1. Jak aktivovat supermód
GodMode, neboli super ovládací panel, je zajímavá vychytávka, která přináší řadu funkcí (celkem 205) Ovládacího panelu a ještě mnoho dalších činností pro nastavování Windows v jednom okně. Klikněte pravým tlačítkem myši na pracovní ploše a vyberte volbu Nový → Složka. Do řádku pro název vložte – Super ovládací panel.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C} a odešlete. Slovo před tečkou si můžete zvolit klidně jiné. Nyní na složku poklikejte. Zobrazí se všechny možné volby na jednom místě.
2. Jak vtěsnat do nabídky Start více dlaždic
Start nabídka se neustále mění. Dochází k úpravám jak vzhledu, tak funkčnosti. Díky aktualizacím se loni částečné změnil design. Zároveň bylo předěláno i několik dalších grafických prvků. Tak například pokud nyní chcete počítač vypnout, jistě jste si všimli, že nově se kromě popisků zobrazují také ikony. Start nabídka je ve výchozím stavu jednopanelová (avšak lze si ji zvětšit, uchycením a potažením – jak nahoru, tak dolů), protože v ní je připnuto méně dlaždic a nabízí možnost odepnout nejen dlaždice samotné, ale celé jejich skupiny, stejně tak s nimi pracovat. Různé možnosti objevíte, pokud na ně kliknete pravým tlačítkem myši. Díky tomu lze ovlivnit, zda bude dlaždice živá či nikoliv (zobrazování jejího obsahu), odepnout ze Start nabídky, změnit velikost či ji odinstalovat.
3. Jak aktivovat světlý motiv
Máte rádi světlou barvu? Potom si nastavte světlé schéma Windows. Kromě klasického tmavého schématu, které je aktivované ve výchozím stavu, je k dispozici i jeho obrácená varianta. Stačí, když kliknete na Start -> Nastavení -> Přizpůsobení -> Motivy a dole vyberete volbu Windows (světlý motiv). Již dříve uvedený Fluent Design se rozšířil na další uživatelské rozhraní, takže v Panelu oznámení a v kontextových nabídkách uvidíte více z jeho efektů. Přihlašovací obrazovka Windows obsahuje efekt rozmazání (pozadí), jako to mají některé jiné operační systémy třeba od Applu. Mezi další prvky Fluent Designu se řadí stínování okolo oken, tmavé téma ve vyskakujícím okně OneDrive a synchronizovaná schránka.
4. Jak na aktualizace
Nechcete-li po nějakou dobu dostávat aktualizace, potom je deaktivujte. Otevřete stránku s Windows Update (Start -> Nastavení -> Aktualizace a zabezpečení), kde najdete možnost pozastavit aktualizace na dobu 7 dní (opakovaně lze využít až sedmkrát, tedy instalaci odložit až o 35 dní). Nechybí ani tlačítko pro změnu doby aktivního používání - určuje časový interval, kdy se nemají instalovat aktualizace z důvodu, že na PC pracujete a tento krok tak není vítán. Dále si můžete zobrazit veškerou historii aktualizací a upřesnit další možnosti. Pokud bude systém chtít udělat restart, objeví se v informační liště oranžová ikona.
5. Jak na snadnější tisk v Edge
Tisknutí, respektive příprava pro tisk v Edge, má nové funkce. Pokud ji tak vyvoláte (například klávesovou zkratkou Ctrl + P), všimněte si, že i ona podporuje světlé téma, dostala srozumitelnější ikony a popisy, a také respektuje dlouhé názvy tiskáren.
6. Jak na přeskupení rychlých ikon v Centru akcí
V Centru akcí, což je funkce nacházející se zcela vpravo vedle hodin, je možné přesouvat či přidávat a odebírat některé rychlé volby nacházející se zcela dole. Navíc místo změny jasu po pěti skocích se opět vrátil posuvník a tak změny již nemusí být skokové, ale dá se přesně určit míra jasu.