Česká volejbalistka Michaela Mlejnková přihrává servis soupeřek.

Česká volejbalistka Michaela Mlejnková přihrává servis soupeřek. | foto: Jiří Seidl, MF DNES

Je to nejsmutnější porážka, povzdechla si po Argentině smečařka Mlejnková

• 5
Arnhem (Od našeho zpravodaje) - Za nejsmutnější ve své kariéře označila smečařka volejbalových reprezentantek Michaela Mlejnková porážku s Argentinou 1:3 na nynějším mistrovství světa v nizozemském Arnhemu. „Nechaly jsme na hřišti všechno... Bohužel to nestačilo,“ povzdechla si Mlejnková, která se postarala o 15 bodů. Víc jich z českého týmu měly Gabriela Orvošová (19) a Andrea Kossányiová (16).

V čem byla příčina vaší porážky?
Nedokázaly jsme ubránit jejich smečařky z hlavního kůlu a po té jsme měly problémy složit na poprvé balon. Bránily jsme dobře, ale jejich klíčové hráčky skládaly balony z hlavního kůlu až moc.

Rozhodla koncovka třetí sady, kterou jste za stavu 1:1 na sety těsně ztratily?
Jo, i když v tom čtvrtém setu jsme ještě měly šanci. V jeho závěru se nám už ale utkání nepodařilo zlomit.

Šance na postup mizí v arnhemském dešti, volejbalistky prohrály s Argentinou

Při setbolu soupeřek ve třetí sadě si váš trenér vyžádal videovýzvu. Jak moc jste věřily, že argentinský blok tečoval útok Andrey Kossányiové?
Doufaly jsme v to. Bohužel to nevyšlo.

Byly jste v tomto utkání na mistrovství světa nejblíže úspěchu?
Asi jo, ten první duel s Brazílií i ten dnešní byly hodně dobré. Jen těch vyhraných setů jsme měly málo...

Ve čtvrté sadě jste odvrátily dva mečboly soupeřek a snížily na 22:24. Pořád jste doufala v obrat?
Do posledního bodu. V tu chvíli mi blesklo hlavou, že když jsme ve Finsku (v letošní kvalifikaci mistrovství Evropy) prohrávaly 19:24 a dokázaly set vyhrát, že by se nám to mohlo podařit i tentokrát. To se však už neopakovalo.

A tím se hodně zmenšily vaše naděje na postup, že?
Musíme v sobotu vyhrát 3:0 nad Kolumbií a ta musí v pátek porazit Argentinu. Malá šance tam pořád je. Uvidíme.

Ještě před Kolumbií hrajete v pátek s Čínou, která dnes porazila Japonsko 3:0.
(Usmívá se) Tak Čína je svou rychlou hrou podobná Japonkám, takže... Šance tam je, ale bude to určitě těžké.