Pondělí 28. listopadu 2022, svátek má René
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Pondělí 28. listopadu 2022 René

Vydělejte až 100 tisíc dolarů týdně. Test spolehlivých řetězových e-mailů

Když Bill Gates rozdává peníze, je dobré být u toho. Rozesláním jeho e-mailu můžete vydělat nečekaně vysoké částky. Poradíme, jak poznat kvalitní řetězový dopis a naplno využít těchto limitovaných nabídek.

Během třetího týdne jsme poštou obdrželi přibližně 25 tisíc dolarů, a to pouze za jeden řetězový dopis. | foto: Profimedia.cz

"Pošli tento e-mail deseti dalším lidem..." Také jste nedůvěřiví k podobným dopisům? Zbytečně! Otestovali jsme deset nejčastějších řetězových e-mailů. Výsledek asi každého překvapí: většina z nich funguje. Šek ve schránce (tentokrát poštovní) můžete očekávat do dvou až pěti týdnů.

Je až s podivem, jak chabá znalost moderních technologií ve spojení s "obecným povědomím" dokázala u některých vytvořit skutečně utkvělou představu, že řetězové dopisy nefungují. Pravděpodobně za to může těch několik podvodných textů, které na dobrém jménu řetězových e-mailů parazitují. My se ale podíváme na takové, které vám přinesou peníze.

Peníze od Microsoftu

Firma Microsoft dominuje nejen na poli operačních systémů, ale také řetězových e-mailů. Jeden z nejznámějších řetězových dopisů spustili už v roce 1999. Bill Gates v něm slibuje nemalou finanční částku a jeho slib je dnes stejně platný jako tehdy.

Bill Gates rozdává peníze

Prosim Vas neberte to na lehkou vahu. Bill Gates se rozhodl podelit se o sve bohatstvi. (...) Jestli preposlete tento mail svym pratelum, Microsoft to zjisti (pokud jste uzivatele Microsoft Windows) do dvou tydnu. Za kazdeho cloveka, kteremu tento mail preposlete, Vam Microsoft zaplati $ 245, (...). Do dvou tydnu Vas Microsoft bude kontaktovat, aby obdrzel Vasi adresu a pak Vam posle sek.

(e-mail koluje bez háčků a čárek, redakčně kráceno, plný text najdete již brzy ve vaší e-mailové schránce)

Postup se zdá být jednoduchý - přeposlat e-mail všem, komu můžete. Přestože je e-mail bez diakritiky, má několik háčků. Zjistili jsme, že nejlepší výsledky přináší následující postup:

 1. Vypněte počítač, odpojte jej od sítě a pořádně vyčistěte síťový kabel, aby Microsoft mohl snáze e-mail sledovat. Pokud se připojujete bezdrátově, alespoň si vyvětrejte.
 2. Znovu zapněte počítač, najděte příslušný e-mail a klikněte na Přeposlat (Forward).
 3. Do Kopie přidejte všechny adresáty, kteří používají systém Windows. Můžete je přidat i vícekrát. Nepoužívejte "Skrytou kopii", logicky by pak Microsoft neviděl, že jste e-mail poslali.
 4. Protočte kolečko na myši třikrát nahoru (tři celé otáčky, nikoli tři kroky) a třikrát dolů. Divili byste se, kolik lidí tento krok vynechá a pak se diví, že žádný šek neobdrželi.
 5. Pošlete e-mail. 

Je logické, že Microsoft může sledovat pouze e-maily, které procházejí jeho systémem (Windows 98 a vyšší). Dopis přeposlaný uživatelům Linuxu nebo jiných systémů se zkrátka nezapočítá. Takových výjimek, které obskurní systémy používají, naštěstí ubývá.

Jak budete v jejich případě postupovat, je na vás. Buď jim můžete dopis neposílat a neprovokovat je zbytečně nabídkou, kterou oni využít nemohou. Nebo jim naopak dopis pošlete, uděláte tak Microsoftu reklamu a radost. Za ty peníze, které za chvíli dostanete, si to zaslouží.

Šek

Jeden ze 106 šeků, které mi během třetího týdne od rozeslání e-mailu (asi 80 příjemcům) přišly. Šek si můžete nechat vyplatit pouze v některých českých bankách, informujte se u svých známých, kteří mají zkušenosti, například těch, kteří vyhráli milion dolarů coby devítistí devadesáti devíti tisící devítistí devadesátí devátí návštěvníci nějaké webové stránky.

Hodnocení

Řetězový dopis "Gates" hodnotíme na 90 %

Funkční řetězový dopis, který na trhu dominuje zejména díky téměř monopolnímu postavení Microsoftu. Přestože k finančním částkám nelze mít námitek, překvapila nás místy nízká uživatelská přívětivost. Namísto jednoho šeku na 25 tisíc dolarů jsme obdrželi 106 šeků po průměrně 249 dolarech. Co může být otravnějšího, než jít do banky se štosem šeků a nechat si je postupně, jeden po druhém, vyplácet?

"Je smutné, že některé odborné servery, jako třeba hoax.cz, záměrně pomlouvají tento jednoduchý a bezpečný způsob, jak přijít k desítkám tisíc za pouhé přeposlání e-mailu," říká pan Myrle Myrte z firmy Rep1icaWatches.

Jak poznat kvalitní řetězový dopis

Pět rysů spolehlivého řetězového e-mailu

 1. Uvádí přesnou částku, kterou můžete vydělat, nebo přesný příklad toho, co se vám může splnit. Je celkem jasné, že 41 523,51 dolarů je skutečná částka.
 2. Jména existujících organizací v e-mailu zaručují, že dopis skutečně pochází, odkud tvrdí. Jak víte, Internetová rada starších dohlíží na to, že e-mail nikdo nemůže podepsat falešným jménem.
 3. Obsahuje potvrzení nějaké autority. Například "moje známá je právnička a potvrdila mi, že to funguje." To už si můžete být jistí stoprocentně.
 4. Vyzývá k dalšímu rozesílání - výhodnou nabídku si přece nikdo nenechá jen pro sebe. 
 5. Nabízí bezpracný způsob, jak zbohatnout - stačí pouze přeposlat. Přesně tak to má být a bylo by zcela pošetilé takové nabídky nevyužít.

Varuje také před neúčinnými řetězovými dopisy: "Je (zde) věc, před kterou byste se měli mít na pozoru - sdílení údajů s třetími osobami. Některé řetězové e-maily totiž slibují, že vaše osobní údaje nebudou sděleny nikomu dalšímu. Tak se ovšem připravujete o další možnost výdělku," upozorňuje Myrte. A uvádí příklad z praxe: "Naše hodinky jsou nejkvalitnějšími napodobeninami na světě. Nejnižší ceny!!!"

Uveďme jiný příklad. Konžský ministr financí, pro jehož rodinu nyní zařizujeme jistou transakci, slíbil, že naše služby doporučí svým přátelům ministrům. Náš e-mail jim nejspíše přeposlal, protože nabídek nám nyní chodí mnohem víc než předtím. Tomu říkáme přívětivé jednání!

Většina lidí nemá problém s přístupem k řetězovým dopisům - každý týden jich můžete ve schránce nalézt hned několik. Některé freemailové služby (služby, které nabízejí e-mailovou adresu zadarmo) ovšem nechtějí, aby jejich uživatelé zbohatli a mohli si tak dovolit konkurenční placené služby. Proto se čím dál častěji můžeme setkat s kontroverzním konceptem "nevyžádané pošty". Ten slouží poskytovateli jako záminka k tomu, aby vás odřízl od prospěšných a výdělečných e-mailů. Naštěstí je i tak můžete ve své schránce najít.

V době ekonomické krize je pravděpodobné, že možnost rychlého vydělání peněz pomocí přeposílání řetězových e-mailů dočasně či úplně zmizí. Zástupce společnosti GivingM0neyAway4FR33 ale nesouhlasí: "Právě nyní máte možnost získat peníze zdarma. Stačí vyplnit váš e-mail a pošleme vám 10 tisíc dolarů. Děláme to proto, abychom povzbudili ekonomiku. Pošlete všem vašim známým.

Tato příležitost se nebude opakovat. Klikněte teď!"

Další odkazy:

Tento článek vyšel ve spolupráci s aprílem.

Autor:
 • Nejčtenější

Chřestýši pro Ukrajinu. Protiletadlový systém vznikal původně pro JAR

Ukrajinu podporuje dodávkami zbraní celá řada zemí. V pondělí 20. listopadu oznámil francouzský ministr obrany...

KVÍZ: Letadla druhé světové války opět v akci. Zkuste se s nimi vypořádat

Po měsíci přichází další kvíz v rozpoznávání letadel podle siluet. A opět je ve dvou variantách obtížnosti, byť v obou...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Kosmická loď Orion dorazila k Měsíci, příště již poletí s lidmi

Po pěti dnech dosáhla kosmická loď Orion jednoho ze svých cílů, když se přiblížila na 130 kilometrů k Měsíci. Přirozené...

Zlaté, šedé i modré fajfky. Musk chystá pro Twitter „bolestivý“ systém účtů

Nový majitel sociální sítě Twitter zveřejnil novinky v systému ověřených účtů. Nově se mají dělit na několik kategorií....

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

První srážka proudového dopravního letadla přinesla do té doby nejvíce obětí

Premium Na začátku 60. let byly do provozu zavedeny proudové dopravní letouny první generace. Generační a výkonnostní skok...

Zubařka Saxana a dvě mrtvoly. Doma pořádala seance, policie ji viní z vraždy

Premium Policie zadržela dvě ženy a prověřuje, zda byly členky sekty. Obvinila je z vraždy. Jednou z žen je úspěšná dentistka,...

Jím jednou denně a často mi stačí spát jen čtyři hodiny, říká kardiolog Neužil

Premium Mluví rychle, a i když sedí, máte pocit, že je v neustálém pohybu. Jinak by nejspíš nemohl stihnout to, co dělá. Petr...

USA byly pro nás symbolem svobody a blahobytu. Teď nám vhánějí slzy do očí

Premium Amerika nás naučila cestovat. Obdivovali jsme ji pro její svobodu, sílu i neomezené možnosti. Se svým manželem jsme do...

Mastodon, Hive a další. Jaké jsou alternativy, když nechcete Muskův Twitter

Nelíbí se vám, kam Twitter pod vedením Elona Muska směřuje, nebo se vám síť zkrátka jen omrzela? Internet nabízí mnoho...

Ponořte se do trendů. Prozkoumejte současné i minulé, ale také budoucí

Co aktuálně frčí na sociálních sítích, která videa jsou nejstreamovanější, co se nejvíce poslouchá a jaká je poslední...

Facebook se „zbláznil“. Ukazoval jen vzkazy celebritám, přátele skryl

Řada uživatelů ve středu dopoledne hlásila, že se jim „zbláznil“ Facebook. Sociální síť ukazovala náhodné vzkazy....

Padl velký milník, na internetu už je více než pět miliard lidí

Služby internetu používá už více než 63 % všech lidí na Zemi. Pojďme se podívat, jak vlastně internet využíváme. Víte...

Přemýšlím o sebevraždě, říká Obermaierová kvůli plynu a drahým energiím

Herečka Jaroslava Obermaierová (76) prozradila, že má strach z drahých energií a nedostatku plynu. Kvůli tomu dokonce...

Vsadil na neobvyklý nápad, už má 35 zaměstnanců a rostou i do světa

Lukáš Legát začal podnikat před devíti lety. Z původně garážové firmy je dnes společnost s pětatřiceti zaměstnanci,...

Raketa byla Ukrajince, nebo Rusa? rýmuje Nohavica na kanálu Bobošíkové

Problematiku rakety dopadlé na polské území zpracoval ve své nové písni Jaromír Nohavica. „Ta raketa byla Ukrajince,...

Metro v plamenech. Londýnská tragédie odhalila nový fyzikální jev

Metro patří k nejbezpečnějším dopravním prostředkům na světě. Přesto ani jemu se nevyhnou nehody s desítkami mrtvých....

Jím jednou denně a často mi stačí spát jen čtyři hodiny, říká kardiolog Neužil

Premium Mluví rychle, a i když sedí, máte pocit, že je v neustálém pohybu. Jinak by nejspíš nemohl stihnout to, co dělá. Petr...