Tipy na weby: Sledujte nonstop záběry kamer v ČR nebo kupte auto

aktualizováno 
Je u vás deštivo a myslíte si, že na druhé straně republiky určitě svítí slunce? Přesvědčte se z PC či smartphonu a tabletu díky Webcams.cz. Nákup nového auta nemusí být složitý, zdlouhavý a ani únavný proces. Srovnat nabídky na jednom místě umožňuje Autonabídka.cz. A s Mojepřání.eu dostanete jen ty dárky, které si přejete.

Webcams.cz | foto: Jakub Dvořák, Technet.cz

Webkamery v České republice

Webcams.cz – www.webcams.cz

Počasí je v posledních letech nevyzpytatelné. Jste na návštěvě v jiném městě a zajímá vás, jaké panuje počasí doma? Chcete vyrazit na výlet, za sněhem či mimo mlhu? Ale kde vás počasí nezklame? Na tyto otázky může pomoci odpovědět lokální předpověď, anebo rychlý pohled na webové kamery umístěné po celé ČR.

Od počítače lze díky webu Webcams.cz virtuálně navštívit přes 900 tuzemských lokalit. Jde o jedno z míst, které na internetu sdružuje největší počet kamer. Katalog je řazen abecedně a také tematicky (aquaparky, hrady, golf, letiště apod.). Nejsnazší cestou, jak najít požadovanou kameru se záběry, je využít mapy. Zobrazit lze buď v kraji, anebo otevřít mapu přes celou obrazovku a na ní se nacházejí zadané kamery. Po kliknutí se ukáže živý stream, aktuální čas pro kontrolu, zda je kamera opravdu funkční, a nechybí ani informace o tom, kde je kamera umístěna a v jaké nadmořské výšce. Na mapě lze zobrazit pouze vybrané kamery, a to díky filtrům. Tak se lze dobrat k žádaným výsledkům. Pokud by přece jen některá kamera nefungovala, může se to stát, a autor webu přivítá, když mu to dáte vědět. Pro zařízení s Androidem existuje i aplikace, takže sledovat kamery lze díky ní kdekoliv.

Nonstop běží i náš kamerový projekt Slow TV kde můžete naráz sledovat až šest streamů z různých lokalit. K nejoblíbenějším patří Hlavní nádraží v Praze, Letiště Václava Havla a loď RIO, která z České republiky pravidelně vyráží do velkých evropských přístavů. Pravidelnou zimní atrakcí je pak ptačí krmítko v Makově.

Sledujte Slow TV přenos z letiště i z řeky

Projekt Slow TV běží na iDNES.cz již od roku 2015 a svou sledovaností tvoří nemalou část portálu Playtvak.cz

Aktuálně můžete sledovat tyto „nekonečné“ přímé přenosy:

Podívejte se i na další projekty naší „Pomalé televize“.

Nová funkce Slow TV. Přímo v obraze vidíte informace o startujícím nebo...

Nová funkce Slow TV. Přímo v obraze vidíte informace o startujícím nebo přistávajícím letadle.

Auta na magistrále stojí kvůli pražským taxikářům. Pohled z kamery Slow TV.

Auta na magistrále stojí. Pohled z kamery Slow TV.

Krmící se dlask tlustozobý

Krmící se dlask tlustozobý

Webcams.cz
Podobné weby
WorldCamera.net – nejen kamery z celého světa
Worldlive.cz – podívejte se do světa

Než koupíte nové auto

Autonabídka.cz – www.autonabidka.cz

Nákup automobilu není pro laika snadnou záležitostí. Věnovat se musí celé řadě aspektů. I proto vznikají projekty, které by měly lidem při prvním výběru pomoci a pomáhají i s porovnáváním vlastností a technických parametrů aut.

Autonabidka.cz zajišťuje nákup jak nových, tak předváděcích, ale i referenčních vozidel přímo od autorizovaných dealerů v ČR. V databázi najdete aktuální přehled o modelech osobních vozů, které jsou v daný moment na českém trhu dostupné. Na začátku před návštěvou dealera může být pro řadu lidí užitečná funkce srovnání. Stačí vložit automobily do porovnávače a vedle sebe se zobrazí jejich parametry. Díky tomu je možné se zorientovat v tom, který vůz by mohl vyhovovat právě vám. Zobrazí se jejich parametry, rozměry, výkon motoru či výbava. Aplikace je interaktivní, a pokud tak začnete hledat konkrétní automobil, všechny parametry se automaticky přizpůsobují vašemu výběru. Takže v případě výběru kombíka se u modelů dané značky zobrazí pouze modely, které ho v této variantě vyrábějí.

Autonabídka.cz
Podobné weby
Katalog.automobilu.cz – historie i současnost
Vybermiauto.cz – srovnejte vozidla

Sdělte své přání

Mojepřání.eu – www.mojeprani.eu

Blíží se váš svátek, narozeniny, plánujete svatbu či budete mít nějaké výročí, které chcete oslavit se svými nejbližšími? Že byste chtěli konkrétní dárky, ale nevíte, jak si o ně máte říct? A chcete se vyhnout tomu, aby se některý dárek objevil vícekrát? V tom případě zkuste web Mojepřání.eu.

Pro používání služby je nutné si vytvořit zdarma svůj účet (buď se zaregistrujte nebo přihlaste pomocí facebookového účtu). Jakmile se objeví hlavní okno, vytvořte si seznam toho, co byste si přáli obdržet. Ve druhém kroku pozvěte lidi (zadejte jejich e-mailové adresy nebo vyberte ze seznamu přátele na Facebooku), od kterých byste tyto dárky chtěli dostat. Ti o tom e-mailem dostanou zprávu a každý z nich se může rozhodnout, co vám ze seznamu pořídí. Pokud to někdo udělá, automaticky již ostatní nebudou ten samý dárek moci vybrat.

Mojepřání.eu
Podobné weby
Seznamdárků.cz – připomínač dárků
Spolehnise.cz - zapomínáte? Nevadí

Uwwwízlo v síti

Krabice, krabičky, dárková pouzdra a obalový materiál. Pokud často posíláte něco poštou, je dobré se postarat o kvalitní zabalení. Specialistou s širokou nabídkou je Paketo.cz nabízející i obaly pro netradiční předměty.

Získat každý měsíc informace o vašich aktivitách ve službách Google umožňuje Hlavní panel Google. Prozradí řadu informací. Umí totiž zjistit, jaký internetový prohlížeč nejvíce využíváte, z jakých OS na internet přistupujete, kolik přijímáte a odesíláte e-mailů, jak a kam cestujete, co na webu vyhledáváte atd. Zatrhnout si lze i to, že tyto informace budete pravidelně dostávat každý měsíc do e-mailu.

Informace o 105 lyžařských areálech přináší web Holidayinfo.cz. Podívat se lze na aktuálně panující situaci, kolik je k dispozici sněhu, kolik je v provozu sjezdovek a běžeckých tratí a zjistit další informace.

Holidayinfo.cz
 

Nejčtenější

Krušné chvíle v obrněnci. Kam chodí tankisté na záchod?

Novou generaci ruských tanků zastupuje na přehlídce už v minulosti přítomný typ...

Ve druhém březnovém týdnu proběhla snad všemi ruskými medii informace o toaletě v ruském tanku T-14 Armata. Podívejme...

Kolik je 4 % ze 75? S tímto primitivním trikem to spočítá každý zpaměti

Proč by měl vůbec ještě někdo počítat něco zpaměti, říkáte si možná. Tento...

Proč by měl vůbec ještě někdo počítat něco zpaměti, říkáte si možná. Tento jednoduchý trik vám ale usnadní každodenní...

Na Ulož.to naleznete firemní hesla, faktury, e-maily i lékařské zprávy

Výsledek hledání výrazu „faktury“ na serveru Ulož.to

Analýza více než dvanácti tisíc souborů na serveru Ulož.to odhalila překvapivý problém. Někteří jej využívají pro...

MySpace ztratil všechna data, co na něj uživatelé za dvanáct let nahráli

Aktuální homepage MySpace.com.

Kdysi to byla největší sociální síť na světě. Začínající umělci na ni nahrávali svoji tvorbu, odstartovala tu sláva...

Jen 0,86 sekundy. ISS se prohnala před Měsícem, byla vidět na Olomoucku

Měsíc, ISS, Mezinárodní vesmírná stanice, transit, (22. března, 2019, Nové...

Mezinárodní vesmírná stanice proletěla po půlnoci nad Evropou. Na Olomoucku bylo možné její siluetu spatřit na pozadí...

Další z rubriky

Inzerát jen pro mladé muže neprojde. Facebook zruší diskriminující cílení

Cílení reklamy na Facebooku (ilustrační foto)

Zaměstnavatelé už na Facebooku nebudou moci cílit nabídky jen na mladé uchazeče nebo diskriminovat podle pohlaví či...

WhatsApp chce varovat před falešnými zprávami a spamem

WhatsApp je nejpopulárnější aplikací pro zasílání textových zpráv.

Komunikační služba WhatsApp chystá novinku. Má ulehčit uživatelům rozpoznat zprávy, jež by mohly být falešné, nebo jsou...

Největší výpadek kolem Facebooku končí. Způsobila jej chyba v konfiguraci

Pro Twitter je zatím situace příznivá - využívají ji pro komunikaci s uživateli...

Populární služby Facebook, Messenger, Instagram, WhatsApp jsou stále pro některé uživatele po světě nedostupné, nebo...

"Byla to náhoda?" a další otázky, které nikdy nepokládejte těhotným
"Byla to náhoda?" a další otázky, které nikdy nepokládejte těhotným

Nedávno jsme s kámoškami u lahve Pálavy spontánně otevřely téma – jak jsme prožívaly naše „nejšťastnější období v životě ženy“. Jak hodin přibývalo a vínka ubývalo, dospěly jsme k překvapujícímu zjištění.

Najdete na iDNES.cz