Poslední místo v play-off patří Zlínu

• 1
Praha - Volejbalisté Zlína v přímém souboji se svým konkurentem v boji o poslední místo v play off porazili Perštejn 3:2 a mohou se těšit na čtvrtfinálovou sérii se třetím Libercem. Druhé semifinále obstarají od pondělí 24. března Ostrava s Příbramí, zatímco Odolena Voda, která utrpěla teprve čtvrtou prohru v soutěži, a České Budějovice, si zajistily účast rovnou v semifinále.

Na Perštejn zbyl boj o udržení. Utká se s poslední MFF Praha o to, kdo změří síly v baráži s Opavou. Série začne rovněž 24. března.

Výsledky - 28. kolo

Zlín - Perštejn 3:2 (-19, -22, 19, 19, 11)
Rozhodčí:
Pavelek, Antušák. Čas: 110 min. Diváci: 650.
Rozhodující utkání o poslední postupové místo pro play off začali lépe hosté. Hráli mnohem lépe v poli, řadu nedůrazných útoků Zlína zablokovali na síti. Získali úvodní dvě sady a zdálo se, že získají i potřebné tři body. Třetí sada ale přinesla zásadní obrat, zkušené domácí družstvo začalo riskovat na síti a mnohem lépe bránit. Postupně ovládlo hru a po výhře ve třetím a čtvrtém setu se mohlo radovat z postupu do čtvrtfinále. I tie-break, který se dohrával už jen z povinnosti, se nakonec stal kořistí domácích.

Příbram - Odolena Voda 3:2 (-20, -19, 21, 19, 11)
Rozhodčí:
Labašta, Popadinec. Čas: 100 min. Diváci: 472.
Domácí prohrávali už 0:2 na sety a 10:14 a zdálo se, že nemají proti ligovému lídrovi ani nejmenší nárok na úspěch. Potom ale přišel na hřiště mladý Anděl, který svým podáním a útočnou silou rozvrátil obranu soupeře a utkání se změnilo v tvrdý boj. Domácí si v něm zachovali lepší nervy a vyrovnali, závěrečný tie- break se odehrál zcela v jejich režii.

MFF Techniserv Praha - VK Jihostroj České Budějovice 0:3 (-14, -16, -17)
Rozhodčí:
Švejda, Fink. Čas: 68 min. Diváci: 30.
Domácí se dostali do vedení v průběhu celého zápasu pouze jedinkrát, a to ve druhém setu za stavu 2:1. Druhý tým ligy se ale rychle chopil opět iniciativy a snadno dotáhl zápas do
vítězného konce.

Dukla Liberec - Danzas Ostrava 3:1 (23, -20, 20, 20)
Rozhodčí:
Dvořák, Dočkal. Čas: 75 min. Diváci: 450.
V zápase, ve kterém už prakticky o nic nešlo, našla větší motivaci k vítězství domácí Dukla Liberec. Sousedovi v tabulce darovala pouze druhý set, zbytek zápasu ale měla pod kontrolou.