Windows Blue jako upgrade zdarma
Pro nespokojené uživatele Windows 8 má Microsoft dobrou zprávu. Jejich vylepšený nástupce, Windows 8.1, známý pod pracovním označením Blue, bude pro současné majitele Windows 8 zdarma jako upgrade. Po uvedení se objeví v integrovaném obchodě Windows Store.
Není to překvapení. Vzhledem k tomu, že půjde o vylepšení především ve smyslu oprav nepovedených míst, nejde o novou verzi v pravém slova smyslu. Označení Windows 8 SP1 by možná dávalo větší smysl. Více o Windows 8.1 čtěte zde.
Microsoft se kouká na odkazy posílané přes Skype
Anonymní zpráva od čtenáře může někdy přinést nečekané výsledky. Server o internetové bezpečnosti Heise Security prověřil anonymní tip čtenáře, že Microsoft otevře všechny odkazy, které pošlete přes komunikátor Skype, a to i v případě, že jsou privátní, zaheslované, přes HTTPS protokol.
KVIK - Rychlé zprávyQuick - Kvik - Rychle Prudce populární slovíčko KVIK jsme vybrali pro jeho stručnost, unikátnost a okamžitě pochopitelný význam. Odkazuje na české citoslovce "kvik" i anglické "quick", první symbolizuje stručnost, druhé rychlost. Slůvkem KVIK v titulku označujeme články složené z rychlých krátkých aktuálních zpráv a odkazů. |
Přes Skype poslali odkaz na veřejné i zabezpečené stránky, které provozují na svých serverech. Během několika hodin se na serveru objevily v logu záznamy o přístupech na adresy, které prošly Skype komunikací. Všechny byly z IP adres, které vedly do sídla Microsoftu v Redmondu. Pokud šlo o odkaz na privátní stránku, kdy bylo uživatelské jméno a heslo součástí posílaného odkazu, dostal se robot Microsoftu i do tohoto soukromého území.
Microsoft ovšem nedělá nic, co by si neschválil v rámci podmínek služby, které uživatel zpravidla bez čtení přijme. Odkazy prověřuje za účelem omezení zasílání spamu a phishingu. Tak si dávejte pozor nejen na to, co komu posíláte, ale i jak (čím) mu to posíláte.
Japonští studenti zahodí sešity
Společnost Sony představila prototyp zařízení, kterým by chtěla ve školách nahradit sešity. Zařízení má dotykový displej s rozlišením 13,3 palce se zobrazovačem s elektronickým inkoustem, takže odpovídá papíru A4 a nezatěžuje oči tak, jako aktivní LCD, nebo OLED displej.
Při tloušťce 6,8 mm a hmotnosti 385 gramů uspoří hodně místa v aktovce a hlavně ušetří zbytečně namáhaná záda.
Na zařízení lze jak číst skripta, tak dotykovým perem zapisovat vlastní poznámky. Vše uložíte do 4 GB vestavěné paměti, nebo na microSD kartu. Díky wi-fi můžete své poznámky sdílet i s dalšími studenty. S vypnutou bezdrátovou kartou by mělo zařízení vydržet až tři týdny běžného školního provozu.
V tuto chvíli pracuje jen s PDF dokumenty, ale to se pravděpodobně do finálního výrobku změní, je to jen otázka firmware.
Podle serveru Engadget (s odkazem na oficiální tiskovou zprávu v japonštině) chce Sony na konci roku 2013 zavést zkušební provoz na třech japonských univerzitách. Bude-li ze strany studentů či škol o zařízení zájem, uvede jej později jako hotový produkt.