Konečně góly a první vítězství

M o s k v a - Konečně vítězství, hokejoví reprezentanti se ho dočkali až na třetím turnaji sezony.
Konečně vítězství, hokejoví reprezentanti se ho dočkali až na třetím turnaji sezony. Po nadšeném výkonu porazili Švédy 4:2. Po střeleckém trápení, které provázelo tým na turnaji ve Zlíně a ve Finsku, přišly čtyři krásné branky. Vítězství se však zrodilo především díky gólmanovi Dušanu Salfickému, který se v brance pral jako o život. "Podržel nás, byl opravdu dobrý," pochválil druhý trenér Vladimír Martinec. Po nerozhodné první třetině, která skončila 1:1, dal klíčový druhý gól po přestávce litvínovský centr Kamil Piroš. Ten šikovně dorazil puk po nájezdu spoluhráče Tomáše Vlasáka. Švédové přidali na rychlosti a agresivitě, drali se před branku, jenže gólman byl pevný jako skála. Rozhodlo se v poslední třetině. A to z nenápadné akce. Centr Piroš vyhrál buly, podle klasického scénáře přiklepl za sebe na Viktora Ujčíka, který se rozhodl z voleje vypálit. Puk prosvištěl celou třetinou ke vzdálenější tyčce a švédský brankář se za ním stihl jenom otočit: 3:1. Soupeře definitivně složilo nádherné sólo nováčka Aleše Kotalíka, který nechal ulehnout gólmana a v oslabení zavěsil do prázdné brány. Švédové už jenom snížili. Dalším soupeřem mistrů světa budou dnes od 16.30 Rusové, zápas vysílá ČT 2.
Branky a nahrávky: 7. Hübl (Vostřák), 24. Piroš (Vlasák), 44. Ujčík (Piroš), 45. Kotalík - 11. R. Sundin (T. Johansson, Falk), 48. Hedin (Olsson). Rozhodčí: Vajsfeld (Rusko). Vyloučení: 6:3. Využití: 0:2. Oslabení: 1:0. Diváků: 3860. Třetiny: 1:1, 1:0, 2:1.

Česko: Salfický - Tesařík, Štěpánek, Marušák, Žižka, Píša, Martínek, Cartelli, Nikolov - Ujčík, Piroš, Vlasák - Sýkora, Čajánek, Tomajko - Vostřák, Hlinka, Hübl - Kudrna, Kotalík, Matějovský.

Švédsko: Liv - Thuresson, Tallinder, Zetterberg, Hedin, T. Johansson, R. Sundin, Olsson - Molin, Burström, Ottosson - Berglund, Rudslätt, Karlsson - Salomonsson, M. Tjärnqvist, Falk - Weinhandl, Ölvestad, Gahn.

RUSKO - FINSKO 2:1

Branky: 5. Jevstafjev, 41. Razin - 45. Hyvönen. Rozhodčí: Radbjer (Švédsko). Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváků: 9000. Třetiny: 1:0, 0:0, 1:1.