Daniel Rosenbaum, Č. Budějovice

Daniel Rosenbaum nahrává ve čtvrtfinálovém utkání Č. Budějovic proti Opavě. | foto: MF DNES

Budějovice selhaly, Opava opět vede

• 1
Praha - Volejbalová extraliga mužů má za sebou další napínavé čtvrtfinálové duely. České Budějovice podlehly na domácí palubovce Opavě. Ta se v sérii na čtyři vítězná střetnutí dostala už podruhé do vedení. Zlín porazil doma Liberec 3:2 a v sérii srovnává krok. Jen Ostrava jde za postupem bez potíží. Utkání Ústí - Kladno se hraje zítra.

České Budějovice - Opava 1:3 (28, -19, -25, -17)

Nejdramatičtější byl hned první set téměř dvouhodinového zápasu, v němž domácí vedli 24:21, ale nakonec zvítězili až 30:28. Soupeř dokázal vyrovnat hru a v dalším setu byl lepší. Napínavá třetí sada vyzněla ve prospěch slezského mužstva, která pak už mělo čtvrtý set jasně ve své režii.

Rozhodčí: Večera, Fink. Čas: 114 minut. Diváci: 800. Stav série: 1:2.
České Budějovice: Rosenbaum, Ventruba, Smrčka, Michal, Motys, Zach, libero Habada - Mach, Draxl, Ulč, Štolfa.
Opava: Masný, Paták, Sukuba, Demar, Plichta, Tomáš, libero Provazník - Kurian, Piovarči, Kysela.

Zlín - Liberec 3:2 (-18, 15, -22, 19, 15)

Kvůli kolizi s hokejovým play off se Zlín přesunul z rozlehlé Sportovní haly do mnohem menší Městské, změna prostředí však Liberec nezaskočila a hosté vyhráli jednoznačně úvodní set. Jenže poté domácí výrazně přidali na servisu a ačkoliv ztratili třetí sadu, byli pak až do konce lepší. V tie-breaku sice Zlín zahodil pět mečbolů, šestý už ale Čajan přímým bodem z podání proměnil, a Moravané tak poprvé v této sezoně Severočechy udolali.  Série hraná na čtyři vítězství pokračuje ve středu ve Zlíně čtvrtým utkáním.

Rozhodčí: Palát, Klaisner. Čas: 102 minut. Diváci: 250. Stav série: 1:2.
Zlín: Fila, Herich, Vukanovič, Čajan, Sedláček, Goga, libero Bence - Krba, Kolář, Filo. Liberec: Ticháček, Bíza, Dittrich, Vencovský, Jeslínek, Zadražil, libero Kryštof - Čermák, Jokl, Steffan.

Brno - Ostrava 0:3 (-20,-20,-16)

Brňanům se nepodařilo navázat na výkony z Ostravy, kde dvakrát vítěze základní části potrápili a donutili hrát na maximum. Tentokrát se favorizovanému soupeři nevyrovnali a zaostávali za ním po všech stránkách. Hlavními oporami ostravského týmu byli americký smečař Ching a univerzál Konečný.

Rozhodčí: Došlík, Pavelek. Čas: 80 min. Diváci: 600. Stav série: 0:3.
Ostrava: Cerha, Ching, Konečný, Kubala, Kust, Zvolánek, libero Správka - Kadlc.
Brno: Mizerák, Novák, Hrazdira, Hroch, Vokál, Doležal, libero Václavík - Krč-Turba, Klapal, Sekanina, Pavlík.

Ústí nad Labem - Kladno se hraje ve středu od 16:00.