Autofotka týdne: V Paříži vystavují piknikovou truhlu v ceně nové octavie

aktualizováno 
Vyvíjeli ji celé měsíce a autosalonovou premiéru má v Paříži na stánku Rolls-Royce. Není to nový model, ani koncept milionářské značky. Je to pikniková truhla do vašeho rollse. Cena: 15 tisíc eur, tedy asi 380 tisíc korun.

Piknikový set pro čtyři od Rolls-Royce | foto: Michal Šafránek, iDNES.cz

Každý týden pro vás vybíráme fotku týdne od našich čtenářů nebo z galerií s automobilovou tématikou mezi fotoalby na Rajče.net.

Když svačíte v autě (nemá se to!), míváte řízky od maminky nebo bagetu od benzinky. Když přepadne hlad rollsaře a restaurace z Michelinova průvodce není po ruce, stačí otevřít kufr.

Aby bohatí milionáři netrpěli hlady a mohli si dopřát večeři v trávě, nabízí britská automobilka jako doplněk originální piknikovou truhlu.

Piknikový set pro čtyři od Rolls-Royce

Nechybí v ní nic pro čtyři cestující majestátního kabrioletu a nepřekáží v kabině. Jen ubere místo v pečlivě čalouněném kufru.

Zpravodajství z pařížského autosalonu

"Tento piknikový box vyvíjeli naši vývojáři a designéři několik měsíců," popisuje Frank Tiemann, který automobilku zastupuje v Evropě. "Není to tak jednoduché, jak se zdá." Museli ho navrhnout tak, aby dobře pasoval do kufru Phantomu Drophead Coupé.

Vymýšlení jedinečné výbavy začalo v Goodwoodu začátkem roku 2009. Jako první byl na řadě průzkum trhu a vzpomínání na předválečné pikniky v anglických parcích. Pak se malovalo. Stejně jako na ostatní prvky moderního auta i na vývoj "truhly" používali vývojáři počítače a vyráběli prototypy. Celý vývoj zabral šest měsíců a trvalo to asi 1 500 hodin než konstruktéři a designéři dospěli k finální podobě. Poprvé byl tenhle kus nábytku do auta k vidění na letošní dubnové přehlídce veteránu Concorso d´Eleganza Villa d´Este.

Piknikový set pro čtyři od Rolls-RoycePiknikový set pro čtyři od Rolls-RoycePiknikový set pro čtyři od Rolls-Royce

"To, že se automobilová společnost pustila do takového projektu, je pro mě nesmírně vzrušující," říká o práci na piknikové soupravě Alex Innes, designér Rolls-Royce Motor Cars. "Pro designéra aut je to opravdu hodně zvláštní sednout si ke stolu a začít pracovat na něčem takovém. Ale ukazuje to, že naše značka skutečně žije a je unikátní."

Na výrobu používají řemeslníci teakové dřevo, vybranou kůži, leštěný hliník a ocel. Příbor drží na svém místě magnety. Stejně jako u auta má zákazník i tady možnost zvolit si konečné provedení, včetně použitých materiálů.

Pokud se chystáte na pařížský autosalon, nečekejte, že zde potkáte nějakého milionáře, který by si chtěl koupit nový model rollse nebo příslušenství k němu. Frank Tiemann, říká, že boháči na autosalony chodí, ale ne s obyčejnými lidmi.

Buď jdou "na nákup" první dny autosalonu, které jsou vyhrazené tisku a odborné veřejnosti, nebo si rollse vyberou na některém z večírků, které probíhají mezi vystavenými auty.

Kdo není milionář a míří na pařížský autosalon, měl by se na stánku Rolls-Royce určitě zastavit, druhou šanci vidět krabici na milionářský oběd už asi nedostane. Kdo se do Paříže nechystá, dozví se všechno důležité z autosalonu ve speciální příloze iDNES.cz

Hledejte fotky

Zapojte se i vy a posílejte své tipy na fotky s automobilovou tématikou v albech na Rajče.net. Pište na adresu auto@idnes.cz, jako předmět uveďte heslo "fotka týdne".

Autor:

Cesta do Chorvatska 2019

Plánujete letos cestu do Chorvatska autem? Zmapovali jsme pro vás cestu přes Slovinsko i Maďarsko. Mapa a popis trasy, poplatky a ceny pohonných hmot na jednom místě.

Nejčtenější

NASA píše Italům k výročí tragédie v Janově. Most se hýbal už v roce 2015

Střední část mostu, který byl postaven v 60. letech na rušné dálnici A10, se...

Před rokem v Janově pršelo, Martin Kučera přejížděl chvíli před polednem po Morandiho mostě propojujícím západní...

Obří dodavatel autoprůmyslu věští průšvih. Trh klesá, nevěří ani baterkám

Řešení pro snížení emisí od koncernu Continental

Německý koncern Continental, který patří k největším světovým dodavatelům součástí pro autoprůmysl, připravuje změny....

Za volantem v kůži seniora: špatně vidím, neslyším a nemohu se hýbat

Redaktor Roman Švidrnoch si vyzkoušel, jaké je to řídit v kůži seniora.

Auuuu, vždyť se tam ani neposkládám! Pořádně neohnu nohu v koleni, asi artróza; ruce jsou na tom podobně. Ta pravá se...

Unikátní pick-up Škody v akci. Mountiaq je obr do terénu i na mejdan

Škoda Mountiaq

Oranžový obr působí patřičně majestátně. Dojem drsňáka podtrhuje mohutný rám s navijákem, osvětlení v mřížce chladiče a...

BMW 3 dorostlo k ideálu. Potvrzuje, že za velká kola je lepší ušetřit

BMW 330d Touring xDrive

Tradiční vůz řady 3 je pro BMW i v dnešní době jedním z nejdůležitějších modelů. Premiérově jsme se svezli s provedením...

Další z rubriky

BMW 3 dorostlo k ideálu. Potvrzuje, že za velká kola je lepší ušetřit

BMW 330d Touring xDrive

Tradiční vůz řady 3 je pro BMW i v dnešní době jedním z nejdůležitějších modelů. Premiérově jsme se svezli s provedením...

V Indii je krize autoprůmyslu, Škoda tam bojuje za celý koncern VW

Indické provedení Škody Rapid

Do Číny se jezdí za odměnu a sbírat zkušenosti, do Indie za trest. Tak nějak vyznívají reakce Škodováků, když přijde...

NASA píše Italům k výročí tragédie v Janově. Most se hýbal už v roce 2015

Střední část mostu, který byl postaven v 60. letech na rušné dálnici A10, se...

Před rokem v Janově pršelo, Martin Kučera přejížděl chvíli před polednem po Morandiho mostě propojujícím západní...

Najdete na iDNES.cz