Při neúčasti favorizované Barbory Futerové získala ženský titul pardubická kajakářka Klára Ballová, která předčila úspěšnou sjezdařku Michalu Strnadovou.
Vítězové kilometrové trati byli suverénní i v sobotu a na své páteční triumfy navázali výhrami na poloviční vzdálenosti. Martin Doktor opět zvítězil s jasným náskokem, zatímco převaha kajakářů Janviera Correy z Argentiny i Kláry Ballové byla mnohem menší.
Correu ve finále pětistovky pořádně prohnal Australan Nathan Baggaley, rozdíl mezi jejich loděmi v cíli činil pouze 23 setin sekundy. Třetí místo vybojoval Radek Záruba, který pak byl opět členem vítězného deblu i čtyřkajaku. Další medaili získala v Račicích úspěšná sjezdařka z divoké vody Michala Strnadová, která prohrála pouze s Ballovou a stříbrnou Ditou Stachovskou.
I na nejkratší, dvousetmetrové trati byl nejrychlejší dvojnásobný vítěz z Atlanty. V závěrečném dnu šampionátu měl v cíli finálové jízdy téměř vteřinový náskok před Petrem Netušilem.
Sprintu kajakářů dominoval Pavel Hottmar, jenž o pouhých šest setin předčil Filipa Švába. Minimální rozdíl byl i mezi nejlepšími ženami; pardubické Kláře Ballové chybělo v souboji s Ditou Stachovskou jen třináct setin sekundy k tomu, aby si na domácím mistrovství připsala třetí triumf.
Právě dvojice Stachovská, Ballová posléze suverénně vyhrála soutěž deblkajaků a spolu s Janou Šebestovou a Hanou Švarcovou jasně dominovaly i mezi čtyřkajaky.
Výsledky - 1000 m:
Muži:
K1: 1. Correa (Arg.) 3:36,16, 2. Záruba (USK) 3:37,02, 3. Hughes (N. Zél.) 3:37,64,
K2: 1. Záruba, Holubář 3:18,85, 2. Hottmar, Šváb (všichni USK) 3:20,79, 3. Andrlík, Souček (Dukla) 3:20,99,
K4: 1. USK (Šváb, Záruba, Holubář, Hottmar) 3:05,49, 2. USK (Ježek, Filla, Mojžíšek, Kusák) 3:06,33, 3. Děčín (Zeman, J. Charvát, T. Charvát, Kubíček) 3:09,01,
C1: 1. Doktor (Sezemice) 3:57,99, 2. Ostrčil (Přerov) 4:07,82, 3. Břečka (Dukla) 4:08,62,
C2: 1. Fuksa, Netušil (Dukla) 3:47,67, 2. Jiráský, Machač (USK) 3:49,20, 3. Ostrčil, Pokorný (Přerov) 3:54,25,
C4: 1. Dukla/Ostrožská Nová Ves (Heller, Šimeček, Břečka, Minařík) 3:33,50, 2. Přerov/Znojmo (Ostrčil, Šulák, Pokorný, Klimek) 3:34,84, 3. Olomouc/Přerov/USK (Černý, Jüttner, Prchal, Štěrba) 3:44,34.
Ženy:
K1: 1. Ballová (Pardubice) 4:09,92, 2. Strnadová (Bohemians) 4:10,68, 3. Stachovská (USK) 4:11,54,
K2: 1. Stachovská, Pergnerová (USK) 3:53,87, 2. Švarcová, Ballová (Pardubice) 3:56,62, 3. Dufková, Bartošová (USK/Ostrožská Nová Ves) 4:01,18,
K4: 1. Pardubice/Dukla/USK (Švarcová, Ballová, Šebestová, Stachovská) 3:41,62, 2. Děčín/Ostrožská Nová Ves/Nymburk (Hrochová, Bartošová, Basovníková, Radoňová) 3:47,56, 3. USK/Sparta (Dufková, Červená, Fučíková, Adamovská) 3:49,15.
500 m:
Muži:
K1: 1. Correa (Arg.) 1:44,96, 2. Baggaley (Austr.) 1:45,19, 3. Záruba (USK) 1:46,12,
K2: 1. Záruba, Holubář (USK) 1:38,24, 2. Andrlík, Souček (Dukla) 1:39,40, 3. Ježek, Filla (USK) 1:40,04,
K4: 1. Dukla/USK (Leština, Kusák, Záruba, Holubář) 1:23,54, 2. USK (Ježek, Filla, Mareš, Baťka) 1:26,39, 3. Hradec Kr./USK/KVS/Pardubice (Dašek, Horák, Kolanda, Němec) 1:27,94,
C1: 1. Doktor (Sezemice) 1:55,43, 2. Heller (Dukla) 1:57,76, 3. Minařík (Ostrožská Nová Ves) 2:02,15,
C2: 1. Břečka, Kožíšek 1:54,44, 2. Fuksa, Netušil (všichni Dukla) 1:56,15, 3. Ostrčil, Pokorný (Přerov) 1:58,14,
C4: 1. Dukla/Ostrožská Nová Ves (Heller, Šimeček, Břečka, Minařík) 1:43,42, 2. Přerov (Mařík, Šulák, Ostrčil, Pokorný) 1:47,76, 3. Olomouc/Přerov/USK (Černý, Prchal, Jüttner, Štěrba) 1:48,50.
Ženy:
K1: 1. Ballová (Pardubice) 2:01,29, 2. Stachovská (USK) 2:01,85, 3. Strnadová (Bohemians) 2:03,08,
K2: 1. Stachovská, Pergnerová (USK) 1:57,48, 2. Švarcová, Ballová (Pardubice) 1:59,70, 3. Bartošová, Hrochová (Ostrožská Nová Ves/Děčín) 2:01,15,
K4: 1. Pardubice/Dukla/USK (Švarcová, Ballová, Šebestová, Stachovská) 1:49,41, 2. USK/Sparta (Dufková, Červená, Fučíková, Adamovská) 1:51,81, 3. Děčín/Ostrožská Nová Ves/Nymburk (Hrochová, Bartošová, Basovníková, Radoňová) 1:54,69.
200 m:
Muži:
K1: 1. Hottmar 37,74, 2. Šváb 37,80, 3. Kusák (všichni USK) 38,13,
K2: 1. Hottmar, Šváb (USK) 35,47, 2. Redondo, Decesare (Arg.) 35,54, 3. Záruba, Holubář (USK) 36,04,
K4: 1. Dukla/USK (Leština, Kusák, Záruba, Holubář) 32,49, 2. USK (Šváb, Baťka, Hottmar, Filla) 33,28, 3. Hradec Kr./USK/KVS/Pardubice (Dašek, Horák, Kolanda, Němec) 34,70,
C1: 1. Doktor (Sezemice) 43,39, 2. Netušil 44,36, 3. Heller (oba Dukla) 44,73,
C2: 1. Fuksa, Netušil 41,40, 2. Břečka, Kožíšek (všichni Dukla) 42,25, 3. Bubanec, Machač (Nymburk/USK) 43,42,
C4: 1. Dukla (Procházka, Fuksa, Kožíšek, Břečka) 36,59, 2. Přerov (Tabara, Šulák, Mařík, Pokorný) 38,86, 3. Pardubice (Suchý, Hromádka, Bunda, Suchomel) 39,17.
Ženy:
K1: 1. Stachovská (USK) 46,62, 2. Ballová (Pardubice) 46,75, 3. Borkovcová (USK) 47,60,
K2: 1. Stachovská, Ballová (USK/Pardubice) 44,44, 2. Bartošová, Hrochová (Ostrožská Nová Ves/Děčín) 46,23, 3. Švarcová, Barabášová (Pardubice/Týn) 47,11,
K4: 1. Pardubice/USK/Dukla (Ballová, Stachovská, Šebestová, Švarcová) 41,79, 2. Děčín/Ostrožská Nová Ves/Týn (Hrochová, Bartošová, Basovníková, Barabášová) 43,94, 3. USK/Sparta (Dufková, Červená, Fučíková, Adamovská) 44,21.