Mítink ČSSD bude bez Filipové a Izera. Strana popřela, že by je zvala

  18:07aktualizováno  19:54
Ani v kampani před jarními sněmovními volbami nebudou chybět umělci. List Právo informoval, že na mítincích ČSSD vystoupí třeba Lenka Filipová nebo Zdeněk Izer. Ti to ale odmítli. Sociální demokracie následně popřela, že by seznam umělců, na jehož autenticitě Právo trvá, byl skutečný.

Na Lenku Filipovou budou muset lidé vyrazit jinam než na předvolební mítink ČSSD. | foto: Universal Music

ČSSD chce začít lidi na náměstích bavit příští týden, podle listu Právo plánovala pro voliče velkou třídenní hokejovou show s řadou známých umělců, jako jsou Lenka Filipová, Petra Janů, Leona Machálková, Dalibor Janda, Josef Vojtek, Vladimír Hron či Zdeněk Izer.

A na umělecké scéně nastal poprask.

"Moje jméno je omyl, když jsem si ho přečetl, byl jsem zděšen! V žádném případě tam vystupovat nebudu," řekl například Zdeněk Izer. Stejně pak reagovala i zpěvačka Lenka Filipová. Ta se o tom, že má účinkovat pro ČSSD, dozvěděla od naštvaných kolegů z kapely.

"Naši kampaň budeme teprve představovat v pátek, víc se k uniklému materiálu nebudu vyjadřovat," řekl stroze Jaroslav Tvrdík, manažer volební kampaně ČSSD. Za zveřejněným seznamem je prý snaha poškodit sociální demokracii. "Každý soudný člověk, který se trošku vyzná v politice, si udělá obrázek o tom, kdo by mohl opravdu vystoupit," dodal.

Později upřesnil, že materiál nepochází z volebního týmu ČSSD. "Od seznamu se distancujeme, s uvedenými umělci jsme nikdy nejednali," uvedl Tvrdík.

Stejný neurčitý postoj zaujal i šéf sociální demokracie v Ústeckém kraji Petr Benda. Že se ale lidé na nějaké hvězdy těšit mohou, je jisté. "K jednotlivým jménům se ale teď nebudu vyjadřovat," sdělil Benda.

Rozčarování a rozčilenost

"Nikdo nás předem neoslovil, už to řešíme s lidmi, kteří kampaň strany připravují," zlobil se manažer Zdeňka Izera Jiří Havel.

Zpěvačka Lenka Filipová, která je známá svým zásadovým postojem, že se nikdy žádných politických akcí neúčastní, je také rozčarovaná. "Byla jsem na turné a včera mi tu zprávu volali rozčilení kluci z tria. Jsem z toho velmi rozčilená, nemám s tím vůbec nic společného a budu se bránit, zřejmě právní cestou. Nevím, jak si to mohou dovolit," sdělila.

"Nechci dělat z komára velblouda, ale tohle si člověk nesmí nechat líbit. Sesbírat nějaká jména, to se prostě nedělá. Kdyby na tom seznamu byla Kateřina Brožová, tak to ještě pochopím," dodala Filipová.

Informace, že je na seznamu umělců předvolební sociálně demokratické merendy, zaskočila i Vladimíra Hrona. "To jste mě vyděsila, o tom nic nevím. Tam bych nešel, to by mi museli dát alespoň milion, abych se nechal umlátit penězi a na tohle kývnul. Politickou agitku nedělám," řekl Hron.

Retuš zakryla, kde se Topolánek setkal se Zemanem...

Podobně straně ale nevychází tvrdá kampaň vůči Miloši Zemanovi, bývalému předsedovi ČSSD, který nyní kandiduje za novou Stranu práv občanů. Krajská sociální demokracie zemanovcům a Zemanovi pokládá pravidelně otázky formou inzerce. Ovšem využívá v nich snímek z ekonomického fóra Zlatá koruna. Na něm si lídr kandidátky v Ústeckém kraji Zeman podává ruku s rozzářeným Mirkem Topolánkem a vše sleduje lídr TOP 09 Miroslav Kalousek.

Už před časem společnost PD Media pro MF DNES uvedla, že snímek je stažený z veřejně přístupného webu. Sociální demokracie ho sice od PD Media chtěla, ale nepřijala podmínku, že z něj nesmí nic takzvaně ořezat, tedy odstranit nevyhovující části. A právě to se stalo. Politikům z klopy zmizely při retušování snímku v horším rozlišení delegátské cedulky a z pozadí byl vymazán název ekonomické konference.

... snímek se hodil i Bobošíkové

Podle Petra Bendy s tím ale strana nemá nic společného a odpovědnost nese agentura, která kampaň sociální demokracie na severu zajišťuje.
Pavel Doležal z PD Media potvrdil, že v celé věci zvažují právní kroky.

"Ta fotografie se objevila i na plakátech a prý má být i na billboardech. Proto nyní shromažďujeme všechny materiály," sdělil.

Zmíněnou fotografii použila v inzerátu i Jana Bobošíková, objevila se i v MF DNES, inzerát je podepsán pouze webem www.bobosikova.cz. "Ta také? To tedy asi bude žalob," dodal překvapeně Doležal.

Jana Bobošíková tvrdí, že inzerát zadávala strana Politika 21, které je blok Suverenita součástí. "Snad agentura Český fortel, která pro nás kampaň zajišťuje, má všechno, tedy i fotografii, v pořádku," věří Bobošíková. I ona by se chtěla postavit na severu Čech, podobě jako Jiří Paroubek, Miloši Zemanovi a Petru Gandalovičovi z ODS. Inzeráty má téměř podobné jako socialisté.


Hlavní zprávy

Nejčtenější

Policie odkryla identitu pachatele, který hrozil střelbou na českých školách

Zásahové jednotky na soutěži likvidovaly gang i toxickou látku.

„Pražská policie právě zjistila identitu pachatele, který na Twitteru hovořil o hrozbě střelbou ve školách v Praze....

My chceme znovu motýle! Babišův výrok si žije vlastním životem

Andrej Babiš během rozhovoru pro MF DNES telefonoval s ministrem životního...

Když premiér Andrej Babiš přednášel na konci května v pražském Mánesu na výroční schůzi Česko-německé obchodní a...

Přišel čas vzít si naši zemi zpátky, řekl Klaus. Představil hnutí Trikolóra

Václav Klaus mladší představil nové politické uskupení Trikolóra, na snímku se...

Poslanec Václav Klaus mladší představil nové hnutí Trikolóra, které zakládá poté, co ho vyloučila ODS. „Přišel čas vzít...

Sobotní výheň spláchnou bouřky, kroupy a přívalový déšť

Turisty na Karlově mostě v Praze náhlá bouřka s průtrží mračen nepřekvapila....

V sobotu odpoledne se bude Česko dusit vysokými teplotami, podle varování meteorologů v celé republice překročí...

Loupež století s posvěcením státu: ČR přišla v kauze LTO o 100 miliard

První vlak čerpá českou naftou uskladněnou v německém skladu zkrachovalé...

Říká se jí loupež století s posvěcením státu. V kauze, při níž obchodníci přejmenovávali naftu na lehký topný olej, aby...

Další z rubriky

Letní neomezená data vyjednal můj tým, říká Babiš. Naše nabídka, tvrdí operátor

Andrej Babiš během rozhovoru pro MF DNES telefonoval s ministrem životního...

Společnost T-Mobile se rozhodla na letní prázdniny zavést v Česku neomezené stahování dat pro své klienty. Premiér...

V Podkrkonoší řádilo o víkendu malé tornádo. Odpojilo město od proudu

Gustnádo, Rtyně v Podkrkonoší (15. 6. 2019).

Silné bouřky zasáhly o víkendu Česko a zanechaly za sebou popadané stromy a poničený majetek. Kromě obvyklých blesků,...

I dnes jsou učitelé, podle nichž je ADHD výmysl, říká dětský psychiatr

Ilustrační snímek

Pod zkratkou ADHD se skrývají poruchy pozornosti, hyperaktivita a impulzivita. Podle dětského psychiatra je takové dítě...

Najdete na iDNES.cz