Ve druhé lize unikají týmy Hradce a Opavy

P r a h a -
Oba vedoucí týmy druhé fotbalové ligy, Opava a Hradec, vyhrály své zápasy osmého kola a dál vedou tabulku.

Mladá Boleslav - Opava 1: 2

Opava výborně začala, měla šance a ve 26. minutě se dočkala, když na míč po rohu vyskočil Vychodil. Po přestávce začali domácí aktivněji, po Sládečkově centru parádní střelou Zelenka vyrovnal. Díky gólu ze skrumáže v závěru se však radovali hosté.

Branky: 77. Zelenka - 26. Vychodil, 89. Gula. Rozhodčí: Řehoř. ŽK: Paták, Lukáš, Valtr - Harazim, Kamas, Kutty, Gula. Diváků: 755. Poločas: 0:1. (ČTK)

Hradec - Jihlava 2: 0

Domácí neoslnili, ale díky dvěma gólům po standardních situacích vyhráli. První dal Jaroslav Chaloupka hlavou, druhý Dvořák obloučkem z přímého kopu.

Branky: 19. Jaroslav Chaloupka, 37. Dvořák. Rozhodčí: Krula. ŽK: Slavík, Hošťálek (oba Jihlava). Diváků: 2542. Poločas: 2:0. (mach)

Neratovice - Pardubice 0: 0

Zejména ve druhém poločase se hrál zajímavý fotbal. Hosté měli víc ze hry, ale větší šance měl soupeř, Fingerhut a Janeček nastřelili břevno. Největší příležitost Pardubic zmařil Meduna, který se řítil sám na gólmana Wintera, ten však jeho střelu vystihl.

Rozhodčí: Hlaváč. ŽK: Škoda - Třasák, Pěnička, Killar, Kacian, Bednář. Diváků: 485. (jr)

Prostějov - Holice 3: 3

Když domácí v průběhu necelých dvou minut vedli o dva góly, uspokojili se. Doplatili na to, nakonec Spáčil zachránil bod perfektní střelou z přímého kopu.

Branky: 24. Cigánek, 25. vlastní Řehák, 82. Spáčil - 41. Zavadil, 72. Derco, 76. Stráněl. Rozhodčí: Bejlek. ŽK: Gába - Stráněl, Derco, Sedláček. Diváků: 1250. Poločas: 2:1. (kdl)

Vítkovice - Chomutov 1: 0

V prvním poločase byly Vítkovice dlouho lepší. Čtyři minuty před koncem na Hupkův centr vyskočil Marek Poštulka a hlavičkou, ač atakován, rozhodl.

Branka: 86. Marek Poštulka. Rozhodčí: Šedivý. ŽK: Hupka, Vojáček, Kubík - Holomek, Habanec, Doksanský. Diváků: 495. Poločas: 0:0. (nov)

Zlín - Xaverov 0: 1

Favorit měl do přestávky roztěkané obránce, dostal gól, a přestože poté protivníka málem zadupal, poprvé doma prohrál. Utkání nedokončil zlínský Dobeš, který stáhl k zemi Vachouška.

Branka: 38. Marek. Rozhodčí: Puček. ŽK: Valta, Koubský - Kopaňko, Krejcar. ČK: 82. Dobeš (Z.). Diváků: 921. Poločas: 0:1. (ara)

Třinec - Karviná 4: 0

V souboji dvou nejslabších týmů uspěl Třinec, který díky Jakusově hattricku získal první vítězství. Hostům nepomohla ani výměna trenérů uprostřed týdne, kdy Lubomíra Vaška vystřídal Libor Pala.

Branky: 36., 66. a 82. Jakus, 10. J. Černý. Rozhodčí: Holub. ŽK: Jakus - Socha, Klimek, Korytář. Diváků: 624. Poločas: 2:0. (ČTK)

Most - Ratíškovice 2: 1

Branka střídajícího útočníka Langera rozhodla vyrovnaný a zajímavý souboj. Na hřišti nebyl ani osm minut, když se nádherně položil do Fojtíkova centru a hlavičkoval za Barcucha. Také úvod zápasu ozdobily parádní góly.

Branky: 4. Vašák, 70. Langer - 10. Kordula. Rozhodčí: Liba. ŽK: Matlocha, Procházka - Hrotek, Kaloč. Diváků: 1125. Poločas: 1:1. (bek)

Příští kolo, sobota 23. září: 10.15 Chomutov - Neratovice, Xaverov - Hradec Králové, 16.30 Holice - Vítkovice, Ratíškovice - Prostějov, Opava - Zlín. Neděle 24. září: 14.30 Pardubice - Třinec, 16.30 Karviná - Mladá Boleslav, Jihlava - Most.

Témata: Socha