Německý sdruženář Julian Schmid projíždí vítězně cílem závodu Světového poháru v Ruce. | foto: AP

Úvodní závod Světového poháru sdruženářů vyhrál Schmid, bodovali dva Češi

• 0
V úvodním závodu Světového poháru v severské kombinaci v Ruce bodovali z českých sdruženářů Jan Vytrval a Tomáš Portyk, kteří obsadili 29. a 30. místo. Poprvé v kariéře vyhrál Němec Julian Schmid, který na pětikilometrové trati ve finském středisku předstihl vítěze skokanské části Japonce Rjotu Jamamota.

Schmid startoval o osm sekund za Japoncem, ale brzy jej dostihl a nakonec i s přehledem porazil. Třetí skončil Nor Jens Luraas Oftebro, až za ním dorazili do cíle hvězdní Němci Johannes Rydzek s Ericem Frenzelem. Ještě hůř dopadl vítěz posledních čtyř ročníků Nor Jarl Magnus Riiber, jenž po nevydařeném skoku doběhl čtrnáctý.

Z čtveřice Čechů byl po skoku nejlepší osmadvacátý Portyk, v běhu se těsně před něj dostal Vytrval. Oba doběhli s více než tříminutovou ztrátou na vítěze. Ondřej Pažout skončil ve čtvrté desítce, Lukáš Daněk až v páté.

V sobotu se v Ruce uskuteční závod s desetikilometrovým během, program úvodní zastávky SP uzavře nedělní závod s hromadným startem, kdy se nejprve běží a pak následuje skokanská část.