Kouzelník Jágr připravil sedm gólů

P i t t s b u r g h -
Takovou zkázu na soupeře v NHL ještě nikdy nevyslal. Hokejista Jaromír Jágr si třemi góly a čtyřmi asistencemi v jednom utkání vylepšil nový osobní rekord, řádění kapitána Pittsburghu odnesli ve čtvrtečním souboji New York Islanders, domácí vyhráli vysoko 9:3. Jágr vystřílel šestý hattrick kariéry a na čele kanadského bodování se 66 body za 31 gólů a 35 přihrávek odskočil Owenu Nolanovi ze San Jose na rozdíl čtrnácti bodů. Před zápasem se však necítil příliš dobře. "Po pěti minutách rozbruslení jsem musel z ledu, bylo mi na nic," přiznal po zápase. "Přitom normálně zůstávám na ledě patnáct až dvacet minut." "Řekli jsme si, že musíme za každou cenu uhlídat Jágra, ovšem tento problém, jak je vidět, jsme nevyřešili. Je to famózní hráč, který navíc podal neuvěřitelný výkon ve skvělém utkání," chválil Butch Goring, trenér poražených. Brilantní kousek se povedl také kanonýrovi Brettu Hullovi z Dallasu, jenž vyhrál nad Anaheimem 5:4. Hráč byl sice na ledě při všech gólech soupeře, ve svém 900. startu však zvrátil vývoj dvěma trefami během 133 vteřin. Tou první zarovnal hranici 600 gólů v NHL, což se dosud podařilo jen jedenácti hokejistům včetně Hullova otce Bobbyho, který jich dal 610. Na malé vytížení si rozhodně nemohl stěžovat brankář Tomáš Vokoun z Nashvillu. Proti San Jose pustil jen dvě z 45 střel, a protože si spoluhráči vystačili s dvaceti pokusy, Nashville vítězstvím 3:2 prodloužil sérii bez porážky na osm zápasů.

Výsledky, čtvrtek: Pittsburgh - New York Islanders 9:3 (4., 46. a 55 Jágr, u první a třetí asistence Hrdina, u první as. Rozsíval, u druhé as. Lang, 9. Wright, as. Jágr, 10. Jonsson, as. Lang, 14. Kovaljov, as. Šlégr a Jágr, 28. Miller, as. Jágr, 42. Lang, as. Jágr a Šlégr, 56. Sonnenberg - 10. a 20. Czerkawski, 44. Isbister), Ottawa - Boston 5:4 v prodloužení (10. Van Allen, 24. Bonk, 42. McEachern, as. Prospal, 55. Arvedson, as. Bonk, 62. York - 9. a 37. Samsonov, 29. Thornton, 31. Carter), Nashville - Atlanta 6:0 (9. a 20. Valicevic, 19. a 45. Ronning, 42. Fitzgerald, 56. Jačmeněv), St. Louis - San Jose 2:1 v prodloužení (49. Hecht, 64. MacInnis - 10. Ricci), Chicago - Florida 2:1 (7. Gilmour, 35. Žamnov - 8. Sheppard), Los Angeles - Edmonton 8:2 (26. a 28. Blake, 56. a 58. Karalahti, u první as. Kaberle, 19. Modrý, 21. Robitaille, 32. Pálffy, 44. Smolinski - 34. Falloon, as. Hamrlík, 50. Guerin). Pátek: Detroit - Chicago 4:4 (11. Verbeek, 32. Chelios, 40. Holmström, 60. Shanahan - 5. a 17. McAmmond, 19. Gilmour, 31. Daze), Dallas - Anaheim 5:4 (47. a 49. Hull, 2. Lehtinen, 24. Sydor, 32. Jackman - 14. a 39. Kariya, u druhé as. Trnka, 6. Cullen, 42. Donato). Sobota: Florida - Tampa Bay 7:5 (21., 43., 50. a 60. P. Bure, 8. Hedican, 15. Švehla, 25. Sheppard - 1. a 35. Lecavalier, u první as. Svoboda, u druhé as. Kubina, 22. Modin, 28. Guolla, 49. Gratton), Nashville - San Jose 3:2 (1. Krivokrasov, 25. Timonen, 45. Fitzgerald - 11. Koroljuk, 55. Marleau), Atlanta - Carolina 2:4 (1. Emerson, 33. Ferraro, as. Buzek - 14. Ranheim, 25. Francis, 47. Kapanen, 49. Kron), Boston - New Jersey 2:2 (16. a 47. Allison - 1. Niedermayer, as. Holík, 31. Eliáš), Buffalo - Toronto 8:1 (1. a 17. Rasmussen, 22. a 39. Afinogenov, 43. a 46. Barnes, 2. Primeau, 21. Peca - 11. Sundin), Washington - St. Louis 1:1 (28. Dahlén - 27. Turgeon), Phoenix - Edmonton 4:5 (16. Drake, 24. Green, 25. Letowski, 29. Ylönen - 21. a 59. Weight, 8. Hamrlík, 35. Moreau, as. Beránek, 56. Marchant, as. Hamrlík).

5. Anaheim 39 18 4 1 16 96:94 41

Údaje ve sloupcích znamenají počet zápasů, výher, remíz, proher v prodloužení za jeden bod, porážek v normální hrací době, skóre a body.