ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

Skikrosařka Kučerová byla v generálce na Peking dvanáctá v Idre Fjäll

• 0
Útok na první desítku těsně nevyšel. Skikrosařka Nikol Kučerová v posledním závodě před olympiádou v Pekingu skončila na dvanáctém místě. Na Světovém poháru v Idre Fjäll ve Švédsku slavila vítězství domácí hvězda Sandra Näslundová.

Dvaatřicetiletá Kučerová postoupila v této pohárové sezoně do semifinále jen před Vánoci v Innichenu, kde skončila sedmá. Dnes si připsala třetí nejlepší výsledek. Ve čtvrtfinálové jízdě skončila třetí, o postupovou příčku ji v závěru připravila Jole Galliová z Itálie. Mužský závod vyhrál stejně jako v sobotu Švýcar Ryan Regez.

Skikrosařky na OH pojedou závod 17. února. Účast druhé české lyžařky Diany Cholenské je velmi nejistý, neboť má z předchozího dílu Světového poháru v Kanadě přetržený přední zkřížený vaz v koleně.

Závod SP ve skikrosu v Idre Fjäl

(Švédsko)

Muži: 1. Regez (Švýc.), 2. Mobärg (Švéd.), 3. Place (Fr.).
Průběžné pořadí SP (po 10 z 14 závodů): 1. Regez 477, 2. Tchiknavorian 477, 3. Midol (oba Fr.) 441.
Ženy: 1. Näslundová (Švéd.), 2. Grilletová Aubertová (Fr.), 3. Ofnerová (Rak.), ...12. Kučerová (ČR).
Průběžné pořadí SP (po 10 z 14 závodů): 1. Näslundová 950, 2. Smithová (Švýc.) 566, 3. Thompsonová (Kan.) 389, ... 18. Kučerová 156, 32. Cholenská (ČR) 38.