Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek se podíleli na zlatém úspěchu českých deblkanoistů v závodě hlídek. | foto: Josef Vostárek, MF DNES

Deblkanoisté získali na mistrovství Evropy zlato v závodě hlídek

• 0
Ve velký úspěch proměnili svou účast na mistrovství Evropy vodních slalomářů v Čunovu čeští deblkanoisté. Ve složení Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek, Tomáš Koplík a Jakub Vrzáň a Lukáš Přinda s Janem Havlíčkem totiž vybojovali zlato v závodě hlídek. Na medaili dosáhli z českých vodáků i kanoisté Stanislav Ježek, Jan Mašek a Michal Jáně, kteří skončili druzí za vítěznými domácími favority ze Slovenska.

Těsně přišli o medaili kajakáři Vavřinec Hradilek, Luboš Hilgert a Vít Přindiš, kteří skončili v konkurenci sedmi týmů čtvrtí o 1,06 sekundy za třetími domácími Slováky. Nedařilo se českým kajakářkám Štěpánce Hilgertové, Ireně Pavelkové a Marii Řihoškové, které dostaly penalizaci 50 sekund za neprojetí branky a obsadily poslední pátou pozici.

Za českými deblkanoisty byli druzí o 3,67 sekundy Poláci a třetí skončili Britové. Slovenští favorité rovněž netrefili jednu z branek a byli na chvostu pořadí pátí. Mezi kajakářkami zvítězily Němky před Polkami a Slovenskem, závod kajakářů vyhráli Poláci před Němci a Slovenskem.

ME ve vodním slalomu - hlídky:

Muži:

3xK1: 1. Polsko (Popiela, M. Polaczyk, G. Polaczyk) 108,49 (0 tr. sekund), 2. Německo 108,98 (0), 3. Slovinsko 110,86 (4), 4. Česko (Hradilek, Hilgert, Přindiš) 111,92 (4)

3xC1: 1. Slovensko (Martikán, Slafkovský, Beňuš) 112,73 (0), 2. Česko (Mašek, Jáně, Ježek) 116,94 (2), 3. Francie 119,63 (6)

3xC2: 1. Česko (Koplík-Vrzáň, Přinda-Havlíček, Volf-Štěpánek) 124,67 (0), 2. Polsko 128,34 (2), 3. Británie 133,13 (6).

Ženy:

3xK1: 1. Německo (Pfeiferová, Schornbergová, Bongardtová) 136,20 (4), 2. Polsko 137,38 (4), 3. Slovensko 140,02 (10), ...5. Česko (Hilgertová, Pavelková, Řihošková) 211,99 (60).