Medailistky NHK Trophy krasobruslařského seriálu Grand Prix. Zleva: Kaori...

Medailistky NHK Trophy krasobruslařského seriálu Grand Prix. Zleva: Kaori Sakamotová, vítězka Kim Je-lim a Rioni Sumiyoshiová | foto: AP

Mistryni světa Sakamotovou připravila o domácí radost korejská krasobruslařka

• 0
O první korejské vítězství v krasobruslařské Grand Prix po 13 letech se postarala Kim Je-lim, která v sobotu vyhrála NHK Trophy v japonském Sapporu. Devatenáctiletá závodnice porazila i přes pád ve volné jízdě domácí favoritku Kaori Sakamotovou, úřadující mistryni světa. Naopak japonský triumf přinesla soutěž mužů i sportovních dvojic.

Kim Je-lim si vytvořila téměř tříbodový náskok v krátkém programu, který Sakamotová ani jednoznačně nejlepší a bezchybnou volnou jízdou nesmazala.

Poslední korejskou vítězkou v Grand Prix byla olympijská šampionka a dvojnásobná mistryně světa Kim Ju-na, která vyhrála v roce 2009 Americkou brusli, francouzský díl seriálu i finále.

Dvojnásobným japonským triumfem skončila v Sapporu soutěž mužů. Nejlepší volnou jízdou se vyšvihl na první místo mistr světa Šoma Uno a odsunul na druhou příčku vítěze krátkého programu Sotu Jamamota, kterého porazil o více než 20 bodů.

Domácí příznivce potěšila vítězstvím i sportovní dvojice Riku Miuraová a Rjuiči Kihara, úřadující vicemistři světa, kteří se tak s přehledem kvalifikovali do prosincového finále GP.

Jedinou disciplínou, ve které neměla pořádající země zastoupení v nejlepší trojici, byly tance na ledě. Ty ovládl kanadský pár Laurence Fournier Beaudryová a Nikolaj Sörensen. Japonci Kana Muramotová a Daisuke Takahaši skončili na šesté příčce, ještě o tři pozice níže se umístil druhý japonský pár Misato Komatsubarová a Tim Koleto.

NHK Trophy, závod seriálu Grand Prix v krasobruslení v Sapporu:

Muži: 1. Uno 279,76, 2. Jamamoto (oba Jap.) 257,85, 3. Čcha Čun-hwan (Korea) 254,76.

Ženy: 1. Kim Je-lim (Korea) 204,49, 2. Sakamotová 201,87, 3. Sumijošiová (obě Jap.) 193,12.

Sportovní dvojice: 1. Miuraová, Kihara (Jap.) 216,16, 2. Chanová, Howe (USA) 187,49, 3. McIntoshová, Mimar (Kan.) 175,65.

Taneční páry: 1. Fournierová Beaudryová, Sörensen (Kan.) 210,41, 2. Chocková, Bates 209,13, 3. Greenová, Parsons (všichni USA) 191,10.