Tipy na zajímavé weby: inspirace videovýlety nebo sdílený skicář

aktualizováno 
Nemusíte nic hledat a plánovat, abyste zažili hezký výlet. Skoro dvě stovky výletů pro inspiraci najdete ve videoprojektu Stream.cz Výleťák. Snadno a rychle kreslit či dělat poznámky do screeshotů umožňuje služba Sketch.io. A nového lékaře máte možnost najít prostřednictvím webu KatalogLékařů.cz.

Videoprůvodce Výleťák přináší inspiraci všem, kteří hledají zajímavá místa, kam vyrazit. (ilustrační snímek) | foto: Jakub Dvořák, Technet.cz

Tipy na výlety ve videích

Stream.cz/Výleťák – www.stream.cz/porady/vyletak

Serverů s tipy na zajímavé výlet po Česku je na internetu celá řada, ale těch, které předávají informace prostřednictvím videoprůvodců, již tolik není. Jeden léty prověřený najdeme na videowebu Stream.cz pod názvem Výleťák.

Hlavní sezona výletů po krajích naší krásné země je sice už pro letošek pryč, ale to neznamená, že do přírody nemůžeme vyrazit i teď – nebo dokonce za jakéhokoliv počasí. A tak pro všechny, kteří chtějí načerpat inspiraci, kam vyrazit či se podívat na vybraná místa virtuálně, tu je tým Výleťáku. Dušan, Markéta a Michal doporučují české a moravské lokality, které stojí za návštěvu. Přidávají k nim své tipy, informují o tom, kde na vás čeká zábava, hry, nové objevy i dobrodružství. V současnosti na serveru najdete přes 180 videotipů. Jejich délka se pohybuje od pěti do deseti minut. Pro lepší orientaci je součástí výletů mapa, na které se dozvíte, odkud a kam se přesně vydat a co neminout. Ostatně, k Výleťáku se lze dostat i jinak, a to přímo z mapy na Mapy.cz, kde jsou zaneseny na dotčených místech, a můžete si je rovnou také přehrát. U výletů nechybí ani diskuse, kde se návštěvníci dělí o své zkušenosti.

Stream.cz/Výleťák
Podobné weby
Kudyznudy.cz – videovýlety na YouTube
Výlety-zábava.cz – výlety s dětmi

Rychlé kreslení v prohlížeči

Sketch.io – www.sketch.io

Vytvořit během chvilky libovolný náčrt, nakreslit obrázek, upravit existující, případně pořídit screenshot obrazovky a na něm něco vyznačit. Ne, nemusíte mít žádné další programové vybavení pro malování, ani být grafikem. Stačí znát tuto službu.

Na Sketch.io totiž najdete službu, která umožňuje vkládat zachycené screenshoty (použijte pouze klávesu Print Screen a následně Ctrl + V) a ty se objeví na plátně služby. V nástrojové liště potom máte k dispozici hned několik nástrojů pro jeho úpravu – ořez, kreslení, tvary, změna barvy apod. U některých z nich jsou dostupné další volby, jako třeba šířka pera, styl, barvy atd. Obraz lze přibližovat a oddalovat a nechybí možnost vrátit se o libovolný počet kroků zpět, to kdybyste udělali chybu. Velmi vítaná je jistě i možnost využít vrstev. Na závěr svůj grafický návrh můžete uložit do nejpoužívanějších grafických formátů, a to včetně PDF či vytisknout, anebo dokonce prostřednictvím odkazu nasdílet.

Sketch.io
Podobné weby
Pixlr.com – fotoeditor v internetovém prohlížeči
Ctrlv.cz – nejrychlejší PrintScreen

Najděte požadovaného lékaře

KatalogLékařů.cz – www.kataloglekaru.cz

Na portálu KatalogLékařů.cz se nachází řada informací o lékařích a jejich ordinacích v tuzemsku. Chcete-li tak změnit svého praktického či odborného lékaře, nebo jste se přestěhovali a hledáte nového, jistě vám tento katalog lékařů může přijít vhod.

V České republice je zhruba 50 tisíc lékařů. Projekt pomáhá najít a kontaktovat takového, který by svojí specializací mohl pacientovi pomoci. Objektivní měřítko kvality přitom nelze nastavit, vzhledem ke specifickým podmínkám práce konkrétních specialistů. Lze dát na doporučení, ale co když doktor již další pacienty nepřijímá? Najít tak vhodného lékaře lze na stránkách pomocí vyhledávače (stačí zadat příjmení či město a výsledkem je seznam zavedených lékařů v dané oblasti). U záznamů se nachází kontaktní informace a také oborové specializace. Další obsah portálu tvoří možnost hledat zařízení podle zaměření – například domovy důchodců, polikliniky, lázně apod.

KatalogLékařů.cz
Podobné weby
Abecedalékařů.cz – seznam lékařů v ČR s jejich hodnocení
Lkčr.cz – seznam lékařů v ČR

Uwwwízlo v síti

Lákají vás soutěže na internetu? Potom na webu Internetové-soutěže.cz najdete seznam těch právě aktivních. Díky tomu se do nich můžete zapojit a třeba i něco vyhrát.

Objevovat umělecká díla, místa světového dědictví, významné postavy z historie je možné díky projektu Art Project od Googlu. Prohlédněte si významná díla a místa z pohodlí domova.

Podívejte se na svět z trochu jiné perspektivy. Panoramatické snímky umístěné na Viewat.org vám to umožní a nechybí ani ty z České republiky.

Viewat.org
 

Nejčtenější

Krušné chvíle v obrněnci. Kam chodí tankisté na záchod?

Novou generaci ruských tanků zastupuje na přehlídce už v minulosti přítomný typ...

Ve druhém březnovém týdnu proběhla snad všemi ruskými medii informace o toaletě v ruském tanku T-14 Armata. Podívejme...

Kolik je 4 % ze 75? S tímto primitivním trikem to spočítá každý zpaměti

Proč by měl vůbec ještě někdo počítat něco zpaměti, říkáte si možná. Tento...

Proč by měl vůbec ještě někdo počítat něco zpaměti, říkáte si možná. Tento jednoduchý trik vám ale usnadní každodenní...

Na Ulož.to naleznete firemní hesla, faktury, e-maily i lékařské zprávy

Výsledek hledání výrazu „faktury“ na serveru Ulož.to

Analýza více než dvanácti tisíc souborů na serveru Ulož.to odhalila překvapivý problém. Někteří jej využívají pro...

MySpace ztratil všechna data, co na něj uživatelé za dvanáct let nahráli

Aktuální homepage MySpace.com.

Kdysi to byla největší sociální síť na světě. Začínající umělci na ni nahrávali svoji tvorbu, odstartovala tu sláva...

Jen 0,86 sekundy. ISS se prohnala před Měsícem, byla vidět na Olomoucku

Měsíc, ISS, Mezinárodní vesmírná stanice, transit, (22. března, 2019, Nové...

Mezinárodní vesmírná stanice proletěla po půlnoci nad Evropou. Na Olomoucku bylo možné její siluetu spatřit na pozadí...

Další z rubriky

Česká tisková kancelář chce nechat vyrábět zprávy robotem

Logo ČTK

Pomocí šablon a do nich doplňkových dat a fotografií chce Česká tisková kancelář vytvářet určitou část svého...

Tipy na weby: zjistěte, kam na dovolenou, či kde pojistit mazlíčka

Ilustrační foto - cestování

Zajímavá a netradiční místa dovolené vám pomohu objevit cestovatelé na portálu Hedvábnástezka.cz. S louskáním přesmyček...

Facebook na štíru s bezpečností. Zaměstnanci měli přístup k heslům

Logo Facebooku

Facebook přiznal pochybení poté, co vyšlo najevo, že ukládal hesla uživatelů v nezašifrované podobě pouze jako prostý...

Advantage Consulting, s.r.o.
C++ ABSOLVENT

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha
nabízený plat: 35 000 - 60 000 Kč

Najdete na iDNES.cz