V rámci šestého ročníku soutěže pořádané společností Microsoft zvítězil australský projekt SOAK - Smart Operational Agriculture toolKit. Software dokáže na základě požadovaného využití zemědělské půdy (tj. podle plodiny) pohlídat její správné obhospodařování - více v článku Imagine Cup zná semifinalisty. Česko nepostupuje, Slovensko ano.
Třetí skončil tým Maďarska s programem Green Watering pro úsporný a ekologický způsob zavlažování.
Kategorie Software Design, které se zúčastnili i čeští studenti (více zde), je považována v rámci soutěže za nejprestižnější. První cena mimo jiné obnáší i 15 000 amerických dolarů, druhý tým v pořadí obdrží 10 000 a třetí 5 000 dolarů. Slovenský tým navíc obdržel i cenu věnovanou společností British Telecom a zahrnující dvoutýdenní konzultace v Silicon Valley.
Na slavnostním ceremoniálu v pařížském muzeu Louvre byli vyhlášeni vítězové i ostatních osmi kategorií. Mimo jiné v projektu Hoshimi, kde se naši studenti umístili na čtvrtém až šestém místě. Více o hře Hoshimi naleznete zde.
Oficiální stránky soutěže a kompletní výsledky nalistujete na imaginecup.com. Přihlásit se na Imagine Cup 2009 s podtitulem nejzávažnější problémy dneška, jehož finále se uskuteční v Egyptě, můžete tamtéž.
Závěrečný slavnostní ceremoniál proběhl v muzeu Louvre.
Co je to Imagine CupZúčastnit se můžete i vy Imagine Cup je klání mladých technologů a inovátorů, které každoročně pořádá společnost Microsoft. Podle ní se jedná o největší studentskou soutěž na světě. Loňského ročníku se poprvé a úspěšně zúčastnili i studenti z Česka - více v článku Imagine Cup 2007: ohlédnutí za úspěchem českých studentů v Koreji Imagine Cup má již šestiletou tradici a je určen pro studenty středních a vysokých škol. Cílem soutěže je inspirovat mladé lidi k využití informačních technologií při zvyšování kvality lidského života. V letošním, již sedmém ročníku zpracovávaly týmy své projekty na téma životní prostředí: Představte si svět, ve kterém technologie přinášejí trvale udržitelné životní prostředí. Studenti si tak mohli zkusit sami definovat svůj pohled na životní prostředí a v celkem devíti vypsaných kategoriích navrhnout vlastní přístup k vylepšení této neoddělitelné součásti lidského života. Témata soutěže jsou vyhlašována vždy v závěru aktuálního ročníku. Během podzimu se pak může do klání přihlásit každý. Více naleznete na stránkách soutěže nebo v češtině na imaginecup.cz. Vítěz příštího národního kola se podívá do Egypta. V minulém ročníku, kterého se zúčastnilo přes 100 000 studentů z více než 100 zemí, uspěli studenti Vysokého učení technického v Brně s projektem pomoci neslyšícím v cestě za vzděláním nazvaným SilentBooks. Letos počet zájemců stoupl již na 150 000. Stoupá i počet českých studentů. Letos se jich do soutěže přihlásilo 550. |