Ztýrané prostitutky běhaly nahé po lese, policie násilníka dopadla

  13:51aktualizováno  13:51
Kriminalisté dopadli muže ze středních Čech, který se stal v uplynulých měsících postrachem prostitutek na Teplicku. Zatím je stíhaný za napadení devíti žen. Pachateli hrozí deset let vězení, soud mu ale v tomto případě může zvýšit trest až o třetinu.

Případ se začal odvíjet koncem března, když policisté přijali oznámení ženy, která vypověděla, že ji oslovil neznámý muž a požadoval po ní sexuální služby.

„Když si k němu sedla do auta, odvezl ji za Teplice, kde ji násilím nutil k praktikám, na nichž se předem nedohodli. Ženě se nakonec podařilo z auta utéct,“ informoval o případu teplický policejní mluvčí Daniel Vítek.

Policisté začali po násilníkovi pátrat. Po měsíci se jim podařilo shromáždit dostatek důkazů, aby mohli požádat státního zástupce o souhlas se zadržením osmačtyřicetiletého muže ze středních Čech.

V polovině dubna ho zadržela v Praze policejní zásahová jednotka Ústeckého kraje. Muž byl v té době podezřelý ze znásilnění nejméně tří prostitutek z Teplic a Dubí.

Obviněním ze znásilnění a umístěním muže do vazby ale vyšetřování neskončilo. Kriminalisté postupně kontaktovali ženy, které se na Teplicku živí prostitucí a shání klienty na ulici. Snažili se určit další potenciální oběti.

Několik žen i okradl

„Udivující bylo množství žen, které postupně vypověděly, že je napadl a znásilnil stejný muž. Některé z nich držel proti jejich vůli v autě i několik hodin a brutálním bitím je nutil k různým sexuálním praktikám,“ popsal Vítek.

Některé z žen muž odvezl zpět jakoby se nic nestalo a jiné s hrůzou běhaly nahé po lese a hledaly pomoc. Žádná z nich ale sama nevyhledala lékaře ani se neobrátila na policii.

Několik prostitutek muž okradl o jejich věci, případně jim vzal peníze, jimiž jim předem zaplatil.

V uplynulých dnech policie mužovo trestní stíhání rozšířila o další skutky. Obvinila jej ze znásilnění, loupeže, omezování osobní svobody, krádeže a pokusu o ublížení na zdraví.

Ústavní léčba odsouzeného přešla v ambulantní

Devět zdokumentovaných případů se odehrálo od loňského prosince do konce letošního března. Policisté však upozorňují, že ani tento stav nemusí být konečný.

V dopadení muže kriminalistům pomohly i napadené ženy, které pachatele dokázaly velice podrobně popsat a sestavit jeho identikit. Tipování ale proběhlo i na základě databáze lidí, kteří už byli v minulosti za obdobné jednání trestně stíhaní.

„Tak tomu bylo i v případě obviněného, který už byl v minulosti za typově shodnou trestnou činnost odsouzen,“ dodal mluvčí teplické policie. 

Muži tehdy byla po propuštění nařízena ústavní sexuologická léčba, která loni přešla v ambulantní. Jakmile se ale dostal na svobodu, začal s trestnou činností znovu.

Nejčtenější

Dycky Most!, Litvinoff a další hlášky, které se mezi lidmi chytly

Martin Hofmann a Zdeněk Godla při setkání herců ze seriálu Most! ve zdejším...

Hláška Dycky Most! z populárního seriálu si získala velkou popularitu mezi lidmi. Je na propagačních předmětech, létá...

Uhelné Podkrušnohoří se promění v krajinu jezer a zásobárnu vody

Jezero Milada je hluboké až 24,7 metru, dlouhé 3,2 kilometru a široké 0,7...

V krajinu obřích jezer, z nichž tři budou mít rozlohu přes tisíc hektarů a budou sloužit jako strategická zásobárna...

Na kostele se nahnula hvězdice, při jejím sundávání se našla tajná schrána

Z kostela nejsvětější Trojice v obci Jiřetín pod Jedlovou museli hasiči sundat...

Nejdelší žebřík, který mají krajští hasiči k dispozici, museli využít tento týden v Jiřetíně pod Jedlovou. Hrozilo...

Jirkovští strážníci dostali kvůli chybě na mzdách milion navíc

peníze, ilustrace

Policie řeší případ neoprávněného vyplácení mezd městským strážníkům v Jirkově. Ti v letech 2015 až 2017 dostali navíc...

V celém Ústí i Trmicích přestanou od března vyplácet doplatky na bydlení

Dnes budovy využívá ústecký magistrát.

Ústecký magistrát vyhlásil bezdoplatkovou zónu na celém svém území i v blízkých Trmicích. To znamená, že místní lidé,...

Další z rubriky

Při střetu dodávky se sanitou u Ústí byl vážně zraněn převážený pacient

V ústeckých Všebořicích se střetla sanitka s dodávkou.

V ústecké čtvrti Všebořice se dopoledne střetla dodávka se sanitkou převážející pacienta. Celkem jsou zranění čtyři...

Mladík ukradl SIM kartu ke sledování auta, protelefonoval z ní 65 tisíc

Google aplikace pro volání

Tepličtí policisté stíhají jednadvacetiletého muže, jenž v areálu firmy ukradl a několik měsíců využíval SIM kartu...

V celém Ústí i Trmicích přestanou od března vyplácet doplatky na bydlení

Dnes budovy využívá ústecký magistrát.

Ústecký magistrát vyhlásil bezdoplatkovou zónu na celém svém území i v blízkých Trmicích. To znamená, že místní lidé,...

Najdete na iDNES.cz