Rozhodl mocný nástup

-
Sparťanská šikovnost a přehršel myšlenek, z nichž počínaly kombinace, předčily soupeře. Plzeň vstřelila včera svůj první gól za poslední tři zápasy, ale to nestačilo. Vyhecované utkání téměř zaplnilo halu, o napínavý náboj ho neobral ani mohutný nástup domácího týmu. Během šesti minut vedla Sparta o dva góly. Na první trefu v přesilovce navázala krásná akce obrovitého obránce Nedvěda. Nejdřív i přes těsné bránění zavezl puk do pásma. Pak si počkal na modré čáře na zpětnou přihrávku, udělal kličku obránci i brankáři a bekhendem zvedl puk pod břevno. Plzeň se sice uměla protlačit před branku, ale tam si už nedovedla poradit.

Branky a nahrávky: 3. Vůjtek (Martinec, Výborný), 6. Nedvěd (Chabada, Hlinka), 14. Vůjtek (Kratěna), 33. Martinec (Kučera, Výborný), 55. Martinec (Výborný, Sýkora), 55. Zelenka (Hlinka, Chabada) - 21. Špaňhel (M. Straka). Rozhodčí: T. Svoboda. Vyloučení: 10:8, navíc Sedlák 10 minut. Využití: 1:0. Diváků: 9105. Třetiny: 3:0, 1:1, 2:0. Vývoj skóre: 3:0, 3:1, 6:1.

Sparta: Bříza - Sýkora, Kučera, Ptáček, Šrek, Nedvěd, Benýšek - Výborný, Martinec, Vůjtek - Zelenka, Hlinka, Chabada - Kratěna, Broš, Novák - Kašpařík.

Plzeň: Salfický - Špelda, Řezníček, Čech, Vlček, Kadlec, Hanzlík - Špaňhel, M. Straka, Sedlák - Volák (30. Jeslínek), Kořínek, Antoš - Vostřák, J. Straka, Jelen, od 30. navíc Pospíšil a Úlehla.