Americká společnost Twitter omylem smazala hesla většímu počtu uživatelů své komunitní sítě. Konkrétní číslo neuvedla. Chyba se podle agentury Reuters stala při rutinní kontrole zabezpečení, kdy se firma snaží najít účty, u nichž má podezření, že by mohly být ohroženy. Komunitní síť Twitter má více než 140 milionů aktivních účtů.
"V případech, kdy se domníváme, že by účet mohl být ohrožen, resetujeme heslo a odesíláme e-mail majiteli, aby o tom věděl. V tomto případě jsme nechtěně smazali hesla u většího počtu účtů nad rámec těch, o nichž se domníváme, že byly ohroženy," sdělil Twitter na speciální stránce. Řada uživatelů přitom nemusí takové e-mailové zprávě příliš věřit, protože podobné e-maily zasílají i hackeři, kteří z nich chtějí vylákat přístupové údaje. Pomocí odkazu v takovém e-mailu pak odvedou uživatele na podvodnou stránku, která se tváří jako přihlašovací k jejich účtu. Pokud se nechá uživatel nachytat a zadá své jméno a heslo do falešného formuláře, získá tyto údaje útočník.
KVIK - Rychlé zprávyQuick - Kvik - Rychle Slovíčko KVIK jsme vybrali pro jeho stručnost, unikátnost a okamžitě pochopitelný význam. Odkazuje na české citoslovce "kvik" i anglické "quick", první symbolizuje stručnost, druhé rychlost. Slůvkem KVIK v titulku označujeme články složené z rychlých krátkých aktuálních zpráv a odkazů. |
Mluvčí Twitteru Carolyn Pennerová podle ČTK odmítla sdělit, kolika lidí se to týká. Bezpečnost účtů však podle ní ohrožena není.
Windows 8 RT na tabletech Surface zabírají kolem 16 GB
Jako nenasytný bumbrlíček se na první pohled chová operační systém Windows 8 RT na tabletech Surface.
Zabírá na disku asi 16 GB. Není to však samotný systém, ale je třeba do něj počítat i základní aplikace, jako jsou třeba Office.
To by asi ani tak nevadilo, kdyby měl tablet vyhrazenu speciální paměť pro systém. Takto mají uživatelé 32GB tabletu k dispozici zhruba polovinu paměti. A je to vlastně i odpověď na otázku, proč se surface neprodává v 16GB provedení.
Podle informací Microsoftu je prostor na disku konkrétně obsazen takto: Windows RT, Microsoft Office a vestavěné aplikace zabírají osm gigabajtů, nástroje pro obnovu pak 5 GB. Celkem tedy 13 GB. Rozdíl mezi 16 a 13 GB je daný binárním systémem počítání dat, kdy 32GB disk má ve skutečnosti binární kapacitu 29 GB a správně bychom měli psát 29 GiB (více o rozdílu mezi binárním a decimálním systémem u kapacity disků si přečtěte zde).
Jak však upozorňuje například server PC World, je konkurenční základní softwarová výbava mnohem úspornější. Například 32GB iPad svým uživatelům nabídne 28 GB volného místa a Nexus 7 ze 16GB základní výbavy umožní využívat 13 GB.
Je však třeba také připomenout, že surface na rozdíl od těchto zařízení umožní vložit MicroSD kartu a také má USB port, kam můžete přímo připojit externí disk. V neposlední řadě PC World poukazuje na možnost některé aplikace ze surfacu odinstalovat.
Apple pokukuje po ARM čipech i mimo tablety
Firmě Apple se stále víc líbí úsporné procesory ARM, které má ve svých přenosných zařízeních. Podle agentury Bloomberg totiž přemýšlí o tom, jak by fungovaly v jejích noteboocích a počítačích.
Pokud jsou tyto informace pravdivé, Apple by uvažoval o změně po šesti letech spolupráce s Intelem. Jeho čipy totiž v roce 2006 nahradily zastarávající procesory Power PC. Je to však běh na dlouho trať. Zatím prý v Applu zkoumají možnosti s tím, že případný přechod by se měl odehrát až tak za pět let. To už budou tři roky na trhu ARM procesory s podporou 64bitových instrukcí.
Firma by tímto krokem dokončila vstup do tzv. post-PC éry, protože by jí to umožnilo lépe propojit obě platformy: mobilní iOS a počítačový Mac OS. Tedy podobně, jako to chce učinit Microsoft se svými Windows.
A že podobné spekulace nebudou tak daleko od pravdy, dokazuje i zjištění serveru Computer World. Ten ukazuje nákres notebooko-tabletu s vysouvací klávesnicí, který byl součástí patentové přihlášky Applu. Zároveň se ptá, jestli je tohle nákres nového iPadu Pro (po vzoru tabletu Surface Pro s plnohodnotnými Windows 8).