Moderní pětibojař David Kindl na MS v Káhiře

Moderní pětibojař David Kindl na MS v Káhiře | foto: Filip Komorous

Evropským šampionem v moderním pětiboji je Kardos, Kindl dvanáctý

• 0
Mistrem Evropy v moderním pětiboji se v Nižním Novgorodu stal Maďar Bence Kardos. Nejlepší z české čtveřice David Kindl obsadil 12. místo, ve druhé desítce skončili i osmnáctý Ondřej Polívka a hned za ním Marek Grycz. V družstvech byli Češi pátí, vyhráli Maďaři.

Kindl díky vítěznému parkuru poskočil na dvanácté místo, avšak v závěrečné kombinaci běhu a střelby už se výš posunout nedokázal. Grycze připravil o lepší výsledek šerm. Čtvrtý z Čechů ve finále Ondřej Svěchota nedokončil parkur a obsadil 34. místo.

„Začal jsem pomalejším plaváním, pak jsem měl nadprůměrný šerm. Potom výborná jízda a v kombi jsem běžel výborně, střelba mohla být o trochu lepší,“ uvedl v tiskové zprávě svazu Kindl, který se dnešním závodem rozloučil s kariérou.

Kardos byl po třech disciplínách až šestý, ale závěrečnou kombinaci vyhrál a získal zlato. Druhý skončil Francouz Brice Loubet, třetí byl další Maďar Bence Demeter. Účastníci blížících se olympijských her v Tokiu Jan Kuf a Martin Vlach ME stejně jako řada dalších pětibojařů vynechali.

ME v moderním pětiboji v Nižním Novgorodu

Muži: 1. Kardos (Maď.) 1476, 2. Loubet (Fr.) 1461, 3. Demeter (Maď.) 1456, ...12. Kindl 1427, 18. Polívka 1409, 19. Grycz 1402, 33. Svěchota (všichni ČR) 1088.

Družstva: 1. Maďarsko 4380, 2. Francie 4352, 3. Bělorusko 4288, ...5. ČR 4238.