Radost volejbalistů Českých Budějovic

Radost volejbalistů Českých Budějovic | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Českobudějovičtí volejbalisté drží v extralize náskok před Libercem

• 0
Volejbalisté Českých Budějovic mají i po 15. kole extraligy v čele tabulky dvoubodový náskok před Libercem. Jihočeští obhájci titulu přehráli Ústí nad Labem 3:0, Liberec si stejným poměrem poradil s poslední Odolena Vodou.

Trenér Jihostroje Jan Svoboda byl rád, že jeho tým zvládl vyrovnanou koncovku třetí sady. "První dva sety byly jasné, ve třetím setu jsme povolili a Ústí se zlepšilo," řekl. "Domácí nás v koncovce udolali podáním," prohlásil ústecký kouč Miroslav Malán.

Liberec nedal Odolena Vodě žádnou šanci, Středočeši tak musejí dál čekat na první tříbodové vítězství. Bez ztráty setu vyhrála i ČZU Praha nad Brnem, zato utkání Zlína s Havířovem rozhodl až tie-break. V něm domácí zcela vyhořeli a prohráli 4:15.

Zlín v sezoně odehrál už čtvrtý pětisetový zápas, ale ani v jednom z nich neuspěl. "Po prvním setu jsme úplně odešli na podání, přidali k tomu ještě nemohoucnost v obraně v poli a bylo rozhodnuto," zlobil se zlínský trenér Roman Macek. Jeho havířovský protějšek Jakub Zvolánek označil vítězství hostů za překvapivé. "Ale za bojovnost jsme si ho zasloužili," dodal.