Petr Štochl v reprezentačním dresu

Petr Štochl v reprezentačním dresu | foto: Alžběta Vejrostová/chf.cz

Štochl se výrazně podílel na triumfu Füchse Berlín na MS klubů

• 0
V semifinále mistrovství světa klubů pomohl vyřadit favorizovanou Barcelonu s Filipem Jíchou a zazářil i ve finále. Brankář české házenkářské reprezentace Petr Štochl pomohl šestnácti zákroky k vítězství Füchse Berlín 28:27 v prodloužení nad Veszprémem a zisku prestižní trofeje.

Právě Jíchův bývalý klub Kiel byl dosud jediným německým vítězem klubového šampionátu z roku 2011.

Berlínské „Lišky“, vítězové Poháru EHF, se ke Kielu přidaly vydřenou výhrou a z lukrativní akce Super Globe si odvezou prémii 400 000 dolarů (9,5 milionu korun). Na turnaji přitom berlínský klub startoval díky divoké kartě.

Jícha získal s Barcelonou bronzové medaile, v zápase o třetí místo španělský vítěz Ligy mistrů porazil Sydney 30:20.