Mario Stecher

Mario Stecher | foto: Reuters

Stecher vyhrál v Ramsau i podruhé, Slavík si doběhl pro jeden bod

• 1
Také druhý víkendový závod v severské kombinaci v rakouském Ramsau vyhrál domácí sdruženář Mario Stecher, když si rozhodující náskok vytvořil už ve skokanské části. Jeden bod za třicáté místo získal nejlepší z Čechů Tomáš Slavík.

Třiatřicetiletý Stecher dokonale využil skokanskou část a v desetikilometrovém běhu si postupně vytvořil až půlminutový náskok, takže mohl klidně v závěru zvolnit.

Druhého Němce Tina Edelmanna porazil dvojnásobný olympijský vítěz ze závodu družstev o 8,6 sekundy, třetí byl další německý reprezentant Eric Frenzel.

Průběžné vedení ve Světovém poháru si udržel čtvrtý Jason Lamy Chappuis z Francie.

Slavík si v běhu o něco polepšil ze 34. pozice, která mu patřila po skoku. Na Stechera ztratil půldruhé minuty. Miroslav Dvořák byl šestačtyřicátý, Petr Kutal pětapadesátý a Lukáš Jančík předposlední osmapadesátý.

Výsledky:

SP v severské kombinaci v Ramsau (Rakousko): 1. Stecher (Rak.) 24:22,3, 2. Edelmann -8,6, 3. Frenzel (oba Něm.) -10,2, 4. Lamy Chappuis (Fr.) -12,4, 5. Rydzek (Něm.) -17,3, 6. Watabe (Jap.) -17,6, 7. Denifl (Rak.) -18,1, 8. Fletcher (USA) -19,0, 9. Hurschler (Švýc.) -20,2, 10. Kokslien (Nor.) -20,8, ...30. Slavík -1:33,4, 46. Dvořák -2:40,9, 55. Kutal -3:52,9, 58. Jančík (všichni ČR) -4:50,1.

Průběžné pořadí SP (po 6 z 13 závodů): 1. Lamy Chappuis 435 b., 2. Stecher 386, 3. Kokslien 355, 4. Frenzel 294, 5. Gottwald (Rak.) 260, 6. Edelmann 252, ...20. Dvořák 64, 29. Slavík 40, 38. Churavý (ČR) 16.