V souboji o první místo uspěl Frýdek-Místek

Praha - Házenkáři Frýdku-Místku uhájili ve vzájemném souboji s dosud druhou Karvinou první místo. Ve třiadvacátém kole interligy zvítězili v domácím prostředí 32:26, po poločase 17:14. Hostům sice vyšel lépe začátek zápasu, ale domácí ještě do konce první půle vývoj skóre otočili. Karviná navíc klesla na třetí příčku.

Allrisk Praha - Cement Hranice 37:23 (18:12)
Nejvíce branek: Brabec 9, Kubec 7 - Žurek a Kolmajer po 7. Rozhodčí: Macho, Hájek. Sedmimetrové hody: 5/3-6/5. Vyloučení: 7:7. Diváci: 150.

Zubří - Trnava 30:29 (12:14)
Hráči Zubří nedokázali v první půli skórovat z vyložených šancí a hosté zásluhou Demoviče odešli do šaten s dvougólovým vedením. Ve druhé půli domácí zlepšili obranu a začal se prosazovat střelec Kyryljuk, vývoj zápasu se obrátil a výhru slavilo Zubří.
Nejvíce branek: Titkov 10/7, Hrachovec 6, Kyryljuk 5 - Demovič 10, Šulc 7, Kopecký 4. Rozhodčí: Bělka, Samek. Sedmimetrové hody: 7/7 - 4/1. Vyloučení: 1:3. ČK: Bažár (Trnava). Diváci: 800.

Povážská Bystrica - Košice 34:24 (17:10)
Domácí se opírali hlavně o vynikajícího gólmana Baďuru, který hostům zlikvidoval řadu šancí.
Nejvíce branek: Trabelssie 6, Opoldik 5, Korňan 5, Mažar 5/1 - Justus 6/4, Štefanicko 4. Rozhodčí: Beňo, Rančík. Sedmimetrové hody: 3/2 - 5/4. Vyloučení: 2:3. Diváci: 1000.

Hlohovec - Kostelec na Hané 24:29 (9:19)
Domácí nadělali spoustu chyb a nedokázali využít ani vyložené šance. Ve čtvrté minutě prohrávali už 0:5 a po třech neproměněných sedmimetrových hodech a několika vyložených šancích už neměli naději výsledek zvrátit.
Nejvíce branek: Cibulka 8, Grúň a Gregůrek po 4 - Vařák a Veselý po 7, Hradil 6. Rozhodčí: Karlubík, Struhár. Sedmimetrové hody: 9/4 - 5/5. Vyloučení: 8:8. ČK: Dopita (Kostelec). Diváci: 500.

SHK Louny - TJ Štart Nové Zámky 30:35 (17:19)
Házenkáři Loun vstoupili do utkání s Novými Zámky dobře a do dvacáté minuty vedli. Pak ale začali více kazit a hosté dokázali jejich chyby využít. Slovenský tým vybojoval další dva body a drží naději na postup do play-off.
Nejvíce branek: Stůj 8, Jordák 7/1, Urban 7/1 - Bohunický 8, Mojzes 8, Galla 6. Rozhodčí: Dolejš, Kohout. Sedmimetrové hody: 8/2 - 3/1. Vyloučení: 8:3. Diváci: 430.

ŠKP Bratislava - Sečovce 34:23 (19:11)
V důležitém utkání si domácí už v prvním poločase dobrou obranou a rychlými protiútoky vytvořili rozhodující náskok, který ve druhém poločase stále zvyšovali, přičemž mohli dát příležitost všem hráčům z lavičky.
Nejvíce branek: Čermák 7/3, Fekete a Nižňan po 6, Pitelka 5/1 - Meluš, Kučera a Mandžák všichni po 4. Rozhodčí: Nagy, Nemček. Sedmimetrové hody: 6/4 - 2/2. Vyloučení: 10:7. ČK: Jurko (Sečovce). Diváci: 250.

Frýdek-Místek - Karviná 32:26 (17:14)
Házenkáři Frýdku-Místku porazili v duelu o první místo v interligové tabulce Karvinou
32:26. Hostům přitom vyšel lépe úvod a více než dvacet minut ve Frýdku vedli. Domácí házenkáři však skóre otočili, poločas vyhráli o tři branky a jejich zkušenost slavila úspěch především po přestávce.
Nejvíce branek: Brůna a Sklenák 6/1, Dostalík 5, Straka 5/4 - Horák 8/4, Kust a Zdráhala po 4. Rozhodčí: Dostál, Macharáček. Sedmimetrové hody: 6/6 - 5/4. Vyloučení: 6:4. ČK: Kejval (Frýdek- Místek). Diváci: 560.

Dukla Praha - Tatran Prešov 26:26 (12:16)
V prvním poločase dominovali zápasu Prešovští, kteří ještě na začátku druhé půle měli až sedmibrankový náskok. Poté ale Dukla zlepšeným výkonem průběh utkání otočila, dvě minuty před koncem dokonce sama vedla o gól (26:25), vítězství však neudržela.
Nejvíce branek: Zemánek 7/1, Piskač 6 - Antl 9/1, Jano, Huňady a Gruca po 4. Rozhodčí: Dušek, Smékal. Sedmimetrové hody: 4/1 - 1/1. Vyloučení: 4:6. Diváci: 250.