Diskuze

Musíme vybírat, kdo se dá zachránit a kdo už ne, říká Češka žijící v Itálii

Pochází z Ústí nad Labem, od roku 2005 však trvale žije poblíž Bergama v italské Lombardii, v jednom z nejvíce postižených regionů novým koronavirem. Čtyřicetiletá Hana Šarmanová pracuje jako dobrovolník pro tamní Červený kříž a sanitou denně sváží do přeplněných nemocnic další a další pacienty s podezřením na onemocnění COVID-19.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Bába kecá! Hrušinský říkal, že to je lehoučká chřipečka ;-O

2 0
možnosti

A co ti naši lyžníci? Ti jsou kde?

1 0
možnosti

zeptej se jich za týden... to už je poznáš... :-/

0 0
možnosti

Je otázka, jestli 90letého člověka s multiorgánovým selháním zachraňovat i v běžné situaci. Pak čteme jiné články, jak nemocnice vyrábí nesoběstačné ležící pacienty, s nimiž si systém ani rodiny vlastně dál nevědí rady. V takhle vypjaté situaci je úplně logické, že se lékaři rozhodnou takhle. U transplantací, kdy je nedostatek orgánů, se rozhodují úplně stejně racionálně (zvažují i, jestli má dotyčný rodinu, která je schopná se o něj v rekonvalescenci starat, atd.). Jinak Italům přeju, ať to brzy zvládnou.

15 0
možnosti
Uživatel požádal o vymazání
0 0
možnosti

Sorry ale realita je 10 horší. Stačí si v blesku přečíst překlad toho článku z Itálie.

Je to maso. Lidi s mrtvici nebo infarktem nikdo neřeší, stejně tak starší lidi s covid.

3 4
možnosti

za 3 tydny to ocekavejte u nas... kolik ze tech plicnich ventilaci mame?

1 13
možnosti

3 500. Víte kolik jich má Itálie, když píšete tyto poplašné zprávy? V Celé Itálii jich je 4 200 a to mají 6x více obyvatel. Jednoduchým výpočtem Vám vyjde, že máme cca 35 ventilací na 100 000 obyvatel a v Itálii jich je sotva 7 na 100 000 obyvatel.

Samozřejmě nemůžete všechno vyčlenit jen pro tyto případy to je jasné. Věc, kterou pak Italové sotva mohou ovlivnit je jejich geografie. Ze severu na jih to mají cca 1 400 km. My to máme nejdále ze Západu na Východ - 500 km. To je z hlediska logistiky a centralizace obrovský rozdíl.

V neposlední řadě je v Itálii cca 3,2 nemocničního lůžka na 1 000 obyvatel a v ČR 6,6 lůžek na 1 000 obyvatel .

Takže neděste lidi. co si to neumí najít.

25 0
možnosti

Je zajímavé se dočítat, jak lidé nedokážou pochopit, že mají dodržovat nějaká opatření.

Bohužel v tom vidím přesně takový ten přístup, já jsem žádný koronavirus nepotkal tak podle mě neexistuje. Naneštěstí tento postoj v kombinaci se zmíněným vysokým věkem obyvatel způsobuje ta obrovská čísla. Samozřejmě v každé takové situaci se najdou i výjimky tj. že do vážného stavu upadnou i mnohem mladší lidé (dnes o jednom psali na seznamu) ale s vysokou pravděpodobností se jedná jen o skutečně nahodilé případy.

2 0
možnosti

Uleví se důchodovému systému, takže Itálie tu svojí dluhovou káru potáhne vesele dál ...

3 15
možnosti
Foto

myslím že ekonomické škody budou vyšší než úspora důchodů

14 0
možnosti