VIDEO: Já, zvrhlý pán internetu. Reportér odhalil, jak predátor loví děti

Exkluzivně   0:01aktualizováno  0:01
Říká si „Zralý chlapák“ nebo také „Zvrhlý pán“. Je mu padesát, je rozvedený, žije sám a na internetu oslovuje nezletilé školačky. Stejně jako stovky dalších sexuálních lovců, kteří krouží sociálními sítěmi a vrhají se na děti, jimž posílají oplzlé vzkazy, nechutné fotky, ­perverzní videa. Pro zábavu a vzrušení.

DOKUMENT: Přečtěte si chat přistiženého devianta s třináctiletou dívkou

Zvrhlého pána nyní lapil reportér MF DNES na falešný profil třináctileté Aničky. Příběhy, které reportér sledoval na serveru xchat.cz tři roky, ukazují nebezpečí, s jakým se mohou setkat děti na internetu. A ­že pedofilové lákají děti z virtuálního světa na skutečné schůzky. 

Fotogalerie

„Ahoj batůžku,“ pronese padesátník s prošedivělými vlasy a usměje se. Na zastávce tramvaje v Praze vítá copatou Aničku s poznávacím znamením – červeným batůžkem.

Minulý čtvrtek ji našel na serveru xchat. „Ahoj, mně je teprve třináct,“ psala dívka a několikrát to během konverzace zopakovala. Muže věk neodradil. Naopak, měl z­ něj radost. „Wooow, takové mládě,“ napsal jí. A pak jí ukázal fotku penisu a poslal video, jak masturbuje. Mezitím ji zahrnoval lichotkami na chatu, v­ SMS a na WhatsAppu. Neustálým žadoněním z ní vylákal fotku, žádal další a další a pak psal, jak se nad nimi ukájí.

Jenže virtuální kontakt mu nestačil, Zvrhlý pán chtěl víc. Hned za pár minut po oslovení na chatu nadhodil: „Dovedeš si představit, že bychom se sešli?“

A pak to zas a zas připomínal. Sešli se předevčírem. Setkání však neproběhlo tak, jak si představoval. Neskončili v hotelovém pokoji ani s ní nedělal oplzlosti, o kterých jí psal.

Aničkou byl celou dobu reportér MF DNES a na schůzku přišla dospělá figurantka stylizovaná do vzhledu dítěte. „Myslel jsem, že je jí víc, že se jen tak omlazuje,“ vymlouval se, když se novináři představili a ptali se, proč posílal nechutnosti dítěti. „Na internetu je to takové zvláštní...“ dodal. Na síti se podle něj každý vydává za někoho jiného.

Naše zprávy si maž, radil dívce

Padesátiletý muž si byl ale celou dobu vědom, že dělá něco, co by neměl, když si s „Aničkou“ psal na internetu. Několikrát opakoval, aby dívka jejich diskusi důsledně mazala. „Prosím tě, mažeš to naše psaní, aby to vaši nenašli? Aby pak náhodou nebyl průser,“ píše. A když Anička v jednu chvíli vstává od monitoru, aby vyvenčila psa, nabádá ji, ať vypne xchat, aby si jejich rozhovor na monitoru nemohl nikdo přečíst.

Pokud by šlo o skutečné třináctileté dítě, mohlo mít chování Zvrhlého pána na jeho psychiku značný dopad. „Může to silně ovlivnit formování dívčina obrazu o chlapech, o sexu, o životě,“ upozorňuje dětský psycholog Václav Mertin.

A nejen to. Muž se podle právníků mohl dopustil i trestného činu. „Minimálně ohrožení mravní výchovy mládeže,“ říká právník Jakub Blažek. „A protože byl místo dívky novinář, šlo o pokus o ohrožení mravní výchovy mládeže,“ doplnil. Navíc by mohl být trestán už i za „navazování nedovoleného kontaktu s dítětem“ a za přípravu pohlavního zneužívání.

Rodiče se při seznamování dětí na webu bojí pedofilů, ostatní hrozby neřeší

„Nemůžeme dělat kriminálníka z každého, kdo se sejde s třináctiletou dívkou. Ale v kontextu s tím, co předcházelo setkání, můžeme říci, že toto už bylo překročení hranice sebekontroly a směřování k faktu možného zneužití,“ míní Martin Hollý, ředitel bohnické psychiatrické léčebny.

Odhalený deviant není jediný, na síti jsou jich stovky, jak ukázal projekt MF DNES, který začal už v roce 2016.


Hlavní zprávy

Nejčtenější

My chceme znovu motýle! Babišův výrok si žije vlastním životem

Andrej Babiš během rozhovoru pro MF DNES telefonoval s ministrem životního...

Když premiér Andrej Babiš přednášel na konci května v pražském Mánesu na výroční schůzi Česko-německé obchodní a...

Sobotní výheň spláchnou bouřky, kroupy a přívalový déšť

Turisty na Karlově mostě v Praze náhlá bouřka s průtrží mračen nepřekvapila....

V sobotu odpoledne se bude Česko dusit vysokými teplotami, podle varování meteorologů v celé republice překročí...

Loupež století s posvěcením státu: ČR přišla v kauze LTO o 100 miliard

První vlak čerpá českou naftou uskladněnou v německém skladu zkrachovalé...

Říká se jí loupež století s posvěcením státu. V kauze, při níž obchodníci přejmenovávali naftu na lehký topný olej, aby...

Z útoků na lodě v Ománském zálivu obvinil americký ministr zahraničí Írán

Hořící tanker v Ománském zálivu (13. června 2019)

Dva tankery nedaleko íránského pobřeží v Ománském zálivu byly evakuovány poté, co jejich posádky vyslaly nouzové...

Bouřky se přehnaly nad Českem, zasáhly hlavně střední a východní Čechy

Sobotní bouřka v Jihlavě. (16.6.2019)

Velmi silné bouřky s přívalovým deštěm hrozí v neděli odpoledne v Moravskoslezském, Olomouckém a částečně Zlínském...

Další z rubriky

Pět stran ladí strategii proti Babišovi. Ke koalici však mají daleko

Představitelé pěti opozičních stran - první místopředsedkyně TOP 09 Markéta...

Pět stran, ODS, Piráti, KDU-ČSL, TOP 09 a STAN se po tom, co dorazil do Česka předběžný audit Evropské komise k dotacím...

České soudy poprvé umožnily vydání zadržených do Číny, ti se bojí popravy

Dva z osmi zadržených Tchajwanců, jejichž vydání do Číny je podle českých soudů...

Vrchní soud v Praze potvrdil, že Česká republika může vydat osm Tchajwanců, o jejichž extradici požádala Čína. Cizinci...

O stavbě nové zlínské nemocnice rozhodne ANO, postoj zatím nesdělilo

Takto má vypadat nová krajská nemocnice, která může vzniknout ve...

Do pátečního hlasování krajských zastupitelů o stavbě nové nemocnice ve Zlíně-Malenovicích už žádná oficiální jednání...

Najdete na iDNES.cz