Policie v Německu zavřela školu kvůli hrozbám na internetu

  9:18aktualizováno  19:54
Německo sevřely obavy z dalšího školního masakru. Policisté zavřeli kvůli anonymní hrozbě školu v Ilsfeldu na jihozápadě země. Na internetovém chatu jí kdosi vyhrožoval útokem. Ve středu mladík na střední škole v německém Winnendenu a v okolí zabil patnáct lidí a poté i sám sebe.

Policie před školou v Ilsfeldu. (13. březen 2009) | foto: Reuters

Podle internetových stránek deníku Spiegel studenti nebyli dnes ráno ještě ani ve svých třídách, když policisté budovu obklíčili, uzavřeli a začali prohledávat. Do akce se podle německého tisku zapojili také psi vycvičení k pátrání po výbušninách. Policisté nic podezřelého nenašli. Ve škole studuje zhruba tisíc studentů.

Německá policie nyní bere každé varování na internetu vážně. Včera úřady řekly, že mladý vrah z Winnendenu svůj čin předem ohlásil na internetu. Policie to ale později popřela. - čtěte Německá policie: Masový vrah svůj čin na internetu zřejmě neavizoval

Tim Kretschmer na nedatovaném archivním snímkuOd té doby řešily úřady několik dalších hrozeb. Policie v Bádensku-Württembersku zaznamenala šest varování před možnými útoky. Školu ve Freiburgu částečně evakuovali, další varování se objevila v okolí Stuttgartu, v Pforzheimu, Ulmu, Metzingenu a Esslingenu. Policie se obává, že takových případů bude víc.

Hrozba v Nizozemí

Také policie v jihozápadním Nizozemsku zasahovala u podobného případu. V noci na dnešek zatkla osmnáctiletého mladíka, který na internetu oznámil, že hodlá zabít žáky v jedné místní škole.

Umístil výhrůžný vzkaz vůči škole ve městě Breda ve čtvrtek na jistém americkém serveru. Policie ho odhalila díky uživatelskému číslu jeho počítače ve městě Rijsbergen.

Sedmnáctiletý Tim Kretschmer vzal ve středu pistoli v ložnici svého otce a vyrazil do své bývalé školy Albertville ve Winnendenu, kde mlčky pozabíjel osm studentek, studenta a tři učitelky. Sedm lidí zranil.

Poté ze školy utekl, během cesty do města zavraždil pracovníka místní kliniky. Unesl automobil i s řidičem. Policisté ho objevili ve čtyřicet kilometrů vzdáleného Wendlingenu. Během přestřelky s policií zemřeli dva kolemjdoucí, dva policisté utrpěli těžká zranění a zemřel i samotný Kretschmer. - více o středeční tragédii se dočtete zde

Motiv vraha z Winnendenu je stále nejasný

Němci stále přemýšlejí o mladíkových motivech. Ví se, že měl psychické problémy a trpěl depresemi, ale terapii přerušil.

Bulvární deník Bild dnes napsal, že měl rád jen svou kočku a nenáviděl školu. Rád střílel. Dokonce prý s oblibou střílel ze vzduchovky na pár přátel, které měl. Ve škole se cítil šikanován, seděl v poslední lavici a téměř s nikým nemluvil, tvrdí jeho bývalý spolužák Dustin.

"Jedna dívka mu jednou přede všemi vynadala: Vždyť ty jsi potenciální zběsilý vrah!" Jiný spolužák si vybavil, jak jednou Tim stál v supermarketu u pokladny, ale zapomněl peníze. Vedle byla náhodou dívka, která jej znala. Nabídla se, že mu půjčí. Tim zrudl a vyběhl z obchodu. Ve středu zabíjel hlavně dívky.

Zdroj: Mapy © Google

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Vraha své dcery potkala v metru, sedl si přímo proti ní. Zhroutila se

Roberta Kučerová s fotografií své zavražděné dcery Reginy

Před dvaceti lety přišla Roberta Kučerová o jediné dítě. Její sedmadvacetiletou dceru Reginu nechal zavraždit Zdeněk...

Hašek titul JUDr. neměl získat. Jeho práce by propadla i jako seminárka

MF DNES získala rigorózní práci Michala Haška

Rigorózní práci, díky které Michal Hašek získal titul JUDr. ve slovenském Sládkovičově, exhejtman 7 let tají. MF DNES...

Hmyz rychle vymírá, podle vědců do 100 let zmizí. Přírodu čeká kolaps

SOSÁNÍ. Hmyz saje nektar z květu pampelišky v lese nedaleko běloruského...

Katastroficky rychle neumírají pouze včely. Každý rok ze světa zmizí 2,5 procenta z celkového objemu veškerého hmyzu....

Školačka utekla k IS. Teď je opět těhotná a kvůli zdravotní péči chce zpět

Britské školačky Amira Abaseová, Kadiza Sultanaová a Shamima Begumová (zleva)...

Britka Shamima Begumová přijela v roce 2015 se svými dvěma přítelkyněmi do Sýrie, aby se připojila k Islámskému státu...

Autobus v Mělníku prorazil svodidla a spadl do dvanáctimetrové hloubky

Autobus v Mělníku prorazil svodidla a spadl ze srázu do několikametrové hloubky...

Nehoda autobusu ráno omezila provoz na silnici číslo 16 v Mělníku. Autobus prorazil svodidla u kruhového objezdu a...

Další z rubriky

Němci obvinili Čecha z pokusu o vraždu, s kamionem nebezpečně předjížděl

Předjíždění kamionů

Český řidič kamionu čelí v Německu obvinění z pokusu o vraždu kvůli riskantnímu předjíždění na silnici B12 v...

Jana Masaryka patrně zabili britští agenti, napsal bývalý Havlův poradce

Jan Masaryk

V roce 1948 zemřel za podivných okolností československý ministr zahraničí Jan Masaryk. Většina odborníků se přiklání k...

Vandalové zneuctili stovku hrobů ve Francii, pomalovali je svastikami

Vandalové poškodili hrobky na židovském hřbitově ve východní Francii. Odpoledne...

Neznámý pachatel v noci zneuctil bezmála stovku hrobů na židovském hřbitově ve městě Quatzenheim, ležícím nedaleko...

Schöneck je rájem pro děti i dospělé
Schöneck je rájem pro děti i dospělé

Přemýšlíte, kde prožít zimní dovolenou s dětmi? Máme pro vás báječný tip! Kousek za hranicemi najdete areál nevídaných rozměrů a hlavně s pestrou nabídkou možností zábavy.

Najdete na iDNES.cz