Slota? Bauerův běžecký tým ale bodoval v Seefeldu i tak

Členové a členky Bauerova laufařského Pioneer Investement-Craft | foto: Team Pioneer Investement-Craft

18 2017
Kaiser Maximilian Lauf. Husté sněžení výrazně ovlivnilo průběh dalšího dílu laufařského seriálu Ski Classics. „Už původně šlo o náročný závod,“ říká Lukáš Bauer, závodník a šéf týmu Pioneer Investments. Sám skončil v Seefeldu třiadvacátý, jeho týmový kolega Ilja Černousov osmý.

Byl to závod, u kterého pořadatelé očekávali, že ho ti nejrychlejší zvládnou za dvě hodiny a 20 minut. Jenže nakonec 60kilometrový Kaiser Maximilian Lauf v Seefeldu trval o hodinu déle. Další díl seriálu Ski Classics totiž výrazně ovlivnilo husté sněžení.

„Už původně šlo o náročný závod, ale to extrémní sněžení to posunulo ještě dál,“ říká o nastalé slotě Lukáš Bauer, závodník a šéf týmu Pioneer Investments.

Lukáš Bauer nakonec skončil třiadvacátý, jeho týmový kolega Ilja Černousov osmý, jen 3,7 vteřiny za vítězným Norem Nygaardem. Barbara Jezeršek pak závod v drsných podmínkách zhruba v polovině vzdala. „Měla velké problémy, takže odstoupila. Mrzí nás to, protože byla dobře připravená. Navíc nám budou chybět její body do týmové soutěže. Takže z celkového pohledu panuje průměrná spokojenost,“ líčí Bauer.

Pro mnohé diváky to byl závod, který se jel tak trochu v utajení, protože kvůli sněžení nemohly vzlétnout helikoptéry zajišťující televizní přenos. Navíc sníh působil těžkosti i v jiném ohledu. „Pořadatelé nestíhali uklízet sníh z trati. Přitom říkali, že mají připraveno pět strojů a slibovali, že v rámci možností bude trať udržovaná. Nezvládli to ani jednou, takže jsme chvílemi měli sníh do půlky lýtek,“ popisuje Bauer.

Podle svých slov vlétl na trať „jako blesk“. Zvolil totiž lyže se stoupacím voskem, a tak zhruba po deseti kilometrech ujel všem a vedl s poměrně značným náskokem. „Ale nepočítal jsem, že bych jel tak dlouho vpředu. Spíš jsem nastavil tempo, aby musel jet peloton rychle, aby se roztrhal na menší skupinky. A věděl jsem, že jakmile se dostaneme na druhou stranu kopce, kde byly dlouhé roviny, nemůžu jet sám vpředu,“ vysvětluje.

Proto jel následně ve skupině a svou taktiku směřoval k posledním deseti kilometrům, kde chtěl udeřit. „A udeřit jsem se snažil, jenže trať byla na některých místech zablokovaná závodníky, nebo byla rozjetá od televizního skútru, takže se nedalo moc kudy jet a síly ubývaly,“ říká Bauer.

Ještě tři kilometry před cílem byl v hlavní skupině, jenže v následném kilometrovém sjezdu - i kvůli namrzajícímu vosku - ztratil a nakonec dojel se ztrátou 36 vteřin. „Po měsíční závodní pauze jsem spokojen. A to samé platí u Černousova. Ilja se v závodě pohyboval výborně. On sám spokojen není, protože v závěru doplatil na problémy ve sjezdu, dokonce měl i jeden pád, ale já jako ředitel týmu spokojen jsem,“ říká šéf Teamu Pioneer Investments.

Seriál Ski Classics pokračuje o víkendu laufem La Diagonela ve švýcarském Svatém Mořici.

MS v alpském lyžování 2019 v Äre (Švédsko)

Mistrovství světa ve sjezdovém lyžování 2019 hostí od 5. do 17. února švédské Äre. Na místě, kde si slalomářka Šárka Strachová před dvanácti lety dojela pro zlatou medaili, se představí i čeští reprezentanti. Ve Švédsku by měla závodit i Ester Ledecká.

Ester Ledecká, Petra Vlhová, Mikaela Schiffrinová, Marcel Hirscher, Max Franz, Henrik KristoffersenBeat Feuz, Nicole Schmidhoferová, Katharina Liensbergerová

Nejčtenější

Dominantní Kvitová a Berdych slaví postup, Vondroušová končí

Petra Kvitová slaví zisk prvního setu v 2. kole Australian Open.

Melbourne (Od našeho spolupracovníka) Tři čeští tenisté se představili během třetího dne Australian Open. Program druhého kola zahájila...

Patnáctý pohárový triumf pro Kuzminovou. Češky zcela selhaly

Zleva: Lisa Vittozziová (druhé místo), vítězka Anastasia Kuzminová a Hanna...

Třetím místem v nedělní štafetě v Oberhofu české fanoušky namlsaly na lepší zítřky. Všichni se...

Karolína Plíšková: Nebojovat na grandslamu? To bych byla velká kráva

ORAZIT SI. Česká tenistka Karolína Plíšková krátce odpočívá během druhého kola...

Melbourne (od našeho zpravodaje) Varování pro soupeřky Karolíny Plíškové: Pakliže se v zápase s českou tenistkou dostanete do třetí...

Nový Berdych září na síti. Dělám teď delší kroky, vysvětluje proměnu

Tomáš Berdych slaví na Australian Open postup.

Melbourne (Od našeho zpravodaje) Když si Tomáš Berdych po delší zdravotní dovolené v Praze na Spartě poprvé zkusil servis, udivilo...

Sparťanský kouč Ščasný: Čekáme, že přijdou ještě jeden dva hráči

Trenér Sparty Zdeněk Ščasný při utkání ve Zlíně.

Sparťanští fotbalisté v pátek odcestují na soustředění do Španělska. Kádr však ještě nebude mít...

Další z rubriky

Hirscherova dominance pokračuje, v Adelbodenu vyhrál i slalom

Marcel Hirscher ve slalomu v Adelbodenu.

Marcel Hirscher oslavil v Adelbodenu zlatý double a celkově 67. triumf ve Světovém poháru. Po...

České běžkyně na lyžích skončily v Drážďanech ve sprintu dvojic osmé

Kateřina Janatová na trati závodu v běžeckém lyžování v Novém Městě na Moravě

Na životní výsledek dosáhly při Světovém poháru v Drážďanech ve sprintu dvojic Kateřina Janatová s...

Portyk s Pažoutem byli ve Val di Fiemme dvanáctí ve sprintu dvojic

Sdruženář Ondřej Pažout

Norští sdruženáři Jan Schmid a Jörgen Graabak vyhráli sprint dvojic ve Val di Fiemme. Tomáš Portyk...

Najdete na iDNES.cz