Tipy na zajímavé weby: inspirace videovýlety nebo sdílený skicář

aktualizováno 
Nemusíte nic hledat a plánovat, abyste zažili hezký výlet. Skoro dvě stovky výletů pro inspiraci najdete ve videoprojektu Stream.cz Výleťák. Snadno a rychle kreslit či dělat poznámky do screeshotů umožňuje služba Sketch.io. A nového lékaře máte možnost najít prostřednictvím webu KatalogLékařů.cz.

Videoprůvodce Výleťák přináší inspiraci všem, kteří hledají zajímavá místa, kam vyrazit. (ilustrační snímek) | foto: Jakub Dvořák, Technet.cz

Tipy na výlety ve videích

Stream.cz/Výleťák – www.stream.cz/porady/vyletak

Serverů s tipy na zajímavé výlet po Česku je na internetu celá řada, ale těch, které předávají informace prostřednictvím videoprůvodců, již tolik není. Jeden léty prověřený najdeme na videowebu Stream.cz pod názvem Výleťák.

Hlavní sezona výletů po krajích naší krásné země je sice už pro letošek pryč, ale to neznamená, že do přírody nemůžeme vyrazit i teď – nebo dokonce za jakéhokoliv počasí. A tak pro všechny, kteří chtějí načerpat inspiraci, kam vyrazit či se podívat na vybraná místa virtuálně, tu je tým Výleťáku. Dušan, Markéta a Michal doporučují české a moravské lokality, které stojí za návštěvu. Přidávají k nim své tipy, informují o tom, kde na vás čeká zábava, hry, nové objevy i dobrodružství. V současnosti na serveru najdete přes 180 videotipů. Jejich délka se pohybuje od pěti do deseti minut. Pro lepší orientaci je součástí výletů mapa, na které se dozvíte, odkud a kam se přesně vydat a co neminout. Ostatně, k Výleťáku se lze dostat i jinak, a to přímo z mapy na Mapy.cz, kde jsou zaneseny na dotčených místech, a můžete si je rovnou také přehrát. U výletů nechybí ani diskuse, kde se návštěvníci dělí o své zkušenosti.

Stream.cz/Výleťák
Podobné weby
Kudyznudy.cz – videovýlety na YouTube
Výlety-zábava.cz – výlety s dětmi

Rychlé kreslení v prohlížeči

Sketch.io – www.sketch.io

Vytvořit během chvilky libovolný náčrt, nakreslit obrázek, upravit existující, případně pořídit screenshot obrazovky a na něm něco vyznačit. Ne, nemusíte mít žádné další programové vybavení pro malování, ani být grafikem. Stačí znát tuto službu.

Na Sketch.io totiž najdete službu, která umožňuje vkládat zachycené screenshoty (použijte pouze klávesu Print Screen a následně Ctrl + V) a ty se objeví na plátně služby. V nástrojové liště potom máte k dispozici hned několik nástrojů pro jeho úpravu – ořez, kreslení, tvary, změna barvy apod. U některých z nich jsou dostupné další volby, jako třeba šířka pera, styl, barvy atd. Obraz lze přibližovat a oddalovat a nechybí možnost vrátit se o libovolný počet kroků zpět, to kdybyste udělali chybu. Velmi vítaná je jistě i možnost využít vrstev. Na závěr svůj grafický návrh můžete uložit do nejpoužívanějších grafických formátů, a to včetně PDF či vytisknout, anebo dokonce prostřednictvím odkazu nasdílet.

Sketch.io
Podobné weby
Pixlr.com – fotoeditor v internetovém prohlížeči
Ctrlv.cz – nejrychlejší PrintScreen

Najděte požadovaného lékaře

KatalogLékařů.cz – www.kataloglekaru.cz

Na portálu KatalogLékařů.cz se nachází řada informací o lékařích a jejich ordinacích v tuzemsku. Chcete-li tak změnit svého praktického či odborného lékaře, nebo jste se přestěhovali a hledáte nového, jistě vám tento katalog lékařů může přijít vhod.

V České republice je zhruba 50 tisíc lékařů. Projekt pomáhá najít a kontaktovat takového, který by svojí specializací mohl pacientovi pomoci. Objektivní měřítko kvality přitom nelze nastavit, vzhledem ke specifickým podmínkám práce konkrétních specialistů. Lze dát na doporučení, ale co když doktor již další pacienty nepřijímá? Najít tak vhodného lékaře lze na stránkách pomocí vyhledávače (stačí zadat příjmení či město a výsledkem je seznam zavedených lékařů v dané oblasti). U záznamů se nachází kontaktní informace a také oborové specializace. Další obsah portálu tvoří možnost hledat zařízení podle zaměření – například domovy důchodců, polikliniky, lázně apod.

KatalogLékařů.cz
Podobné weby
Abecedalékařů.cz – seznam lékařů v ČR s jejich hodnocení
Lkčr.cz – seznam lékařů v ČR

Uwwwízlo v síti

Lákají vás soutěže na internetu? Potom na webu Internetové-soutěže.cz najdete seznam těch právě aktivních. Díky tomu se do nich můžete zapojit a třeba i něco vyhrát.

Objevovat umělecká díla, místa světového dědictví, významné postavy z historie je možné díky projektu Art Project od Googlu. Prohlédněte si významná díla a místa z pohodlí domova.

Podívejte se na svět z trochu jiné perspektivy. Panoramatické snímky umístěné na Viewat.org vám to umožní a nechybí ani ty z České republiky.

Viewat.org
 

Nejčtenější

Unikla hesla rekordních 773 milionů uživatelů. Najdete tam to svoje?

Není heslo jako heslo. Či spíše heslo jako heslo vlastně ani není heslo.

Více než miliarda unikátních kombinací e-mailu a hesla unikla na web v zatím rekordní databázi přístupových údajů....

Nájemný vrah doplatil na svůj koníček, udaly jej chytré sportovní hodinky

Mark Fellows na snímku z desetikilometrového závodu v Manchesteru v roce 2015

Britský běžec a cyklista Mark Fellows byl odsouzen k doživotnímu trestu za dvojnásobnou vraždu. K jeho odhalení a...

Čeští vývojáři vylepšili vláček pro koleje z IKEA. Uhání až 90 cm/s

Intelino tým

Vypadá jako obyčejný vláček, ale můžete ho ovládat přes aplikaci v mobilu nebo jen pokládáním barevných terčíků na...

SpaceX začíná zkoušky „superrakety“. Bude se lesknout jako zrcadlo

Stavba pokusné rakety konceptu Starship na raketodromu SpaceX v jižním Texasu.

Fanouškům kosmonautiky přichystal šéf společnosti SpaceX Elon Musk na přelomu roku nečekaný dárek: nové plány na stavbu...

Tito lidé neexistují. Počítač si je vymyslel, napodobí rasu i vlasy

Fotografie neexistujících celebrit generované neuronovou sítí Nvidia na základě...

Podívejte se na fotky lidí, které jste nikdy nepotkali a nepotkáte. Počítač si je totiž vymyslel. Generativní...

Další z rubriky

Tipy na zajímavé weby: portály plné zpráv o sněhu a lyžování

Ilustrační foto - sníh

Nejčerstvější informace o aktuálním stavu sněhu na horách najdete na zimních portálech Snow.cz či Kamzasněhem.cz. A...

Tipy na zajímavé weby: tvorba moderních on-line dotazníků

Ilustrační foto - formuláře

Naklikáním vytvořit grafický dotazník, a tak snadno zjistit třeba názor z lidu, umožní služba Click4survey.cz. Položit...

Facebook dal velkým firmám přístup i k vašim jménům a soukromým zprávám

Facebook hodlá spustit vlastní kryptoměnu.

Microsoft, Amazon, Spotify a další velké firmy měly přístup k soukromým údajům uživatelů Facebooku. A to i poté, co...

Najdete na iDNES.cz