Skiatlon patřil Estonce Šmigunová

Ramsau - Běžecký skiatlon patřil v rakouském Ramsau estonské lyžařce Kristině Šmigunové. Závod složený z dvou úseků o délce 7,5 kilometru nejprve klasickou a pak volnou technikou zaběhla vedoucí žena Světového poháru o 25 sekund rychleji než druhá v pořadí Valentina Ševčenková z Ukrajiny.

V sobotu se musela Šmigunová i všechny ostatní závodnice sklonit před uměním Neumannové, která před pěti a půl měsíci přivedla na svět dceru a při návratu do stopy oslnila sportovní svět.

Medailové stupně v neděli obsadily stejně jako při volné desítce Šmigunová a Ševčenková, které doplnila třetí Claudia Künzelová z Německa.

Z devíti závodů sezony dnes Šmigunová vyhrála už počtvrté a před Ševčenkovou vede pořadí SP o 36 bodů. Ze tří českých běžkyň na startu si vedla nejlépe Kamila Rajdlová, která však skončila až na nebodovaném 41. místě.

Ženy - skiatlon (7,5 km klasicky+7,5 km volně):
1. Šmigunová (Est.) 44:44,2 min., 2. Ševčenková (Ukr.) -25,6, 3. Künzelová (Něm.) -37,2, 4. Pedersenová (Nor.) -1:21,7, 5. Savjalovová (Rus.) -1:22,8, 6. Skofterudová (Nor.) -1:23,3, 7. Valbusaová (It.) -1:25,1, 8. Kuitunenová (Fin.) -1:30,9, 9. Majdičová (Slovin.) 1:40,3, 10. Salonenová (Fin.) -1:45,2, ...41. Rajdlová -4:25,5, 46. Balatková -5:05,5, 52. Markelová (všechny ČR) -7:37,8.