Brňan se stal prvním MasterChefem, v kavárně chce pořádat zážitkové večery

  8:04aktualizováno  8:04
Po více než třech měsících skončila televizní show amatérských kuchařů s názvem MasterChef. Historicky prvním mistrem kuchařem České i Slovenské republiky se stal osmadvacetiletý Brňan Petr Jonáš. Chce si otevřít vlastní restauraci, nyní se ale vrací do své řečkovické kavárny a vinného baru Wellington.

První český MasterChef Petr Jonáš | foto: archiv TV Nova

Od minulého týdne si brněnský kavárník a amatérský kulinář Petr Jonáš užívá vybojovaného titulu MasterChef. Do kuchařské show, která měla v Česku i na Slovensku premiéru, nastoupil na přelomu srpna a září.

První MasterChef je z Brna

Hlavní je praxe
Amatérské a profesionální soutěže se nedají srovnávat. Zkušenosti dodá zejména každodenní praxe. Pokud člověk vaří pro zábavu, nedělá to z něj hned profesionála. I když má titul ze soutěže.
- Hana Žaloudková, recenzentka restaurací

Umí prodat znalosti
Soutěže tohoto typu mají široký záběr a všichni musejí prokázat znalost rozmanitých surovin a kuchyní. Určitě to vyhrál ten, který může disponovat nejširším obzorem. Petr Jonáš umí dobře prodat zkušenosti ze zahraničí, což je plus.
- Michal Göth, šéfkuchař

Skutečná kuchyně je jinde
Hlavní um kuchaře nespočívá jen v tom udělat dobré jídlo, ale udělat jich rovnou několik a totožných. Soutěže s předem danými surovinami mají většinou k provozu v reálné kuchyni daleko.
- Julie Kalodová, recenzentka restaurací

Společně s dalšími padesáti neprofesionálními kuchaři musel několikrát přesvědčit odbornou tříčlennou porotu o znalosti surovin či tuzemských a světových kuchyní. Československý vítěz si ze soutěže odnesl odměnu v hodnotě 50 tisíc eur. Navíc vydá prestižní kuchařku s vlastními recepty.

Nejdříve však Jonáš plánuje velký návrat do Brna. "Mám tady podnikání a závazky – kavárnu a vinný bar Wellington. V době soutěže se o ni sice postarala kolegyně Míša, ale rozhodně je potřeba pustit se zase do práce," říká Jonáš.

Vařit se naučil v Edinburghu, i v Brně ale jsou skvosty

A jak vnímají novou konkurenci zavedení špičkoví kuchaři v Brně? Někteří hovoří o krátké televizní slávě, jiní jsou shovívavější.

"Zajímavá osobnost či ocenění kuchaře může být pro restauraci či jiný podnik velkým přínosem. Soutěže jako MasterChef jsou docela náročnou, ale dobrou přípravou do reálného provozu, hlavně po psychické stránce. Ten, kdo soutěž přežil, má v gastronomickém světě velký předpoklad úspěchu. Bude schopen se i nadále neustále zdokonalovat a sledovat aktuální trendy," míní majitel brněnského restaurantu Koishi Janko Martinkovič.

Většinu kulinářského umění sice Jonáš pochytil v zahraničí, když odjel v mládí do skotského Edinburghu, i v Brně se však podle něj najdou skvosty. Jak tvrdí, kvalita místní gastronomie roste a objevuje se spousta nových a stále lepších podniků.

Jako příklad uvádí Jonáš již zmíněný sushi a rybí restaurant Koishi. Ten dokonce získal v publikaci Maurerův výběr Grand Restaurant titul nejlepší restaurace v Česku (více o úspěchu Koishi si můžete přečíst zde). Mezi favority však podle Jonáše patří i nově otevřený Pavillon v čele s uznávaným šéfkuchařem Michalem Göthem. Z cenově dostupnějších podniků zmiňuje restauraci Avia pod Tyršovým sadem nebo bistro Franz na ulici Veveří.

Sen o vlastní restauraci

Brňané však budou mít možnost ochutnat i speciality z televizní soutěže. Přímo v Jonášově kavárně Wellington v Řečkovicích. "Chceme pořádat různé akce zážitkové gastronomie. Bude to vždy uzavřený večer zhruba pro dvanáct až třináct lidí, kde se s nimi můžu pobavit a oni budou ochutnávat mé výtvory," plánuje.

Kromě kavárny však hodlá také cestovat a pokračovat v podnikání. Jeho snem by bylo otevřít si v Brně vlastní restauraci a přiblížit se tak profesionální kariéře. Díky soutěži teď dostal velkou příležitost, přesto ale vidí svůj sen stále někde v dálce. Peníze ze soutěže jsou pro něj sice dobrým základem, ale milion a čtvrt je podle brněnského podnikatele stále málo na start dobrého podniku.

Krokem k vlastní restauraci by mohla být pro Petra Jonáše i kuchařka, kterou díky vítězství v soutěži vydá. Slibuje, že v ní budou recepty všech dvaceti finalistů a nabídne zcela nový pohled na vaření.

Původní formát MasterChef pochází z Velké Británie, kde show vznikla v devadesátých letech dvacátého století. Kromě České a Slovenské republiky se již vysílala například ve Francii, Řecku, Izraeli, Austrálii nebo Indonésii.

Autoři:

Nejčtenější

V bytovém domě ve Vyškově našli ve výtahové šachtě dva mrtvé mladé lidi

V bytovém domě ve Vyškově našli ve výtahové šachtě dva mrtvé mladé lidi

Policisté ve Vyškově vyšetřují smrt dvou mladých lidí. Těla nalezli sousedé v neděli brzy ráno v přízemí bytového domu....

Obchod byl jako moje dítě, říká šéf. Místo domácích potřeb bude fastfood

Jaroslav Cimrman ke konci srpna zavírá prodejnu domácích potřeb na Masarykově...

Majitel obchodu s domácími potřebami v centru Brna Jaroslav Cimrman odchází ke konci srpna do penze a s ním končí i...

VIDEO: Třináctiletý chlapec sledoval mobil, vzápětí ho srazila tramvaj

Třináctiletý chlapec sledoval mobil. Vzápětí ho srazila tramvaj

Třináctiletý kluk mohl přijít o život při vážné nehodě, která se stala ve středu v podvečer u brněnské hokejové haly....

Pod rychlými auty se silnice zatím nepropadne, policie systém odmítá

Nová nástraha pro řidiče: pod auty se propadne zem

Chtěly být první v Česku, ale Branišovice na Brněnsku zatím propadající se práh jako unikátní past na bezohledné řidiče...

V Brně vyroste moderní kostel, bude vypadat jako loď plující do města

Tým okolo architekta Jana Soukupa navrhl líšeňský kostel ve tvaru lodě, která...

Nejen na Lesné vyroste kostel mezi paneláky. Moderní svatostánek bude za pár let sloužit věřícím také v brněnské Líšni....

Další z rubriky

Obchod byl jako moje dítě, říká šéf. Místo domácích potřeb bude fastfood

Jaroslav Cimrman ke konci srpna zavírá prodejnu domácích potřeb na Masarykově...

Majitel obchodu s domácími potřebami v centru Brna Jaroslav Cimrman odchází ke konci srpna do penze a s ním končí i...

Opilec v reflexní vestě řídil dopravu u D1, hlídka jej musela odtáhnout

Dopravní policisté soutěžili v Brně, kdo lépe řídí provoz na křižovatkách. -...

Víc zmatků než užitku způsobil opilý muž, který se snažil řídit hustou dopravu poblíž Ostrovačic u Brna. Na samozvaného...

Hraboši na vinicích hasí žízeň šťávou z hroznů, tahají si je i do nor

Hraboš polní děsí zemědělce, na jednom hektaru půdy jsou tito přemnožení...

Vinaři mají dalšího nepřítele – ke špačkům se přidali hraboši. Čím jsou hrozny zralejší, tím víc přemnožené hlodavce...

Advantage Consulting, s.r.o.
SERVISNÍ TECHNIK CNC STROJŮ

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 30 000 - 40 000 Kč

Najdete na iDNES.cz