Volejbalistky Olympu i Brna snadno zvítězily

Praha - Vedoucí týmy extraligy volejbalistek ve třináctém kole nezaváhaly a zvítězily přesvědčivě ve třech setech. Lídr soutěže Olymp doma snadno přehrál Liberec, Brno porazilo Přerov v tréninkovém tempu. Také třetí Frýdek-Místek uspěl, ale výhra v Olomouci ho stála hodně sil.

Olymp Praha - TU Liberec 3:0 (22, 18, 15)
První set byl dlouho vyrovnaný, liberecký tým držel s favoritem krok a ten musel rozhodnout až v samém závěru. Obdobné bylo i druhé dějství jen s tím rozdílem, že hosté vyrobili více chyb a domácí hráčky je za to nekompromisně trestaly. Dobrou formu z posledních týdnů potvrdily Pražanky v třetí sadě, v níž se Liberec zmohl jen na patnáct bodů.
Rozhodčí: Němeček, Rychlík. Čas: 71 min. Diváci: 250

NH Ostrava - Slavia Praha 3:1 (-21, 22, 15, 16)
Slávistky se porážkou v Ostravě připravily o účast v elitní čtyřce pro nadstavbovou část. Utkání plné zvratů vyhrály domácí hráčky proto, že projevily větší touhu po vítězství a po kvalitnější přihrávce měly šanci připravit si lépe útok.
Rozhodčí: Z. Grabovský, Došlík. Čas: 131 min. Diváci: 350.

Olomouc - Frýdek-Místek 2:3 (-24, 23, 21, -22, -10)
Nemocemi sužované Olomouci chyběla už jen Duspivová, ale i tak družstvo nestačilo na Frýdek-Místek a porážkou se odsoudilo pro nadstavbu do dolní čtyřky. Domácí hráčky začaly dobře, ale ani vedení 24:19 jim nestačilo na vítězství v prvním setu, když v koncovce získaly soupeřky sedm míčů za sebou.

Olomouc pak sice vyhrála následující dva sety, avšak zcela propadla v úvodu
čtvrtého a ztrátu už nedohnala. V koncovce zkráceného tie-breaku byly lepší hráčky Frýdku-Místku.
Rozhodčí: Vojtíšek, Vykoukal. Čas: 123 min. Diváci: 150.

Přerov - KP Brno 0:3 (-8, -11, -15)
Bitva Brna s Olympem o vedení v tabulce volejbalistek pokračuje, obhájkyně titulu v tréninkovém tempu vyhrály na palubovce nováčka z Přerova a ztrácejí na pražské soupeřky stále jen jeden bod.

Přerovské hráčky předvedly mizerný výkon, zatímco ve čtvrtečním čtvrtfinále Českého poháru sebraly Brňankám alespoň set, dnes nekladly nejmenší odpor a v první sadě uhrály jen ostudných osm bodů.
Rozhodčí: Pecháček, Kovář. Čas: 52 min. Diváci: 100.