Z policejního skladu v Teplicích zmizely tisíce nábojů, masky a obušky

  19:28aktualizováno  19:28
Z policejního skladu v Teplicích zmizelo 13 tisíc nábojů do služebních pistolí, masky, obušky a další věci za téměř 80 tisíc korun. Případem se zabývá inspekce ministra vnitra. Skladník již dal výpověď a škodu splácí.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: SXC.hu

Na chybějící věci ve skladu se přišlo na konci loňského roku při pravidelné roční inventuře. O incidentu ale policie mlčela a potvrdila ho až nyní po zjištění MF DNES.

"Škodní komise skladníkovi uložila schodek uhradit. Vedoucí ekonomického odboru krajského ředitelství policie kromě toho nařídil vedoucímu teplického skladníka, aby zintenzívnil kontroly a nařídil i hloubkovou kontrolu," uvedla krajská policejní mluvčí Jarmila Hrubešová.

Skladník se poté snažil zachránit tím, že podal výpověď. Jenže mu to nepomohlo. Kvůli jeho odchodu se naopak musela provést ještě předávací inventura.

"Při těchto všech kontrolách a inventurách bylo nakonec zjištěno, že ve skladu chybí materiál v ceně zhruba 80 tisíc korun. Mezi chybějícími věcmi bylo i zhruba 13 000 nábojů, což je množství, které za jeden měsíc průměrně spotřebuje při cvičných střelbách jeden územní odbor," popsala Hrubešová.

Policie nakupuje náboje s množstevní slevou za 4,44 koruny, v obchodech se zbraněmi a střelivem se devítimilimetrové náboje do policejních služebních pistolí prodávají dráž. Třeba prodejce zbraní, střeliva a příslušenství z Děčína Pavel Rambousek je nabízí za 4,90 Kč.

"Kradené patrony by žádný obchodník nekoupil. To za průšvih nestojí. Ale určitě se najdou lidé, kteří by o ně na černém trhu měli zájem. A 13 tisíc nábojů není zas tak závratné množství. Vyrovná se měsíčnímu maloobchodnímu prodeji jedné pultovky," říká Rambousek.

Chybí dýmovnice i plynové masky

Náboje ale nejsou jediné, co ve skladu chybí. "Kromě nich jsou to i dýmovnice, pouzdra na pistole, obušky, opasky a pouzdra na zásobníky do zbraní. Další položkou byl chemický materiál, konkrétně plynové masky, kasry a různá pouzdra," upřesnila Hrubešová.

Policie však odmítá, že by skladník nebo kdokoli jiný náboje a další materiál rozkradl a prodal. Nabízí jiné vysvětlení.

"Materiál chyběl v důsledku administrativních chyb. Ty byly způsobené tím, že skladník nevypisoval ihned po vydání materiálu účetní doklady, a potom si už zpětně nepamatoval, co všechno ze skladu vydal. Probíhalo i šetření, zda skladník materiál nerozprodával. Nic takového zjištěno nebylo," popsala Hrubešová.

Bývalý skladník nyní za svou chybu platí. "Svou odpovědnost plně uznal, zavázal se veškerou škodu policii uhradit a svůj závazek pravidelně plní," doplnila Hrubešová.

Případ tím ale nekončí. Skladníkovo počínání prověřují inspektoři ministra vnitra. "Mohu potvrdit, že se případem zabýváme. Vzhledem k tomu, že prověřování je teprve na začátku, nebudeme k tomu podávat žádné bližší informace," uvedla mluvčí inspekce Radka Sandorová.

Nejčtenější

Dobří zedníci berou i 330 korun na hodinu. Sehnat se ale téměř nedají

Ilustrační snímek

Majitelé nemovitostí i stavební firmy v celém Ústeckém kraji marně shánějí zedníky. Mladí o profesi zájem nemají, už...

V Hřensku se zřítil balvan velikosti dodávky, poškodil náhon vodopádu

V Hřensku se zřítil obří balvan

Vlivem tání sněhu a dešťů se v sobotu v Hřensku nad parkovištěm u vodopádu, kudy se chodí na Pravčickou bránu, uvolnil...

Koza, která žila mezi vlky, se vrátila k lidem. Z lesa ji vyhnalo počasí

Koza v přechodném "bydlišti" v Krásné Lípě, než se přidá ke stádu u...

Zaběhnutá koza domácí, která několik měsíců přežívala v lesích Českého Švýcarska a úspěšně se tam vyhýbala vlkům, je...

Děti hodily psa do zazděného sklepa paneláku, vysvobodili jej strážníci

Ilustrační snímek

Strážníci v Litvínově vyprošťovali malého psa uvězněného v zazděném sklepě. Hodila jej tam parta sídlištních dětí....

Plzeň v přípravě rozstřílela druholigové Ústí, trefil se i Kayamba

Plzeňský Milan Petržela v přípravném utkání proti Ústí nad Labem.

Model 4x30 minut a jasná výhra favorita. Fotbalisté Plzně v přípravném utkání hraném na čtvrtiny jasně přehráli...

Další z rubriky

V tunelu na D8 hořel kamion, škoda je přes dvacet milionů korun

Požár polského kamionu v Lochkovském tunelu (13.1.2014)

V sobotu po poledni vzplál kamion v tunelu Panenská na dálnici D8. Škoda na technice tunelu se vyšplhala na dvacet...

Kvůli sesuvu zdi u zámku se v Děčíně evakuovalo šest studentů

U děčínského zámku se v pátek večer sesunulo zhruba 30 metrů opěrné zdi. Nikdo...

Kvůli sesuvu části opěrné zdi u děčínského zámku muselo být v pátek večer evakuováno šest lidí z vysokoškolské koleje...

V Lounech je ucelená výstava uměleckých děl otce a syna Maříkových

Z lounské expozice děl Jaroslava a Otakara Maříkových

Galerie města Loun představuje dílo otce a syna Jaroslava a Otakara Maříkových. Výstava Lounské dědictví ukazuje malby,...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz