Masařík dosprintoval na osmém místě

A n t e r s e l v a - Český biatlonista Ivan Masařík obsadil ve sprinterském závodu Světového poháru na 10 km v italské Anterselvě osmé místo. Nejrychlejší byl díky bezchybné střelbě Francouz Raphael Poirée, který tak oslavil už třetí vítězství v této sezoně a upevnil si vedení v průběžném pořadí. Druhý ve sprintu skočil Nor Ole Einar Björndalen, jenž při druhé střelbě dvakrát minul. Z českých reprezentantů bodoval vedle bezchybně střílejícího Masaříka ještě Zdeněk Vítek, který dojel po třech trestných okruzích sedmnáctý a v průběžném pořadí se udržel na desátém místě. Masařík postoupil v SP o tři příčky výše, na patnáctou pozici.

Pro Masaříka znamenala dnešní osmá příčka jedno z nejlepších umístění v kariéře. "Určitě je to nejlepší výkon na desítce," řekl český biatlonista, jenž doběhl nejlépe třetí na trati 20 kilometrů předloni v Hochfilzenu a na ZOH v Naganu skončil čtvrtý. Po třetím týdnu závodů na stejném místě ve vysokohorském prostředí už ale začíná pociťovat únavu.

"Hned po dojezdu jsem nevěřil, že budu osmý. Ráno jsem se cítil hrozně, když jsem udělal rychlý krok, bolely mě nohy. Naštěstí se to v závodě rozjelo," přiznal Masařík.

Počasí v italské Anterselvě dnes po minulém deštivém víkendu umoudřilo. Ochladilo se a při závodu dokonce sněžilo. "Docela mi to vyhovovalo. Teplota klesla pod nulu a trať přimrzla, takže byla hodně hladká a rychlá. Bylo to takový mejdlo," pochvaloval si Masařík, jemuž se zatím daří i na střelnici.

"Střílím mnohem lépe než v minulých sezónách. Běh je spíš lepší průměr," zhodnotil své výkony. Čtvrteční výpadek všech českých závodníků si nedovede vysvětlit. "Ta dvacítka se střelecky vůbec nepovedla, je to škoda. Máme letos více síly, hodně nám pomohla vysokohorská příprava v Bulharsku," domnívá se český reprezentant.

Biatlonisté závodí kvůli špatným sněhovým podmínkám ve většině evropských zimních středisek už tři týdny v italské Anterselvě, na stále stejných tratích. "Zatím mi to nevadí, trať mi docela vyhovuje. Nejsou tu těžké dlouhé kopce, všechno je na rychlé vyjetí," pochvaloval si Masařík prostředí v Itálii.

V neděli mají biatlonisté v Anterselvě na programu stíhací závod na 12,5 kilometru, do něhož se kvalifikovala šedesátka z dnešního sprintu. Z Čechů se představí Masařík, Vítek, Garabík a Dostál. "Je nutné střílet rychle. Do dvou minut nebo ještě líp, protože tu jsou samí rychlíci," řekl Masařík.

Výsledky
Muži - 10 km:
1. Poirée (Fr.) 26:37,7 (0 trestných okruhů), 2. O. E. Björndalen (Nor.) -37,1 (2), 3. Sašurin (Běl.) -40,2 (1), 4. Luck -54,3 (1), 5. Fischer (oba Něm.) -1:05,3 (2), 6. Hanevold (Nor.) -1:10,3 (1), 7. Dolenc (Slovin.) -1:10,8 (2), 8. Masařík (ČR) - 1:17,3 (0), 9. Globočnik (Slovin.) -1:20,7 (0), 10. Gjelland (Nor.) -1:25,0 (1), ...17. Vítek -1:43,9 (3), 40. Garabík -2:36,1 (3), 57. Dostál -3:27,1 (4), 63. Holubec (všichni ČR) -3:34,2 (3).

Stav SP (po šesti závodech): 1. Poirée 279 bodů, 2. Björndalen 219, 3. Fischer 176, 4. Hanevold 165, 5. Rožkov a Rostovcev oba 164, ...10. Vítek 130, 15. Masařík 82, 23. Garabík 50, 38. Dostál 26, 43. Holubec 19.

Francouz Raphael Poirée vyhrál v Anterselvě už třetí závod v této sezoně a upevnil si vedení v průběžném pořadí Světového poháru.