Damm s Paesem vypadli už v prvním kole

Paříž - Český tenista Martin Damm a jeho deblový kolega Leandro Paes vypadli na turnaji série Masters v Paříži nečekaně už v prvním kole. V rozhodujícím setu podlehli dvojici Coetzee, Wassen 9:11. Favoritky na úvod tenisového turnaje v Québeku nezaváhaly.

Paříž

Soupeřem Tomáš Berdycha, jenž měl v prvním kole coby dvanáctý nasazený volno, bude Mario Ančič. Dvaadvacetiletý Čech, který v Paříži bojuje o postup na Turnaj mistrů, se s o rok starším Chorvatem dosud utkal dvakrát v roce 2005 s vyrovnanou bilancí 1:1.

Bývalý první hráč světa Juan Carlos Ferrero ze Španělska prohrál na turnaji Masters v Paříži s Kypřanem Marcosem Baghdatisem pondělní večerní duel prvního kola a přišel i o teoretickou šanci kvalifikovat se na Turnaj mistrů v Šanghaji.

Baghdatis po výhře 6:4, 6:2 naopak může nadále pomýšlet na účast v prestižním finále sezony pro osm nejlepších hráčů roku, ve druhém kole jej ale prověří další adept na postup Ivan Ljubičič z Chorvatska.

Dvouhra - 1. kolo:
Fish (USA) - Tursunov (Rus.) 7:6 (9:7), 6:4
Seppi (It.) - Querrey (USA) 5:7, 6:1, 6:3
Del Potro (Arg.) - Lopez (Šp.) 6:4, 6:3
Wawrinka (Švýc.) - Kiefer (Něm.) 7:5, 6:3
Tipsarevič (Srb.) - Spadea (USA) 7:6 (11:9), 7:6 (7:2)
Južnyj (Rus.) - Clément (Fr.) 6:4, 6:3
Ančič (Chorv.) - Mathieu (Fr.) 4:6, 6:2, 6:3
Baghdatis (Kypr) - Ferrero (Šp.) 6:4, 6:2.
Čtyřhra - 1. kolo:
Butorac, Čermák (USA/ČR) - Erlich, Ram (Izr.) 7:6 (7:1), 2:6, 11:9
Coetzee, Wassen (JAR/Niz.) - Damm, Paes (ČR/Indie) 3:6, 7:6 (7:5), 11:9.

Québec

Favorizované tenistky Věra Zvonarevová a Julia Vakulenková vstoupily vítězně do turnaje v Québeku, jenž je v sezoně posledním na okruhu WTA před závěrečným Turnajem mistryň.

Jak Ruska Zvonarevová, tak Ukrajinka Vakulenková v Kanadě zdolaly své soupeřky z Latinské Ameriky bez ztráty setu.

Na tenisovém turnaji v Québeku potvrdila roli turnajové pětky Běloruska Olga Govorcovová, jež si poradila s argentinskou soupeřkou Jorgelinou Craverovou 6:4 a 6:3.

Ještě o jeden game méně potřebovala k postupu do druhého kola domácí Aleksandra Wozniaková, jež přehrála Američanku Ashley Harkleroadovou. Stejnou soupeřku vyřadila i před rokem, tehdy ale o kolo později při svém premiérovém postupu do čtvrtfinále na okruhu WTA Tour.

Turnajovou jedničkou je v Kanadě Nicole Vaidišová, již čeká první duel s krajankou Renatou Voráčovou podle všeho až ve středu.

Zvonarevová (2-Rus.) - Castaňová (Kol.) 6:2, 6:4
Vakulenková (3-Ukr.) - De Los Riosová (Parag.) 6:2, 6:0
Govorcovová (5-Běl.) - Craverová (Arg.) 6:4, 6:3
Wozniaková (Kan.) - Harkleroadová (USA) 6:4, 6:2.