes sloup k zastávce...

Najdete na iDNES.cz