Software zdarma: chytré hledání zbytečných dat v PC a ztraceného hesla

aktualizováno 
Vyhledat zbytečná data, která pak můžete smazat, pomůže Clean Space. Malý hudební přehrávač, co přehraje i hudbu v podsložkách, najdete v 1by1. Zobrazit zapomenuté heslo k datovému souboru Outlooku zvládne PstPassword. A ImageUSB se hodí pro kopírování informací na USB flash disk.

(ilustrační snímek) | foto: Creative Commons

Clean Space 7.3 – freeware

Jaro už pomalu klepe na dveře a s ním je spojeno uklízení, a tak se nabízí otázka, zda i počítač není nutné trochu softwarově uklidit. Stará dobrá poučka hovoří o tom, že pokud počítač funguje jak má, nic v něm neměňte. Jestliže tomu tak není, nebo se přece jen chcete postarat o uklizení přebytečných dat, která mu mohou ubírat na výkonu a zbytečně „sedí“ v datovém úložišti, potom pro vás máme tento program.

Pomůže nejen obnovit místo v diskových jednotkách tím, že odstraní zbytečné a dočasné soubory, ale zároveň může chránit soukromí. Program vyčistí různé otisky systému Windows (historii, ukládání do mezipaměti, co si stáhly aplikace apod.), stopy prohlížečů všech instalovaných oblíbených browserů, skladby Apples a iTunes a mnoho dat specifických pro dané aplikace. Při prvním spuštění Clean Space analyzuje počítač a zobrazí celkovou velikost bajtů, kterou lze vyčistit (obdoba čistícího mechanismu ve smartphonech). Můžete si prohlédnout podrobnosti a zkontrolovat všechny položky podle kategorií a teprve poté pokračovat v čištění. 

Program navíc odstraňuje pouze nepotřebné a dočasné soubory, takže se nemusíte obávat, že smaže důležité údaje. Máte však možnost zrušit zaškrtnutí libovolné kategorie, abyste zabránili smazání vybraných položek, pro které si nepřejete nic měnit (např. pokud chcete zachovat historii prohlížeče apod.). Mezi další funkce patří bezpečné mazání, ukládání souborů cookie a další. K dispozici je i placená verze s dalšími pokročilými funkcemi pro lepší čištění.

Clean Space
Informace o programu
Operační systém: Android, Windows 7 a novější
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: ANO
+ kategorizace součástí k čištění
+ možnost rozhodnout, co se bude odstraňovat
- nezjištěno
85 %
  • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (14 MB).

1by1 1.9 – freeware

Jste-li milovníky poslechu hudby v PC, potom se možná trápíte s tím, jak poslouchat songy bez jejich postupných výběrů v různých složkách. Nechcete-li tak pokaždé v přehrávači otevírat inkriminovanou složku, potom pro vás máme řešení v podobě tohoto programu, která navíc dokáže prozradit celkovou dobu přehrávání hudby.

Třídění hudby do složek má své jasné plusy i minusy. Mezi minusy patří například případné problémy s podsložkami. Ne všechny přehrávače umí automaticky načíst soubory v podsložkách. Při jejich poslechu či tvorbě playlistu je tak nutné k přehrání označit každou složku zvlášť. S tímto programem se to stane minulostí. 

Navíc umožňuje vidět i počet souborů a celkovou dobu přehrávání (stačí kliknout vpravo nahoře na poslední ikonu hodin). Hodí se tak k přehrávání velkého počtu souborů. Navíc poskytuje jednoduché rozhraní a nabízí celou řadu dalších funkcí, jako je třídění podle názvu, data, náhodné přehrávání, rozšířený režim a více. To vše je zabaleno do malého přehrávače (má 197 kB) s jednoduchým ovládacím uživatelským rozhraním.

1by1
Informace o programu
Operační systém: Android, Windows 7 a novější
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: ANO
+ načítá soubory v podsložkách
+ zobrazí celkovou dobu hraní
- nezjištěno
85 %
  • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (197 KB).

PstPassword 1.2 – freeware

Pokud to se zabezpečením své elektronické pošty myslíte vážně, potom jistě i archivy s poštou zaheslujete. Co však dělat, pokud heslo k němu zapomenete? Pomoci může tento program, který heslo k PST archivu s elektronickou poštou zobrazí.

Pokud si e-maily archivujete do PST souboru, opatříte ho heslem a poté zapomenete, je problém na světě. Nikoliv však s PstPassword. Po spuštění stačí zadat cestu k PST archivu, a pokud byl vytvořen Microsoft Outlookem verze 97 až 2007, objeví se jako na dlani. 

K dispozici jsou i další informace, které potřebovat nebudete. Poté již stačí datový soubor v Outlooku otevřít a zadat zjištěné heslo. Informace si lze exportovat do TXT, CSV či HTML souboru. Upozorňujeme, že kvůli vybraným sekvencím v programovém kódu ho některé antiviry mohou chybně označit za vir.

PstPassword
Informace o programu
Operační systém: Windows 7 a novější
Čeština: ANO
Vyžaduje instalaci: NE
+ odhalí zapomenuté heslo
+ export informací
- pouze do verze Outlooku 2007
80 %
  • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (40 KB).

ImageUSB 1.4 – freeware

Vytvořit image USB flash disku, tedy přesnou kopii toho, co obsahuje, lze několika způsoby. Asi tím nejjednodušším pro běžné uživatele je použít některý programu. Mezi ně patří i tento.

ImageUSB pracuje se všemi druhy obrazů UFD, včetně bootovacích (takže umožní kopírovat i startovací média). Pracuje se s ním velmi jednoduše. Nejprve se určí zdrojová jednotka (ke kopírování), ve druhém kroku vybere místo k uložení obrazu a následně spustí kopírování. 

Pro zpětné uložení se potom vybere USB flash disk, do kterého se mají zapisovat data, ve druhém kroku, kde je uložen vytvořený obraz, a třetím spustí zápis.

ImageUSB
Informace o programu
Operační systém: Windows 7 a novější
Čeština: ANO
Vyžaduje instalaci: NE
+ kopírování USB flash disků 1:1
+ možnost hromadných duplikací
- nelze z jednoho kopírovat a rovnou na druhý zapisovat
80 %
  • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (1,5 MB).
 

Nejčtenější

Dětem škodí obrazovky a displeje. Ale jinak, než si rodiče obvykle myslí

Jak všudypřítomné displeje ovlivňují výchovu dětí? (ilustrační fotografie)

Světová zdravotnická organizace vydala nová doporučení ohledně aktivit vhodných pro malé děti. Nejvíce pozornosti si...

Třímachový zabiják letadlových lodí Suchoj T-4 byl velkým žroutem rublů

Suchoj T-4

Historie letectví se pozoruhodnými stroji jenom hemží. Jedním takovým byl i sovětský bombardér Suchoj T-4. Vznikl pouze...

Poslední vrtulník. Začíná předehra zcela zapomenuté letecké tragédie

Reklama NYA zvoucí k cestování v proudové době.

Byla to budova, kterou by někteří obyvatelé New Yorku nejraději hned po dokončení nechali zdemolovat. Místní bar s...

Aktualizujte si WhatsApp. Kvůli chybě vás mohli útočníci odposlouchávat

Aplikace WhatsApp (ilustrační obrázek)

Nový trik využívající chybu v komunikační aplikaci WhatsApp umožnil na základě zmeškaného hovoru nainstalovat do...

Statisíce posluchačů přišly o svá internetová rádia, náprava je pomalá

DAB rádio Pure Oasis Flow

Mnoha posluchačům internetových rádií zmizely předvolené stanice i jimi přidané streamy. Největší výrobce čipů pro...

Další z rubriky

Software zdarma: výkonný fotoeditor s unikátními funkcemi či obnovení dat

Ilustrační foto - grafika

Vyzkoušejte dobře vybavený fotoeditor Pictor. Zobrazovat využití RAM paměti s možností ji defragmentovat z hlavní lišty...

Aplikace umožní rychlejší stahování z internetu nebo správu souborů

Tablet pro práci i zábavu

Podívejte se na novinky v e-mailové aplikaci Gmail, novou aplikaci na tvorbu prezentací, software na poslech...

Komplexní analýza disku odhalí, co na něm je a kde může něco přebývat

Ilustrační foto - datové úložiště

Prostřednictvím softwarových agentů lze odhalit, která data v něm nejvíce zabírají jeho volné místo. Tak můžete nejen...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz