Jan Koukal

Jan Koukal | foto: Squashpage.net

Špičkový squash v Hradci, na memoriál Jany Kosinkové přijede i Koukal

  • 0
Bude to o víkendu v Hradci Králové přehlídka toho nejlepšího, co v současnosti český mužský squash nabízí!

Na Memoriál Jany Kosinkové, turnaje nejvyšší domácí kategorie A, který proběhne ve Squash centru v Hradecké ulici, jsou totiž přihlášeni mimo jiné všichni borci z elitní desítky aktuálního českého žebříčku. „Čekáme atraktivní podívanou v podání našich nejlepších a jsme rádi, že se nám podařilo takovou konkurenci do Hradce Králové přitáhnout,“ uvedl ředitel hradeckého turnaje Jan Kosinka.

V pavouku memoriálu, v němž figuruje 38 hráčů, nechybí ani náš nejlepší hráč posledních let Jan Koukal. Současný 121. hráč světového žebříčku, který v březnu získal už svůj šestnáctý domácí titul, se může pochlubit triumfy na 31 turnajích PSA, je nasazen jako číslo jedna. Za ním je na druhém místě Daniel Mekbib, který s ním sice na březnovém šampionátu prohrál v semifinále, ale porazit ho už dokázal. Mekbib je nyní v českém žebříčku před Koukalem, ale to je dáno i tím, že jednatřicetiletý Koukal hraje hodně v zahraničí a chybějí mu body z domácích turnajů.

Vedle Mekbiba se budou v Hradci Králové o svoji šanci rvát i další výborní hráči. „Mladí mohou vyjet do zahraničí, tam získávají zkušenosti a je to znát,“ uvedl Kosinka.

Hradecký memoriál Jany Kosinkové, který se bude hrát na pěti kurtech, začne zítra v 9 hodin. Koukal by měl k prvnímu zápasu nastoupit v 10.30, Mekbib o půl hodiny později. V neděli budou na programu závěrečná kola, pořadatelé předpokládají, že finále by mělo začít hodinu před polednem.

Sport v roce 2020

30. 11. 2019 - 22. 3. 2020 (přehled závodů)
13. - 23. 2. 2020 (Anterselva)
8. - 24. 5. 2020 (Švýcarsko)
12. 6. - 12. 7. 2020 (13 měst)
24. 7. - 9. 8. 2020 (Tokio)