Od remízy dělilo soky devět vteřin

-
Klubko třineckých hráčů poskakuje v rohu kluziště za Salfického brankou, uprostřed je namačkán střelec rozhodujícího gólu Král. Devět vteřin před koncem rozlouskl napínavé utkání a posunul Třinecké blíž k tomu, aby play off začínali na svém stadionu, navíc si upevnil vedení v tabulce produktivity - má teď 73 bodů. Hosté v zápase, který sledoval i reprezentační trenér Martinec, dvakrát vedli, ale křídla prvního plzeňského útoku Špaňhel a Sedlák vyrovnala na 3:3. Oba týmy se už smířily s bodem, ale v závěru Vostřák zbytečně vyhodil na zakázané uvolnění. Hosté vyhráli vhazování a Král trestal.

Branky a nahrávky: 28. Špaňhel (M. Straka, Kadlec), 31. Kořínek (Vlček), 57. Sedlák (Špaňhel, Hanzlík) - 16. Jerofejev (Král, Zadina), 33. Jánoš (Ujčík, Vlk), 37. Ujčík (Jánoš, Žůrek), 60. Král (Zadina). Rozhodčí: Kolísek. Vyloučení: 6:6, navíc Salfický 10 minut. Využití: 1:1. Diváků: 6925. Třetiny: 0:1, 2:2, 1:1. Vývoj skóre: 0:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4.

Plzeň: Salfický - Čech, Řezníček, Kadlec, Špelda, Hanzlík, Vlček - Špaňhel, M. Straka, Sedlák - Vostřák, Kořínek, Jelen - Volák, Pospíšil, Antoš - Jeslínek, J. Straka.

Třinec: Novotný - Gřegořek, Jerofejev, Vlk, Sekeráš, Cartelli, Kuntoš - Zadina, Král, Pletka - Janků, Ujčík, Jánoš - Žůrek, Selingr, Folta.