Za deset dní vybrala miliony korun. Je to naděje na život, děkuje žena

  18:34aktualizováno  18:34
Dvaatřicetiletá Slovenka Ivana Danišová bude moci podstoupit operaci v USA, bez které by nepřežila. Během deseti dní se jí totiž podařilo vybrat čtyři miliony korun, které zákrok nehrazený pojišťovnou zaplatí.

Ivana Danišová trpí vzácnou vrozenou vadou Goldenharův syndrom, která způsobuje nevyvinutí obličejových kostí. Během svého života už podstoupila sérii náročných zákroků, nedávno se však její stav ještě zkomplikoval. Lékaři totiž odhalili, že pod lebečními implantáty jí roste nová kost. Aby přežila, musí co nejdřív podstoupit operaci v USA, kterou jí ale nehradí pojišťovna. Právě na tu se jí podařilo vybrat čtyři miliony korun. 

„Díky lidem z Česka, Slovenska i z dalších koutů světa jsem dostala ten nejkrásnější dar – darovali mi naději bojovat o svůj život v USA,“ řekla Ivana Danišová. 

Boj mladé právničky za záchranu obličeje pokračuje. Čeká ji další operace

V současnosti musí Ivana podstoupit několik kraniofaciálních a onkologických vyšetření. Odlet do USA má naplánovaný na přelomu května a června. „Z celého srdce chci poděkovat všem, kteří se stali součástí mého příběhu a mojí záchrany,“ dodala.

To, že se částku podařilo vybrat, se dozvěděla v neděli dopoledne. „V takovou chvíli se ve mě mísily pocity štěstí a dojetí. Když si uvědomíte, že jste dostali naději na záchranu od lidí, kteří s vámi prožívají váš příběh,“ řekla. Sama takovou vlnu podpory vnímá jako obrovský závazek.

Peníze, které vybrala navíc, využije na další vyšetření, která nehradí pojišťovna. „O všech výdajích týkajících se lékařské péče a úhrady operace budu informovat,“ uvedla.

Radost trvala jen 24 hodin

Zrádná nemoc zvaná Goldenharův syndrom se u Ivany projevila hned po narození a právě kvůli ní se jí nevyvinula pravá strana tváře. Lékaři na Slovensku ani v Česku si s jejím stavem nevěděli rady. K Goldenharovu syndromu se také postupně přidaly leukemie a srdeční arytmie. „Až v té době jsem doopravdy pochopila, s jakým soupeřem mám co do činění,“ posteskla si Ivana.

Po konzultaci s odborníky žena zjistila, že pomoci by jí mohl jedině chirurg v Japonsku. Jelikož však pojišťovna ženě zákrok nechtěla proplatit, rozhodla se na něj získat peníze prostřednictvím sbírky. A to se jí podařilo (podrobnosti v článku Trpí vzácnou nemocí a lékaři v Česku jí nepomohou).

Trpí vzácnou nemocí a lékaři v Česku jí nepomohou. Proto vypsala sbírku

Její radost však trvala jen čtyřiadvacet hodin, než se její zdravotní stav prudce zhoršil. „Lékaři zjistili, že nesnesitelnou bolest způsobuje nová kost, která roste pod životně důležitými lebečními implantáty,“ vysvětlila žena. Protože se Ivanin stav každým dnem zhoršuje, musí co nejdříve podstoupit nákladnou operaci v Chicagu.

„I přes dopis kraniofaciálního odborníka o urgenci mého stavu neexistuje kvůli byrokracii šance, aby mi pojišťovna pomohla,“ vysvětlila žena. Spustila proto mezinárodní kampaň, díky které se jí v neděli podařilo zbývající částku vybrat.

Autor:

  • Nejčtenější

S Gottem se na Žofíně loučilo téměř 50 000 lidí. Dostalo se i na poslední

Na pražském Žofíně lidé dávali poslední sbohem zesnulému zpěvákovi Karlu Gottovi. Rozloučení skončilo deset minut před...

Rakev s Karlem Gottem vyprovodily ze svatého Víta rodina, potlesk a zvon

Stovky hostů z řad umělců, sportovců, politiků a blízkých se rozloučily se zesnulým Karlem Gottem na zádušní mši v...

Turecko vede pozemní útok proti Sýrii, po dělostřelecké a letecké přípravě

Turecko zahájilo ve středu večer pozemní boje na severu Sýrie. Invazi předcházelo letecké a dělostřelecké bombardování...

Komunista Ondráček opisoval ve své disertační práci, bral si celé odstavce

Komunistický poslanec Zdeněk Ondráček opisoval ve své disertační práci, díky níž na Univerzitě Palackého v Olomouci v...

Skončíte s rozdrceným tělem a roztříštěnými kostmi, hrozí čínský prezident

Čínský prezident Si Ťin-pching na návštěvě Nepálu pohrozil, že kdokoliv se pokusí rozdělit Čínu, skončí s "rozdrceným...

Premium

Pokrok po švédsku: mizející pisoáry a genderově neutrální sport

Severská země přichází s revolučními nápady, kterým aplaudují pokrokoví liberálové z celého světa. Mizí pánské pisoáry,...

Krampol o Belmondovi: Když on točil Zvíře, já hrál traktoristu

Přes třicet let promlouvá na české diváky božský Bébel, jak Jean-Paul Belmondovi v rodné Francii přezdívají, hlasem...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

  • Další z rubriky

Teplo bude ještě nejméně týden. Sluníčka si užije ale spíš východ republiky

Teplotně nadnormální počasí bude pravděpodobně trvat ještě nejméně celý týden. Teploty budou odpoledne vystupovat...

Žádné zbraně Turecku. Lidé v Praze a Brně demonstrovali na podporu Kurdů

Na podporu Kurdů se ve středu v podvečer sešlo v Praze na Klárově asi sedm set demonstrantů. Chtějí podpořit zákaz...

Premium

Do luxusu investoval i Jaromír Soukup. Nejdražší byt v Česku je dál na prodej

Na samém vrcholu stometrového mrakodrapu V Tower na pražském Pankráci jsou dva penthousy, obecně považované za...

Soud potvrdil podmínku a peněžitý trest za hajlování na demonstraci SPD

Odvolací soud potvrdil Radku Mansfeldovi půlroční podmínku a peněžitý trest 30 tisíc korun za hajlování na dubnové...

SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily
SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily

Pojďte s námi otestovat dětské sirupy od NutriFood a ochraňte tak své děti před náporem nemocí a proměnlivého podzimního počasí. Stačí se přihlásit v komentářích.

Najdete na iDNES.cz