Banka dál trápí kotník, sezonu nezdarů má zlomit Wengen

Ondřej Bank při tréninku trénink na sjezd Světového poháru v Santa Caterině. | foto: AP

14 2016
Před touto lyžařskou sezonou měl sjezdař Ondřej Bank nejlepší možné podmínky na přípravu a těšil se, jak si bude užívat závody, opak je však pravdou. Pátý muž olympijského obřího slalomu ze Soči 2014 nedokončil pět posledních závodů Světového poháru, stále ho limituje loni poraněný kotník a na soutěžních svazích se trápí.

Zlomit současný neutěšený stav odjel do švýcarského Wengenu, do místa, kde loni skončil dvakrát v desítce.

Bank zraněními protkanou kariéru restartoval právě v Soči, na loňském mistrovství světa v Beaver Creeku dokonce útočil na medaili, ale při kombinačním sjezdu měl těžký pád.

Karambol mu paradoxně přinesl dost peněz, aby mohl pokračovat v kariéře. Ta se ale opět zadrhla. „Bohužel mě ten kotník pořád dost limituje. Takže si to moc neužívám, každé lyžování je trochu bolavé, v určitých chvílích hodně,“ řekl.

Nejvíc dosud trpěl při minulém sjezdu v Santa Caterině, kde byla rozbitá trať. To právě představuje problém pro jeho nohu.

„Když je na trati všechno ok, je to v pohodě, ale když musím řešit náročné a nečekané situace, tak nejsem schopen tu nohu využít. Když je něco nestandardního a musím reagovat, noha na to není připravená,“ vysvětlil Bank největší potíž. „Jsem z toho dost rozladěnej,“ přiznal český lyžař.

Nyní měl několik dní doma na to, aby se dal dohromady. „Makal jsem na fyzičce i na kotníku, tak uvidíme, jestli se to trochu zlepšilo. Rozhodně to zkusím,“ řekl Bank. Chvíli totiž dokonce uvažoval, že by závod ve Wengenu vynechal a soustředil se na Kitzbühel, který považuje za vrchol sezony.

Ve Švýcarsku ho čeká v pátek kombinace, v níž loni skončil osmý. Sjezd se pojede v sobotu a Bank v něm bude obhajovat deváté místo. Tuší ale, že to se nejspíš opakovat nebude. „Asi to tak je. Wengen byl ale jeden z plánovaných vrcholů sezony, takže pojedu a zkusím tu nohu probudit. Rozhodně budu bojovat,“ uvedl.

Výhodou může být skutečnost, že trať ve Wengenu je sice dlouhá, ale většinou dobře připravená, bez hrbolů. „Jsou tam zatáčky, které bych měl v tomhle stavu zvládnout. Wengen je náročný tím, jak je dlouhý. Zatáčky, co se musí řešit, by měly být v pohodě. Samozřejmě bude záležet na podmínkách,“ podotkl Bank.

Dalšími jeho závody budou kombinace a sjezd v Kitzbühelu, kde ale bývá rozbitá trať. I proto se Bank o případné účasti v proslulém rakouském středisku rozhodne po víkendu. „Já sám ani nevím, jak to bude,“ pokrčil rameny.

Nejvíc ho ale mrzí, že pro tuto sezonu angažoval jako svého poradce bývalého skvělého sjezdaře Kristiana Ghedinu z Itálie, který s Bankem byl také ve Val Gardeně a Bormiu.

„Bohužel právě v tom stavu, v jaké jsem, je těžké toho využít. Řeším základní věci, jak to na levou nohu projet, a nesoustředím se, abych se vším všudy jízdu zrychloval a využíval jeho rady. Je skvělej, je fajn, ale bohužel ten přínos pro mě není tak velký,“ litoval Bank.

Autoři: ,

Sport v roce 2019

20. 9. - 2. 11. (Japonsko)
26. 12. - 5. 1. (Ostrava a Třinec)
  • Nejčtenější

Program MS v ragby 2019. Do semifinále Wales, Anglie, Jižní Afrika a Zéland

Mistrovství světa v ragby začalo 20. září, finále je na programu 2. listopadu. Jasně nejdelší a podle mnohých také...

Česko - S. Irsko 2:3, fotbalisté prožili poločas hrůzy, pak se zvedli

Pískot fanoušků už po deseti minutách, tři inkasované góly do poločasu. Čeští fotbalisté v přípravném utkání prožili...

Teplice - Sparta 1:1, hosté vedli, domácí srovnali minutu před koncem

Třináctý zápas, osmá ztráta. Sparťanští fotbalisté pokračují v klopýtání fotbalovým podzimem. V 13. kole Fortuna ligy...

ZVOLNĚNÍ: Jágr nastartoval vizi, přibude v extralize zápasů?

Když něco prohlásí Jaromír Jágr, má to velkou váhu. Legendární 68 nedávno vyjádřila přání, aby se v hokejové extralize...

Premium

Deset dní a Slavia mohla zmizet. Miliardář Šimáně exkluzivně vypráví

Jiří Šimáně, jeden z nejbohatších Čechů, koupil před pěti lety zadluženou Slavii. Klub nad propastí. Ta stejná Slavia,...

Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

  • Další z rubriky

Hvězdný rakouský lyžař Hirscher ukončil ve 30 letech kariéru

Nejlepší sjezdař posledních let Rakušan Marcel Hirscher oznámil ve 30 letech konec své mimořádně úspěšné lyžařské...

Lyžař Zabystřan si při tréninku v Chile zlomil kyčel

Pro jednadvacetiletého lyžaře Jana Zabystřana skončilo reprezentační soustředění na svazích v Chile zraněním kyčle. Při...

Policie našla v horách tělo španělské lyžařky Ochoaové

Španělská policie objevila tělo lyžařky Blanky Fernándezové Ochoaové, jež byla 12 dnů nezvěstná. Úřady se nyní snaží...

Španělská lyžařská hrdinka Ochoaová zmizela. Pomozte, vyzývá policie

V osmdesátých a devadesátých letech platila ve své vlasti za sportovní celebritu, žádná jiná španělská lyžařka...

Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky
Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky

Nemocnice v Pardubicích čelí dalšímu obvinění. Při porodu novorozence tamní personál včas neodhalil problém, který bylo možné vyřešit medikací. Dítě bude mít doživotní následky.

Najdete na iDNES.cz