Momentka z duelu volejbalistek KP Brno (v bílém) s polskou Bielsko-Bialou.

Momentka z duelu volejbalistek KP Brno (v bílém) s polskou Bielsko-Bialou. | foto: Anna Vavríková, MAFRA

Volejbalistky KP Brno vypadly ve Vyzývacím poháru ve třetím kole

• 0
Cesta Vyzývacím pohárem pro volejbalistky KP Brno skončila ve třetím kole. Český celek prohrál v odvetě s Doprastavem Bratislava 1:3, a protože v první utkání zvítězil slovenský tým bez ztráty setu, Brno se s postupem loučí.

Brňanky dobře začaly a v prvním setu vedly už 11:5, ale postupně přenechaly iniciativu soupeři a sadu ztratily poměrem 19:25.

Nejlepší výkon odvedly domácí volejbalistky ve druhém setu, který vyhrály 25:20, a jejich důraz v útoku platil na hosty do poloviny třetího dějství. Pak už ale diktovaly tempo přesněji hrající volejbalistky ze slovenské metropole.

"Podali jsme mnohem lepší výkon než v prvním utkání v Bratislavě, doplatili jsme ale na spoustu nevynucených chyb a nepřesností v obraně na síti," podotkl trenér Brňanek Stanislav Václavík.

Vyzývací pohár volejbalistek

Odveta 3. kola

KP Brno - Doprastav Bratislava 1:3 (-19, 20, -23, -21).
Rozhodčí:
Niculescu (Rum.), Kolos (Bosna). Čas: 101 min. Diváci: 400. První utkání: 0:3, postupuje Doprastav Bratislava.